סחרחורת תנוחתית שתוקפת מידי פעם במשך חמש שנים

iftachk1

New member
סחרחורת תנוחתית שתוקפת מידי פעם במשך חמש שנים

ביומיים האחרונים אני סובלת סחרחורת תנוחתית, במיוחד כשאני מתהפכת בשכיבה מצד אל צד (בעיקר לצד ימין). הסחרחורת נמשכת מספר שניות בודדות ותוקפת אותי מספר מועט של פעמים ביום. לפני כחמש שנים זה קרה לי בפעם הראשונה ומאז, התופעה חוזרת על עצמה כפעם או פעמיים בשנה. לעיתים אני מקשרת את הופעתה עם כאב אזניים שקדם לה ולעיתים לא. בד"כ ההתקף הזה נמשך מספר ימים. לא יותר משבוע. לפני כארבע שנים, הלכתי להתייעץ עם רופא אף אוזן גרון ששלח אותי לבצע בדיקת אאודיו וברה. הבדיקה היתה תקינה לחלוטין ונשלל לחץ תוך גוגלתי. שאלותי: 1. האם יש צורך לחזור על הבדיקה או לבצע בדיקות נוספות? 2. להתקף זה, לא קדם כאב אוזניים, האם יש קשר בין הופעתו כעת לעובדת היותי בהריון? (שבוע 13). 3. האם יש דרך לטפל בורטיגו בזמן הריון? 4. האם ישנה סיבה לדאגה? 5. האם התופעת הורטיגו ידועה כעונתית? תודה!

zs1957

New member
סחרחורת תנוחתית במשך חמש שנים

שלום רב iftachk1 סחרחורת תנוחתית מלווה בכאבי אזניים. מאחר ואת בהריון לא היית ממליצה על שום טיפול תרופתי אלא על טיפול פיזיותרפיה להקלה בסחרחורת. אין קשר להתקףהסחרחורת ולהריון. אין סיבה לדאגה. תופעת הוורטיגו אינה עונתית. התקף בא לאחר לחץ ומתח נפשי. ממליצה על ביצוע בדיקות דם ויטמין B12 ,B1,B6 אם יש מחסור ניתן להשלים ע"י תוספים. תרגישי טוב. זהבה שחם

למעלה