נו כבר איזה שיעמום

נו כבר איזה שיעמום

ראיתי השבוע פעמיים Batman Begins...
הציפייה גומרת אותי ! אז ראיתי גם פסיכו אמריקאי פעמיים

imitsu

New member
אני דווקא משתדל לא לפתח ציפיות

זה נשמע נורא פלצני לומרף אבל כגודל הציפיה כך גודל האכזבה..
והלוואי שאני אטעה :)

imitsu

New member
הלוואי!

אבל כבר עכשיו, למשל, אני יכול לומר לך בסבירות גבוהה שאני מרגיש
שאתאכזב מהדמות שאמורה לייצג את ביין..

לקחת איזה בחור ולשים לו מסיכה על הפנים...
אני מבין שזה בעייתי למצוא שילוב של גורילה + שכל + אישיות, כי ביין אמנם
ענק אבל לא סתם שרירים וזהו, אבל עדיין..

noyrov

New member
אני מרגישה...

שאין מצב שלא יאכזבו, לצערי

כשיצאו הסרטים הקודמים עוד לא הייתי כל כך בעניין של קומיקס ובאטמן בעיקר כמו שאני היום, אז די נהניתי מהם. אבל כשאני צופה בהם עכשיו? יש המון דברים שמפריעים לי בעיצוב של הדמויות ובכלל באווירה של הסרט. פעם בסרטים האלה הייתי באה פשוט לצפות וליהנות כמו כל סרט, מנותקת מכל העולם שמאחוריהם. אבל היום אני מצפה מהם להרבה יותר, וכל אי דיוק או התנהגות שחורגת מאיך שאני תופסת את באטמן מעצבנת אותי. אני כבר מעדיפה את באטמן של 1989, שעם כל הביקורת עליו, באטמן והג'וקר שם מרגישים לי הרבה יותר נכונים.

הייזל

New member
אולי הם מרגישים לך נכונים

אבל הם כל כך לא.
הג'וקר בקומיקס הוא גאון פסיכופט. הוא לא מונע ע"י נקמה.
וברוס ווין הוא הרבה יותר אפל וקודר.

לדעתי הסרטים החדשים קולעים בול לבאטמן. הגירסה שלהם הרבה הרבה יותר קרובה לקומיקס ולסדרות המצוירות מהגירסה הקודמת.

noyrov

New member
אני מניחה שאין באמת טעם להתווכח על זה

כי זה עניין אישי של איך כל אחת מפרשת דמות. בכל אופן, אני ממש לא אוהבת את כריסטיאן בייל כבאטמן, ועוד פחות כברוס ווין. לגבי הג'וקר- בהחלט יש דברים שאני יותר אוהבת בג'וקר של הית' לדג'ר מאשר של ניקולסון, אבל אני אוהבת שלמשל מראים שם גם הסיפור רקע, כי בעיני זה כן חשוב לדמות. ואני לא אוהבת ששם זה איפור על הפנים שלו ולא תוצאה מחומצה או משהו דומה. אני לא אוהבת שהג'וקר באביר האפל כל כך מרוחק ונשאר מסתורי, ואני גם לא בטוחה שאני אוהבת את הפילוסופיה שהוא מביא איתו הרבה יותר מידי, בעיני. עשו אותו גאוני מבחינת להציג את גודל הגאוניות והאכזריות שלו, ויש הרבה דברים אחרים שאני אוהבת שם כמו איך הוא מספר כל פעם סיפור אחר על מקור הצלקות שלו, אבל לדעתי הוא רחוק מהג'וקר של The killing joke ובטח מהג'וקר בסדרה המצויירת.

Lion_Heart

Well-known member
מסכים

לא אהבתי שהפכו את הג'וקר מסופר נבל לפסיכופת עם צלקות ואיפור

imitsu

New member
לא חושב שהפכו אותו זה המילה הנכונה

הרי הוא לא רק סופר נבל הוא גם בהחלט פסיכופת רציני..

אפשר כן לומר שהם פשוט בחרו להדגיש את הפסיכופתיות בלבד..
והשאירו במגירה את הג'וקריות הרגילה עם ההומור השחור/רצחני ..

imitsu

New member
מסכים ולא מסכים :)

אכן כריסטיאן בייל כברוס ווין לא יושב גם לי מתאים, אבל בתור באטמן - הוא בהחלט אחד המתאימים.. הרבה יותר מאלה של הסדרה הקודמת.

בכלל.. את צריכה לשים לב שגם בקומיקסים הדברים לא תמיד תופסים קו אחיד ויש שינויים..
אמנם באטמן בד"כ לא סובל מהשינויים האלה (באופן חריג לדעתי יש לאמר) אבל שאר הדמויות כן.. ולכן היוצרים של הסרטים יכולים גם לעשות שינויים קלים בלי לחטוף על הראש..

תורידי את הסרטים המצוריים (הארוכים לא הסדרות..) ותראי שגם שם, שוב חוץ מבאטמן, יש שינויים באופי של הדמויות.. למשל סופרמן.. או לקס שיוצא קצת נקבה באחד מהסרטים.. אופי שממש לא מאתים לו..
שלא לדבר על איך שהם מוצגים גרפית.. דבר שגם עובר שינויים רבים כל הזמן..

noyrov

New member
ברור שגם בקומיקס יש הבדלים

אני יכולה גם לומר: אני אוהבת באטמן של כותב X ופחות באטמן של כותב Y. אבל בסך הכל, מתוך שלל החוברות והסדרות (וגם קצת פאנפקים אני מודה), יש לי בראש פחות או יותר דמות של באטמן ושל ברוס ווין שנראית לי הכי "נכונה"... אין לי טענות לנולאן על איך שהוא יצר את הסרט, אני לא חושבת שהוא הרס או ביזה את הקאנון... רק אמרתי שאני לא רואה דרך בה אני לא אתאכזב מהסרט (הלואי שאני טועה
)

ואני באמת יחסית ברת מזל עם באטמן, שנשאר די דומה לעצמו בסדרות השונות ובסרטים. מה שעושים לסופרמן הרבה יותר גרוע (מבחינת שינויים)...

