סיכום הניתוח שלי

evaeva

New member
סיכום הניתוח שלי

הי לכולם, היות והייתי קוראת ונעזרת כאן החלטתי לספר על המקרה שלי כולל מידע שלא ראיתי שסופר כאן
אני אובחנתי לפני כשלוש שנים ככה באמצע החיים עם אנדומטריוזיס, עקב מידע בפורום הייתי במעקב בתל השומר ומידי פעם הייתי הולכת לד"ר מתי זולטי שהוא רופא נשים בחסד עליון ומקבל רגיל דרך מכבי = מומלץ ביותר כל בדיקה ידנית שהיה מבצע היתהה בדיוק כמו האולטרא סאונד בתל השומר , קוסם ממש!
ד"ר זולטי המליץ לי על ניתוח, ניתוח פרטי לא יכולתי לעשות אצל סוריאנו כי הייתי במעקב בתל השומר (אמנם לא אצלו) אבל כל המרכז זה באחריותו אז אסור - וזה אני אומרת אחרי שהלכתי אליו באופן פרטי לייעוץ תמורת 200 ש"ח.
בכל מקרה החלטתי לבצע את הניתוח בתל השומר כי את המקרים ה"קשים יותר" מבצעים ד"ר סוריאנו וד"ר זולטי ששינהם אלופים, אני הייתי מקרה ברמה 4 עם נגעים במעיים , מי שהמקרה שלה קשה מונתחת ראשונה בדרך כלל, ואכן נותחתי ראשונה, לאחר יומיים שוחררתי למרות שלדעתי זה היה מהר מידי, בכל מקרה לפני הניתוח יש צום והאחות עושה לך חוקן גם אם לא תרצי...., האחות דרשה להתקלח עם סבון נוזלי אדום למרות שהגעתי מקולחת - הם נותנים ספוג שנרא כמו נייר גודל a5 ורצו גם שאחפוף ראש - לזה סירבתי כי הגעתי עם פן להראות נורמלי אחר כך:), ביום הניתוח שאלו אם נתנו לי חומר הרגעה כל הזמן ובסוף אף אחד לא נתן לי... הניתוח שלי היה 3 שעות שזה נחשב להרבה זמן והרופא אומר שהיה מורכב, הניתוח בוצע בלפרסקופיה שזה אומר שנכנסים דרך הטבור וגם מתחת לטבור יש עוד 3 חורים קטנים במרחקים די שווים (צד ימין אמצע ושמאל), התפרים הינם תפרים נמסים וכוסו ע"י סלטופ לבן , נאמר לי אחרי 5 ימים להוציא לבד את הפלסטרים, יש להקפיד על תזונה רכה כי בימים הראשונים אין קיבה בכלל, אני הצלחתי להיכנס לשרותים לעשות קיבה רק ביום ה 5 ואלו היו כאבי תופת, בנוסף הגזים הם איומים עד שהם יוצאים הם עושים סיבובים בבטן - כאן ממש הזדהתי עם התינוקות שצורחים מכאבי גזים, כל הזמן גם בבית לקחתי משככבי כאבים רגילים, אין המלצה למשהו מסויים, גזים הם סיוט מתמשך...
קניתי מראש תחתוני רשת כמו שרוכשים ללידה שיהיה יותר נוח והתפרים לא יהיו מציקים מה שהתברר כהחלטה נכונה...,
חופשת מחלה ניתנת 4 שבועות , אני כרגע עדיין בחופשת מחלה ,
רק בערך ביום ה /20 אחרי הניתוח מתחילה להרגיש יותר טוב,
יש לקבוע תור לרופא המטפל כחודש לאחר הניתוח, עדיף בימי ההתאוששות כבר לתאם כי לפחות בתל השומר זה המתנה ארוכה....
ההנחיות שאני קיבלתי הינם שאסור להתכופף להרים דברים כבדים כמו דלי עם מים או קניות למשך שנה לפחות וחשוב לשמור על זה על מנת שלא תהיה צניחה של שלפוחית השתן
גם בחזרה הביתה ביקשו שאשב מאחור ולא אחגור חגורת בטיחות
שבועיים ראשוניים ביקשו ממש לנוח ולא לעשות כלום
זמן ההמתנה לניתוח בתל השומר היה לי כ 7 חודשים
יש לי ביטוח בריאות פרטי ושם כריתת רחם מכוסה ולכן בגלל שלא תבעתי את הביטוח הפרטי ועשיתי בבית חולים ציבורי קיבלתי סכום מאוד מאוד נחמד כך שתבדקו את הנושא גם
מקווה שעזרתי במידע חדש
בהצלחה לכולן

kai46

New member
יש לי מקרה דומה לשלך

שולחת לך הודעה פרטית, אשמח להתייעץ.

למעלה