נפתלי בנט :-תוכנית סינגפור תציל את מדינת ישראל מקריסה כלכלית.

evglev1

Well-known member
מנהל
ישראל כבר הפכה למדינת עולם שלישי לאחר משבר הקורונה הכלכלי. דווקא ההיסטוריה מוכיחה שתוכניות כלכליות הצליחו יותר בדיקטטורות מאשר בדמוקרטיות. דווקא כשצריך לשקם את הכלכלה ולעשות דמוקרטיזציה, אז קודם צריך לשקם את הכלכלה, כי בדמוקרטיה צעירה זה יהיה בלתי אפשרי.

וחוץ מזה סינגפור למרות קרבתה היחסית לסין מבין המדינות שנפגעו הכי פחות מהקורונה.

Katomishh

Well-known member
ישראל כבר הפכה למדינת עולם שלישי לאחר משבר הקורונה הכלכלי. דווקא ההיסטוריה מוכיחה שתוכניות כלכליות הצליחו יותר בדיקטטורות מאשר בדמוקרטיות. דווקא כשצריך לשקם את הכלכלה ולעשות דמוקרטיזציה, אז קודם צריך לשקם את הכלכלה, כי בדמוקרטיה צעירה זה יהיה בלתי אפשרי.

וחוץ מזה סינגפור למרות קרבתה היחסית לסין מבין המדינות שנפגעו הכי פחות מהקורונה.
שבנט יתחיל לדאוג שלא יסיים כמו כותב הספרים והמצעים פייגלין.
קצתי בנביאי מדיניות פופוליזם ש"יודעים" איך לתקן את הכל בסגנון מרקסיסטי - להרוס ולבנות מחדש.
לפופוליזם יש תאריך תפוגה מאוד קצר, הוא טוב למערכת בחירות אחת בלבד.

Harrington

Well-known member
מנהל

נפתלי בנט :-תוכנית סינגפור תציל את מדינת ישראל מקריסה כלכלית.​

לידיעת הקורא מר נ. בנט:
א. מדינת ישראל לא נמצאת בפני קריסה כלכלית וממילא לא צריכה הצלה מכזאת.
ב. ישראל היא לא סינגפור. הואל נא להכין תוכניות למדינת ישראל בהתאם לאופיה המיוחד וכו'.

evglev1

Well-known member
מנהל
לידיעת הקורא מר נ. בנט:
א. מדינת ישראל לא נמצאת בפני קריסה כלכלית וממילא לא צריכה הצלה מכזאת.
ב. ישראל היא לא סינגפור. הואל נא להכין תוכניות למדינת ישראל בהתאם לאופיה המיוחד וכו'.
כשאתה מתכוון לאופיה המיוחד של ישראל אתה מתכוון לנורמה של "מי שמציית לחוק ולא מנסה לעקוף אותו הוא פרייאר".

Harrington

Well-known member
מנהל
כשאתה מתכוון לאופיה המיוחד של ישראל אתה מתכוון לנורמה של "מי שמציית לחוק ולא מנסה לעקוף אותו הוא פרייאר".
על אף הנקודה בסוף דבריך, אני מניח שרציתי לשאול. תשובתי היא שלילית. לא לכך התכוונתי. התכוונתי לכך שלישראל יש שלל מאפיינים ייחודיים, בשלל תחומים ועניינים. על כן להשוות אותנו לשלל מדינות אחרות, פעמים רבות פשוט לא רלוונטי. יש לנו כלכלנים מצוינים (נתניהו אחד מהם אגב) שיודעים כיצד לקדם את כלכלת ישראל בלי להסתכל לשם כך על אף מדינה אחרת או להעתיק תוכניות ממדינות אחרות. מבחינתי סינגפור כלל לא מעניינת אותי. כשמישהו יציג לי תוכנית כיצד לנהל את כלכלת ישראל, בהתבסס על נתוני ומאפייני מדינת ישראל, או אז אשמח לבחון ולהתרשם. עד אז, זה פשוט לא רלוונטי בעיני.

איציק5111

Well-known member
זה רק הבטחת בחירות ואין פה שום תוכנית.

הכל בסיסמאות, להוריד מיסים לקצץ בביוקרטיה ורגולציה, אבל נשאלת השאלה איך? כמה? מה? מאיפה? כמובן שאין תשובות כי אלה סתם שקרים של פוליטיקאים שמזלזלים בציבור...רק מפגר יאמין לבנט ושקד.

ומי שמבין יודע שבנט ושקד הם נזק לכלכלה והם הביוקרטיה והרגולציה.

בנט ושקד ימחקו את ישראל מהמפה

ממממממ.....פסססט...
תוכנית באמת יפה ומושקעת וכל זה, ואין על הפרחים שם אבל סינגפור? אההה בכל זאת...מממ סינגפור?
אם כבר אז צריך שגם פה תהיה נשיאה של רפובליקה, ושיהיה יצוג דמוקרטי אמיתי לכלל העדות והדתות לפי חלקן היחסי באוכלוסיה, וכמובן שכולנו נהיה סינגפורים.

dannygin

Well-known member
היות ואני מכיר הערבים היטב וברור לי שיש בינהם טובים הרבה מהיהודים
ברור לי שבין הדתיים אחוז הרבה יותר גדול מבין בכלכלה

ערני31

Well-known member
באמת צריך בישראל רפורמה במיסים ובכלכלה לדוגמא שהמס יהיה שטוח ושיהיה רק ממקור אחד כמו מס הכנסה או מס חברות מעבר לזה צריך לבטל מכסים של יצוא ויבוא והגבלת תקנים בקיצור צריך לפתוח את השוק לכולם ולא רק שאלה שיש להם כסף ישעבדו את אלה שאין להם או שיש להם ממש מעט באופן שמספיק להוצאות בסיסיות ולא יכולים להרשות לעצמם דירה ורכב ובילויים בבתי מלון ומסעדות וחוץ לארץ ולעומת זאת העבודה שהם נותנים היא שוחקת ועם שעות נוספות ויש הרבה כאלה

למעלה