אם כבר סרטים מצויירים, יש לי שאלה: מישהו פה ראה את הסרט המצויר אולסטאר סופרמן? מה חשבתם עליו?

imitsu

New member
ראיתי..

מבחינת האיכות הגראפית ברמה אחרת מכל שאר הסרטים.. לא יודע איך להסביר - הוא ממש שונה.. אבל לטובה.

מבחינת העלילה - הרעיון מעניין אבל לא הלכו איתו מספיק עד הסוף אני חושב..
היה משהו דומה בסמולוויל כשלאנה מקבלת את הכוחות של קלארק..

noyrov

New member
אני עדיין לא יודעת מה לחשוב עליו

הוא הרגיש לי נורא לא מגובש- כאילו זרקו המון רעיונות ולא החליטו איזה מהם יהיה העלילה הראשית... כל שניה זה התפתח קצת לכיוון אחר. (וכל הקטע הזה שכל הסרט סופרמן הולך למות. אבל עוד לא מת. ואז הוא גוסס. ועדיין לא מת. ואז הוא כותב צוואה, ועדיין לא מת. ואז הוא מת. אבל בעצם לא, הוא קם. מה נסגר אתכם?)
אבל הוא כן היה מעניין, הוא כאילו הצליח להציג גם את סופרמן וגם את לקס ואפילו את קלארק מזוויות שעוד לא ראו בסרטים הקודמים, ועדיין היו אמינות. מעניין אם הם יוציאו סרטי אולסטאר גם על גיבורים אחרים...

לא ראיתי את הפרק ההוא בסמולוויל... ואם זאת לאנה, אז לא נראה לי שאני אלך לחפש אותו (לא מתה על הדמות שלה
).

יש לי עוד שאלה שעלתה בסרט ומסקרן אותי לדעת- אמרו מתישהו בקומיקס במפורש שסופרמן ולויס לא יכולים להביא ילדים (כי הוא חייזר והיא אנושית)? או שזה המצאה של הסרט?

imitsu

New member
בניגוד לרבים

אני דווקא מאוד אהבתי את לאנה ותמיד הייתי מתעצבן על קלארק שהוא תמיד איכשהו דופק את
הדברים בניהם..

בנוגע לשאלה האחרונה שלך..
מודה על האמת שאני לא יודע אם זה נאמר במפורש בקומיקס אבל זה כן עלה למשל בסדרה
לואיס וקלארק בסוף.. אז יש סבירות שזה אכן מגיע מהקומיקס..

אני חושב שעל השאלה הזו הייזל הרבה יותר מוסמכת לענות :)

הייזל

New member
זה מאוד מאוד תלוי בגירסה ובכותב

יש קומיקסים מעידן הכסף והזהב בהם ללויס וקלארק יש ילדים.

בעידן המודרני, כלומר מ1986-2006 הם לא כל כך החלטיים:
לאנה יולדת בן [שהיא קוראת לו קלארק] בערך בזמן שלויס מגלה שלמרות שהיא פוריה ובריאה היא לעולם לא תוכל ללדת לקלארק ילדים.
כמה שנים לפני כן אנחנו רואים עתיד אפשרי שבו לויס בהריון מקלארק. העובר בועט בה ופגע לה באיברים פנימיים. היא מתה.
יש סיפור נוסף שבו מופיעה סופרגירל מעתיד אפשרי שטוענת שהיא הבת של לויס וקלארק ולא מסבירה איך זה קרה בדיוק. היא נעלמת זמן קצר אחר כך. http://dc.wikia.com/wiki/Cir-El_(Futuresmiths)

אחרי המשבר האינסופי יש סיפור שנקרא Last Son שהוא אחד הסיפורים העצובים ביותר של סופרמן. בסופו לויס וקלארק אומרים לפריי בהחלטיות שהם לא יכולים להביא ילדים לעולם.

נכון, בלויס וקלארק מופיע בפרק האחרון תינוק אבל...
לא מוצאת את המקור עכשיו....
בכל אופן התוכנית היתה שהילד הוא למעשה מניו קריפטון ונשלח ללויס וקלארק למשמרת כדי שלא יפגעו בו מתנקשים או יחטפו אותו או משהו.
אז השורה התחתונה היא שגם בגירסה הזאת לא יהיו להם ילדים. או אם לסמוך על טמפוס וה. ג'. וולס הילדים שלהם יצרו אוטופיה.

בסמולוויל נרמז שזה אפשרי בעונה השביעית עם דקס-אור אבל לכי תדעי.

בסופרמן חוזר לויס יולדת ילד לסופרמן. אבל יש מישהו שמחשיב את הסרט הזה ברצינות?

והיום?
אין לי מושג. כרגע אני לא מצליחה לראות עתיד שבו לויס וקלארק יהיו ביחד בכלל.

הייזל

New member
ויש את...

הסיפור/מאמר הזה
Niven, Larry - Man of Steel, Woman of Kleenex
יש לי אותו אם מעניין אותך לקרוא.

noyrov

New member
את לא מבינה

כמה המשפט האחרון בהודעה שלך עצוב בעיני

(וגם- הידע שלך בקומיקס פשוט מדהים אותי כל פעם מחדש
תודה!)

הייזל

New member
כן

אבל תשאלי אותי באיזו שנה כל דבר קורה ואין לי שמץ. ואני שוכחת שמות של אנשים.

למעלה