מתלבטת לגבי לימודי סיעוד

מתלבטת לגבי לימודי סיעוד

שלום לכולם, אני רגע לפני החלטה סופית אם אני הולכת על לימודי סיעוד או שעושה אחורה פנה ומחפשת את עצמי מחדש.

יש לי כמה חששות לגבי המקצוע.

הלימודים עצמם נראים לי מעניינים, ואין לי ספק שמנסים לקדם את המעמד המקצועי של האחות , אבל כשאין תקנים ואין סמכויות, אני לא יודעת כמה זה שווה.

השאלה העיקרית שלי היא, איך המצב בשטח? מה העבודה השוטפת , היומיומית שמבצעים במחלקה?

אם אחרי 4 שנות לימוד , מה שבעיקר אבצע זה פעולות בסיסיות , adl, ועבודות ניירת , ואצטרך לטחון סופי שבוע ולילות כדי להגיע לשכר סביר בנטו, אני לא יודעת עד כמה אני מעוניינת.

סך הכל אני מאמינה שהדרישות שלי די צנועות, אני רוצה להרוויח שכר סביר , נגיד 10 נטו, אולי לא בהתחלה , אבל אחרי שנה או שנתיים או שלוש, בהחלט. לא לטחון יותר מדי משמרות לילה וסופי שבוע, ושיהיה איזשהו עניין מקצועי.

יש דבר כזה , או שאני מבקשת יותר מדי? מה לגבי עבודה בקהילה? משעמם ושכר נמוך, או שיש גם קידום מקצועי והשתלמויות ?

לא אכפת לי , תסלחו לי על הביטוי, לאכול חרא שנה – שנתיים בתור אחות מתחילה ולטחון עד שאקבל קורס על בסיסי, בתקווה לעתיד טוב יותר באופק...

אני מניחה שלקורסים על בסיסיים שווים, כמו מיילדות ודיאליזה וכאלה יש ביקוש גבוה, ולא יותר מדי תקנים...

אני מניחה שאין משרה מושלמת ובכל מקום צריך להקריב משהו ולשלם בצורה מסוימת...

מה האופציות שלי [הריאליות , יחסית] ? תואר שני? זה בכלל שווה משהו? הדרכה קלינית? להשאר באקדמיה?

לצערי איפה שאני גרה אין יותר מדי אופציות תעסוקה אז עבדתי במפעלים בעיקר, ואת האמת לעבוד במשמרות לילה ותחת פלורסנטים במקום סגור ולא נעים, זה די מדכא ומגעיל.

אני לא יודעת אם זה רושם מייצג מה שקיבלתי, אבל יצא לי לבקר באשפוז יום בבית חולים קפלן לפני כמה שנים, ולא הייתי עובדת שם גם אם היו נותנים לי תקן של פרופסורית.

אני רוצה לעבוד במקום נעים , סביר, לא במקום מגעיל ומדכא.

אשמח לקבל כאפות שיעירו אותי, תודה.

למעלה