מסירת מידע כוזב על חיסון

Nocturneaa22

New member
אני עובדת דרך חברה קבלנית בארגון מסוים. נקלטתי לאותו הארגון לפני שהוא סגר שעריו בפני לא מחוסנים ובמעמד הקליטה נציג החברה הקבלנית שאל אותי בטלפון אם יש לי דרכון ירוק, עניתי שיש, למרות שאין לי ולא התחסנתי עד היום. לא חתמתי על שום מסמך או הצהרה לגבי החיסון. עכשיו הודיעו בארגון שלא מחוסנים לא יוכלו להיכנס מה1.5. האם אני אוכל להסתכן בתביעה כלשהי על מסירת מידע כוזב מצד המעביד בפועל/הקבלן?

קלייטון.ש

Well-known member
תודיעי להם עכשיו שאת לא מחוסנת, ויהיה בסדר.
מעסיק בהחלט יכול לנקוט צעדים חמורים נגד עובד שמשקר, במיוחד בדבר מהותי כזה, אבל במקרה זה הם אמורים להסתכם לכל היותר בפיטורים ושלילת פיצויים.
במקרה שלך אין פיצויים אז רק פיטורים.
מעסיק יכול לתבוע עובד ככל שהעובד גרם לו נזק, והמעסיק תובע פיצוי על הנזק.
במקרה זה כנראה עוד לא נגרם נזק (אף שיכול להיגרם) ולכן לדעתי לא תבוא תביעה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זהו.
תודיעי להם עכשיו שאת לא מחוסנת, ויהיה בסדר.
מעסיק בהחלט יכול לנקוט צעדים חמורים נגד עובד שמשקר, במיוחד בדבר מהותי כזה, אבל במקרה זה הם אמורים להסתכם לכל היותר בפיטורים ושלילת פיצויים.
במקרה שלך אין פיצויים אז רק פיטורים.
מעסיק יכול לתבוע עובד ככל שהעובד גרם לו נזק, והמעסיק תובע פיצוי על הנזק.
במקרה זה כנראה עוד לא נגרם נזק (אף שיכול להיגרם) ולכן לדעתי לא תבוא תביעה.
החל מיום א' הקרוב, תתבקש לשנות את תמונת הנושא שלך. לא יהיה עוד צורך במסכה המגוחכת, כל עוד תסתובב באוויר הצח בחוץ.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ועל כך נאמר שהשקר הטוב ביותר הוא האמת.
שיקרת? מזלך שזה היה רק בשיחה טלפונית ולא הוחתמת על 'אמיתות' דברייך.
לא התחסנת עד היום? עדיין לא מאוחר ויש לך אפשרות לתקן זאת, אלא אם את מתנגדת לחיסון וסיבותייך עמך.
וכן. אם החלטת לפתוח את הדרך בדברי שקר, היה עלייך לדעת שאת מסתכנת בנשיאת מחירו של השקר. בכל מקרה ולדעתי, קלייטון צודק.

עוד עמית גורביץ

Active member
מנהל
1. ככל שטרם התחלת לעבוד, לא ניראה שיש כנגדך עילת תביעה קונקרטית.
2. ככל שתעבדי על בסיס מידע שגוי שסיפקת, תהיה שמורה למעסיק הזכות הן לפטר אותך והן לשקול לתבוע אותך בנזיקין (ככל שיהיה לו בכך קייס גופא, היינו ככל שלמישהו אכן יגרם נזק בשל דיווחך).

למעלה