מומחי הפורום שלום רב,

the mnm factor

New member
מומחי הפורום שלום רב,

יש לי בעיה קשה. בערך מאז פסח של אשתדק, כלומר מזה שנה, אני סובל כהוגן מבעיות חוזרות ונשנות של גרון סתום לחלוטין וכמות נוזלים באף. במהלך התקופות הללו איני מסוגל לנשום כראוי, אני מרגיש צורך להוציא נוזלים מהאף כמעט בכל דקה, לעיתים אני אף נחנק מהם ומשתעל אותם, ואני מרגיש שאני בולע כמויות אדירות של חיידקים. מיותר לציין שכל אלו ועוד מפריעים לי לתפקד במהלך היום וכמו כן הופכים את הלילות שלי לסיוט. בכל פעם ישנם כמה ימים של הפסקה והקלה בסימפטומים, לעיתים נדירות ביותר הקלה מוחלטת, ומיד לאחד מכן, כשרואים את האור בקצה המנהרה, שוב הגרון נסתם. במהלך התקופה הזו ראיתי רופאים רבים, וכמו כן מומחי אף אוזן גרון, שנתנו לי טיפות, כדורים, ואפילו בדיקות דם עשיתי. אבל דבר לא משתנה. אני רק לוקח עוד ועוד תרופות שלא תורמות לשיפור מצבי ואני מתחיל להרגיש חוסר אונים. הדבר גם התחיל להעיק על משפחתי שמתקשה לראות אותי במצב מתמיד של מחלה, וכמו כן בכל שבוע עליי לקחת יום אחד של חופשת מחלה בממוצע. המחלה הזו מתישה ומתסכלת דווקא בגלל הסמפטומים השגרתיים שלה, כי תמיד יש תחושה שזה עוד מעט וילך מעצמו, אבל זה אף פעם לא הולך לצמיתות. בהערת אגב אגיד גם שבמשך תקופה של חצי שנה בתוך השנה האחרונה היו לי גם בעיות קשות במערכת העיכול שהסתדרו, פחות או יותר, רק לאחרונה בעזרת שבועיים של אכילת גרגרים בתוספת מים. וכמו כן אציין שאחד הרופאים אליו הלכתי הציע שהבעיה שלי היא במערכת חיסונית חלשה, אשמח לדעתכם גם בנושא זה. אני יודע שהתיאור שלי אולי לא מתאר מחלה קשה, אבל התיאור לא מוגזם כלל. אשמח אם תתייחסו אליו ברצינות ותסבירו לי תחילה מה לא בסדר אצלי, כי הדבר הנורא ביותר במחלה הזו הוא אי הודאות וחוסר ההסברה מצד הרופאים. לאחר מכן אשמח אם תפנו אותי למקום הנכון בו אבריא כבר וברוך שפטרנו!! תודה לכם מקרב לב.

קשיי נשימה

לשואל שלום, קשה לדעת מה הגורם המדויק לתלונות שלך, אבל יש הגורמים האפשריים יכולים לכלול: 1. האם יש הפרעות לנשימה בלילה? דום נשימה בשינה יכול לההסתמן כהפרעות בשינה ותחושת מחנק. האבחון ע"י הסיפור שלך, בדיקה גופנית ובדיקה במעבדת שינה. 2. אלרגיה - האבחון ע"י תלונות, בדיקה גופנית ובדיקות אלרגיות לאבחון הגורם (אצל אופר המומחה לאלרגיה ואימונולוגיה) 3. סינוסיטיס כרונית - אם התלונה העיקרית כוללת הפרשה אפית. ההפרשה יכולה לגלוש ללוע והפריע לנשימה. 4. רפלוקס לגרון - החזר של חומצת קיבה לושט המגיעה לבית הבליעה ולקופסית הקול. האבחון ע"י בדיקה של גסטרואנתרולוג בשילוב בדיקת דם או תוכן נשיפה. אם אתה מעשן חובה להפסיק לעשן! בהצלחה, ד"ר אופיר הנדזל

למעלה