סביבה לומדת

Lir האחת

New member
סביבה לומדת ../images/Emo63.gif

בארץ התרחבה ההשכלה הגבוהה בקצב מרשים, גם במספר המוסדות וגם במספר התלמידים. ישנם יותר ויותר אנשים המעוניינים לרכוש השכלה אקדמית, ולהצטרף למעגל האקדמי. מה קורה בסביבת החברים הקרובה שלכם, האם רוב חבריכם כבר לומדים או מתכננים ללמוד בעתיד? האם אתם בתור סטודנטים מסתכלים אחרת על מישהו שאינו לומד בהשוואה למישהו שכן בחר ללמוד? האם הסטטוס הזה מהווה שיקול בבחירת האנשים שאיתם הייתם מעוניינים לבלות או להכיר...? עד כמה חשוב לכם להיות בסביבה לומדת

E i n a v 1 1 1

New member
../images/Emo132.gif

אצלי רוב החברים לא לומדים עדיין במכללות\אונ', רובם משפרים חלק מהבגרויות, או עושים פסיכומטרי (אמ..אמ...), או לא לומדים או שהם כן לומדים הכל מפולגן אצלי
זה לא חשוב להיות בסביבה לומד, נכון שזה מעשיר יותר בעיני אין ספק, אבל גם אדם שלא לומד לאו דווקא אומר שהוא לא משכיל, וישנם 1001 סיבות למה אדם לא רוצה ללמוד, לא מעוניין. בעיני זה לא דבר קריטי, חבר הוא חבר בגלל מה שיש בפנים, ולא בגלל מה שהוא עושה. (מבחינת לימודים, אני לא אתרועע מן הסתם עם טיפוסים מפוקפקים כי זה לא אני
, ע"ע בני סלע בהקצנה...) בשורה התחתונה לסיכום, חבר הוא חבר, לא משנה לומד או לא

מיצי007

New member
אצלי זה ממש מעורבב

אני לא מסתכלת ממש על ההשכלה של הבנאדם-בין אם יש לו תעודה או לא, בנאדם יכול להיות חכם בצורה יוצאת דופן גם בלי האוניברסיטה, מה שנקרא אוטודידקט. אני סטודנטית בטעות מה שנקרא, נרשמתי לאוניברסיטה רק באוגוסט ולא ממש התאפסתי על עצמי
. יש לי חברים שיש להם כבר תואר ראשון ביד, חברים שבמהלך התואר עכשיו, כאלו שלא התחילו ללמוד אבל מתכוונים וכאלו שלא התחילו ללמוד ולא מתכוונים גם. אני כן חושבת שזה חשוב להיות בסביבה של אנשים חכמים, אנשים שלא רק "נראים" ככה, אלא אנשים אינטלגנטים של ממש...שיהיה תמיד על מה לדבר
לצערנו, למרות ההתפתחות של ההשכלה- אני חושבת שלא כל האנשים שלומדים כיום להשכלה גבוהה הם באמת חכמים.לא כך? כמו בכל מקום במציאות שאנשים מעמידים פנים

d e m o sthenes

New member
ווואייי כמה שאלות.

אז נענה אחת אחת. בסביבה שלי כולם או לומדים או הולכים ללמוד, אבל זה נובע כמובן מהמצב הסוציו-אקונומי שבה אני גר (הרצליה-רעננה) כך שאני מאמין שאם ניגש לדימונה או משהו (בלי להעליב אף אחד) כמות האנשים שם הלומדים השכלה גבוהה נמוכה יותר. מבחינת בילויים לא כזה משנה לי, כל עוד הפעם אדם סבבה וכיף לבלות איתו והוא אחלה. ומבחינת ההסתכלות על אנשים שכן בחרו ללמוד לעומת אלו שלא אז זה בעייתי לומר, אולי אני אסתכל עלייהם שונה, לפחות בהתחלה עד שאני אכיר את הבן אדם.

d e m o sthenes

New member
אני לא, עדיין לפחות ../images/Emo13.gif

עוד שבועיים עושה פסיכומטרי ומקווה להתחיל בשנה הבאה קרימינולוגיה בבר אילן.

רוב הסביבה שלי

לומדת. השאלה הראשונה ששאולים אנשים בגילאים שלנו היא "מה את/ה לומד"
האמת שכן! אני מחפשת אנשים בסטטוס פחות או יותר דומה לשלי ולכן, (באופן לא מודע) אני מתחברת יותר לסטודנטים ( או לכאלו שלמדו משהו).

the last anigma

New member
אני די יוצאת דופן בקטע הזה

הקדמה קצרה, אני עתודאית, אני בת 19, וכמעט כל החברים שלי מהבית הם חיילים.|סהקדמה| האם רוב חבריכם כבר לומדים או מתכננים ללמוד בעתיד? כפי שאמרתי... רובם חיילים, מלבד העתודאים האחרים שמן הסתם כבר לומדים, אם הם מתכננים ללמוד - בעיניהם זה עוד רחוק. האם אתם בתור סטודנטים מסתכלים אחרת על מישהו שאינו לומד בהשוואה למישהו שכן בחר ללמוד? במידה מסויימת כן, אבל זה לא בגלל היותי סטודנטית אלא בגלל החברה שהפכה את האקדמיה להמשך הטבעי פחות או יותר לחבר'ה בשנות העשרים בחייהם. האם הסטטוס הזה מהווה שיקול בבחירת האנשים שאיתם הייתם מעוניינים לבלות או להכיר...? לא, מן הסתם העובדה היא שרוב חבריי אינם לומדים, אבל לפעמים זה מפריע כי לא מבינים על מה אני מדברת, ומזלזלים. עד כמה חשוב לכם להיות בסביבה לומדת, לא ממש קריטי, למרות שזה נחמד שיש נושאי שיחה משותפים.

כל החברים השנה כבר סטודנטים...

חוץ מבן זוגי שהוא בקבע, אבל מאוד רוצה איכשהו לשלב לימודים. וחשוב לי להיות בסביבה לומדת, כי ככה יש הבנה שאני לא יכולה להתקשר כמעט כל יום כמו פעם ושהפגישות הצטמצמו כי בקושי יש זמן לנשום.

b l a c k eyes

New member
רוב הסביבה שלי לא לומדת

החברים שלי חלקם עדיין לא השתחררו, חלקם עפו לתאילנד, חלקם סתם מתפרפרים... אני היחידה שהושבתי את עצמי על ספסל הלימודים ואני מאמינה שעד שנה הבאה כולם יילכו בעקבותיי. ממש לא מסתכלת אם אנשים "מלומדים" או לא, זה לא הקריטריונים שלי. העיקר שיהיו סבבה. אפילו יצאתי עד לפני חצי שנה עם מישהו שלא סיים 12 שנות לימוד.

למעלה