מרטיב בלילה

ה ל ל

New member
מרטיב בלילה

בני בן 3.5 וגמול מגיל שנתיים וחצי לערך. את הגמילה בצענו בשלבים. תחילה נגמל במשך היום וישן עם חיתול בצהריים ובלילה ולפני חצי שנה התחלנו בגמילה גם בשעות השינה. תהליך הגמילה ביום היה פשוט ומהיר מאוד גם הגמילה בלילה באה מתוך רצון שלו. כאשר הוא ישן ביום הוא קם לרב יבש וקורה משהו מאוד מעניין: הוא מצליח להשאר יבש במהלך כל השינה ורגע אחד לפני שהוא פוקח את העיניים או כשאנחנו מנסים להעיר הוא עושה פיפי (במצב של חצי ערנות). בלילה אנחנו משתדלים שלא ישתה הרבה ומעירים אותו למתן פיפי בחצות. אך עד כה כל מאמצינו עלו בתוהו והילד ממשיך לקום רטוב. גם בגן הוא מרטיב בשנת הצהריים. אני לא יודעת אם זה חשוב אבל מוכרחה לציין שהוא תמיד מחכה לרגע האחרון לעשות פיפי. הוא רץ לשרותים כשכבר יש לו עיגול קטן של פיפי על התחתונים. זה תאור המצב ועכשיו מה אני עושה? איך לפעול מפה?

ה ל ל

New member
ממתינה לתשובה....

האם לאור המצב לדעתך קיימת בעיה? באיזה גיל מזהים שזו בעיה וכיצד ניתן לטפל בה?

הלל

שלום הינך מתארת ילד צעיר הנוטה להתאפק דבר היכול לגרום להגדלה בנפח כיס השתן עם שאריות שתן גדולות דבר היכול לגרום להרטבה ביום וכן להרטבה בזמן שינה. ממליץ לך ישבדק ע"י רופא אורולוג ילדים בכדי לדוודא כי אין בעייה המביאה למצב זה (נוירולוגית או הצרות בפיית השופכה) ממליץ על סונר דרכי שתן ובדיקת שתן. כל טוב ושנה טובה ד"ר בנימיני יוסי

ה ל ל

New member
תודה על תגובתך ושאלה

מהו סונר דרכי השתן? האם זאת בדיקה פולשנית? כיצד בודקים אם מדובר בבעיה נוירולוגית? אודה לך אם תפרט מעט על הבדיקות שהצעת. תודה שוב ובברכת שנה טובה ללכל בית ישראל. הלל

הלל

שוב שלום בדיקת הסונר מוכרת גם כאולטרסאונד, הינה בדיקה בגלי קול להדגמת אברים שונים גם בחלל הבטן. הבדיקה אינה פולשנית. בהקשר לחלק השני של השאלה הייתי מציע לפנות לרופא הילדים או לאורולוג ילדים בבדיקה גופנית פשוטה ניתן לבדוק דברים אלו.

למעלה