מחפשת כלים ממשים לסדור הבית ,

nichal22

New member
מחפשת כלים ממשים לסדור הבית ,

אני מה שנקרה סופר מגה בלגאניסטית , עם בעית סדר וארגון ממשי . אבל אני לא לבד יש לי בן זוג וילד קטן וכולנו ביחד זה כבר המון בלאגאן . איך שהוא אני מוצאת עצמי חושבת רק על לסדר לנקות לכבס ולהכין אוכל לזאטוט שאיתי בבית . בקצור צריכה טיפים ממשים , אשמח לכל עצה תודה

טליW

New member
הרעיון הוא לא לחשוב איך הכל יהיה...

מסודר (בדרך נס), אלא לתקוף חלק קטן כל פעם. למשל - ארון בגדים. הכנסתי היום הודעה נעוצה - פרויקט לשבת. זה לא חייב להיות לשבת כמובן, אבל שם את יכולה לכתוב מה את מתחייבת לסדר בימים המאד קרובים. ברגע שאת רואה את ההתחייבות שלך כתובה, וכולנו נותנים לך גיבוי - זה נותן מוטיבציה. אז עם מה את רוצה להתחיל?

nichal22

New member
טלי תודה על מהירות התגובה ,

לא לשבת ,אבל בהחלט ביומיים הקרובים אשמח להשתלט על הכביסה . עשיתי לי גם פתקים בכל הבית שיזכירו לי מה צריך לעשות . כמו לשטוף כלים אחרי האוכל ,תלוי מעל הכיור . וכד' . הבעיה שלא תמיד יש זמן עם הבן הקטן ןאז זה מתחיל להצטבר . אבל אני מנסה ואני אופטימית

I Was Hoping

New member
טיפ ממני

להקדיש זמן ביום רק לבית. שעה מסויימת שפשוט עוזבים בה הכל ומסדרים ומנקים. מבטיחה לך, שאם תפעלי כך, תוכלי בתוך שעה אחת להפעיל מכונת כביסה [גג חמש דקות כולל מיון], לשטוף ולנקות את הכלים [רבע שעה במקרה הרע], סידור והחזרת כל מה שמטייל למקומו [20 דקות כולל בגדים זרוקים], וויש עם אקונומיקה על האסלות והכיורים [חמש דקות], הסרת אבק ממקומות קריטיים [10 דקות] וגם לסדר את המיטה [חמש דקות בהיסחפות]. אני משתדלת לעשות את זה בבקרים שאני לא צריכה לצאת מהם מהבית מוקדם מדי, או מיד כשאני חוזרת הביתה, וככה תמיד נעים בבית, עד ליום הנקיון היסודי [אצלנו שישי או שבת] שאז מקדישים שלוש שעות והבית מבריק מההתחלה ועד הסוף [עם עזרת החזק בבית, כמובן]. אז רק חלוקה נכונה של הזמן, ואת מסודרת. באמת.

חוזרת א

New member
לא שאני הכתובת למתן טיפים כאלה אבל

תקופה מסויימת זה אפילו עבד: בעלי הצדיק שיחיה הודיע לי שכל יום אנחנו עוישם 10 ד' סידור בית ביום. 10 ד' על השעון ולא דקה יותר ושנינו יחד וככה עד הלידה (אז למדתי אז חזרתי מותשת מאז אני בבית אז זה פחות רלוונטי) סידרנו כל ערב 10 ד' בול על השעון ולא יאמן כמה מספיקים ב10 ד'. חשוב להקפיד לא לחרוג כי אז בפעם הבאה יודעים שלא עומדים בזה!!! בהצלחה לך- אני נמצאת איתך באותה סירה...

nichal22

New member
תודה אבל בעשר דקות אני לא מספיקה

בן זוגי ואני נסנו את השיטה אבל אז הכלים נופלים לא מהידיים כשהעשר עוברות . חשבתי על שלוב הרעיונות שקבלתי , חצי שעה בבוקר וחצי שעה בערב. רעיון נוסף שעלה לי זה לעשות טבלה שבה יהיה רשום מה מנקים בכל יום כך אולי נשמור על הבית גם נקי . אני אנסה הכל , בינתיים לשבת מול המחשב כשהקטן ישן זה בטח לא עוזר לבית .

למעלה