מונחים רפואיים..

מונחים רפואיים..

קודם כול שלום. אני לא יודע אם זה קשור לפה..במידה ולא סליחה. אני זקוק למיד על 2 בדיקות, להסבר עליהן אם אפשר. 1. M R I 2. T M מי שיודע מה זה אשמח לקבל הסבר. תודה ושבת שלום

אילתושי

New member
MRI

אני לא יכולה להסביר לך הסברים מלומדים על מה זה בדיוק עושה, אבל מה שאני כן יכולה - א. איך הבדיקה מתבצעת? אתה שוכב, עם בגדים מלאים, בתוך מין מכונה ענקית שנראית כמו גליל גדול שבתוכו משטח לשכב עליו. על האיבר שעובר את הבדיקה - לדוגמא ברך - שמים לך איזה בד ממתחת, משהו כזה. האיבר - ברך - נמצא בתוך הגליל הגדול. הבדיקה אורכת בערך חצי שעה, כשמי שמפעיל את המכשיר מפעיל אותו כמה פעמים, ל-5-7 דקות. אתה מרגיש רעידות, אבל לא חזקות מאד. ב. מה זה בעצם עושה? לפי מה שהבנתי, בתוך הגליל יש אלקטרו מגנט ענק וחזק נורא. הרעידות - זה כשהוא מופעל (ואז הוא בעצם מתפקד כמגנט). המגנט, איכשהוא, ממגנט את הגוף שלך. לא את העצמות, כמו ברנגטן, כי אם את הרקמות. ואז המכשיר קולט את מה שהגוף שלך מחזיר (גלים אלקטרומגנטיים? לא יודעת) ויוצא תצלום. התצלום נראה כמו רנגטן, אבל עם רקמות ושרירים במקום עצמות (מה שנקרא "הבשר"). בבדיקה לא מופעלת עליך שום קרינה מסוכנת, ובכלל, לפי מה שהבנתי זה לא מסוכן. ג. עוד דברים זאת בדיקה מאד יקרה וממעטים לעשות אותה. אין לה בדיקה חלופית. לכן לפעמים אם הרופא לא עושה אותה הוא לא יגלה מה יש לך. את כל מה שכתבתי אני יודעת כי לי עשו MRI בברך. לפני זה סבלתי 3 שנים מכאבים ולא ידעו למה. ואחרי זה עשו לי ניתוח... שיהיה לך יום טוב! אילת

למעלה