עברתי תאונת דרכים לפני כשבוע

עברתי תאונת דרכים לפני כשבוע

האם אני בפורום הנכון? עברתי תאונת דרכים לפני כשבוע ומאז יש לי סיוטים בלילה. מה לעשות?

../images/Emo39.gif שלום לך

שלום נטול קפה, אתה בהחלט בפורום הנכון! אירוע כמו תאונת דרכים נחשב לאירוע טראומתי. אירוע שיש בו איום על החיים או תחושה שהיה איום כזה. אחת הדרכים בהן אנו מתמודדים עם חוויה טראומטית היא החלומות, שלעיתים יש בהם תכנים של האירוע עצמו ולעיתים תכנים מבהילים שלכאורה אינם קשורים לאירוע. תופעות אלו הן תגובה טבעית למצבים לא טבעיים של סיכון אליהם נחשפנו. בדרך כלל התגובות הולכות ונחלשות בעוצמתן ובתדירות שלהן בתקופה שלאחר האירוע. במידה ואתה חש שאין שיפור במצב, או אפילו החמרה, אתה מוזמן לפנות למרפאת בריאות הנפש במרכז הרפואי תל אביב (בטל' 03-6974707), או לקבל הפניה דרך רופא קופת החולים אליה אתה משתייך. האם אתה סובל מסימפטומים נוספים מלבד החלומות? האם הצלחת לחזור לשגרת חייך מאז התאונה? אשמח אם תענה על שאלות אלו, וכך אוכל לתת מענה ספציפי יותר לבעיתך. תרגיש טוב!
אלינור, עובדת סוציאלית

לאלינור

תודה על התשובה. אני לא יודע למה הכוונה בסימפטומים נוספים. אני לא במצב של לא לחזור לשיגרה. אני צריך לתפקד וכך אני עושה. הבעיה היא בלילה כאשר אני ישן והתמונות של התאונה חוזרות ואז אני מתעורר, רואה שהכל בסדר בעצם אז מה הבהלה בעצם, ומנסה לחזור לישון. נטי

לנטי

לפי מה שאתה מתאר, נראה כי תגובתך טבעית ונורמלית, לאדם שעבר תאונה כפי שאתה חווית. כאשר לא קיימת פגיעה בתפקוד יום יומי, או פגיעה בשגרת החיים, הדבר הוא סימן טוב, ומנבא החלמה. סביר להניח כי תדירות ותכיפות החלומות יפחתו בהדרגה, עד שיעלמו לחלוטין. אך במידה ולא, כפי שציינתי, הייתי ממליצה לך לפנות לקבלת סיוע, כפי שפירטתי בתשובה הקודמת. מאחלת לך בריאות שלמה! אלינור, עו"ס

תודה אלינור.

באמת בלילות האחרונים הבעיה פחות חריפה. אני נורא מקווה שאת צודקת ואוכל לשכוח מהעינין

אין לי ברירה

אין לי ברירה אני גר קרוב למקום התאונה. אני עובר שם כל יום. אני מרגיש שאני מאוד מתוח כשאני עובר שם. זה מאוד מוזר כי כבר שנים אני עובר באותו מקום.

yael177

New member
אין לי ספק

שתוך זמן קצר תחזור לישון לילות שלמים!! אם אתה מוכן לספר ולכתוב מה היה בתאונה, שלב אחר שלב - אולי זה יכול לעזור לך. יעל

למעלה