עזיבה לחו"ל לאחר גירושין

מצב
הנושא נעול.

sarut2

New member
עזיבה לחו"ל לאחר גירושין

עזיבה לחו"ל לאחר גירושין
אני גרוש כבר 4 שנים יש לנו ילדה משותפת בת 5 וחצי גרושתי נישאה בשנית ונולדו לה עוד 2 ילדות חוץ מזאת שלנו גרושתי ובעלה הודיעו לי על כוונתם לעזוב את הארץ לארה"ב שאלתי היא כזאת: בהסכם הגירושין שלנו שנעשה בהסכמה ואושרר בבית דין הרבני יש סעיף שאומר: הילדה אינה יכולה לעזוב את הארץ שלא למטרת טיול או ביקור אלא בהסכמת ואישור האב האם יש בסעיף זה די כדיי למנוע מהם לקחת את הילדה ? מה עליי או מה באפשרותי לעשות בנידון? אשמח לשמוע דעת מומחים אנא עיזרו לי בתודה ארז

תשובה

עזיבה לחו"ל לאחר גירושין
אני גרוש כבר 4 שנים יש לנו ילדה משותפת בת 5 וחצי גרושתי נישאה בשנית ונולדו לה עוד 2 ילדות חוץ מזאת שלנו גרושתי ובעלה הודיעו לי על כוונתם לעזוב את הארץ לארה"ב שאלתי היא כזאת: בהסכם הגירושין שלנו שנעשה בהסכמה ואושרר בבית דין הרבני יש סעיף שאומר: הילדה אינה יכולה לעזוב את הארץ שלא למטרת טיול או ביקור אלא בהסכמת ואישור האב האם יש בסעיף זה די כדיי למנוע מהם לקחת את הילדה ? מה עליי או מה באפשרותי לעשות בנידון? אשמח לשמוע דעת מומחים אנא עיזרו לי בתודה ארז
תשובה
עליך לבקש צו עיכוב יציאה נגד הילדה בביה"ד הרבני.

יתר על כן

תשובה
עליך לבקש צו עיכוב יציאה נגד הילדה בביה"ד הרבני.
יתר על כן
הוצאת הילדה לחו"ל עשויה להחשב כחטיפה, ויפעלו כנגד האם הליכים על פי אמנת האג. מומלץ שתשלח מכתב התראה לאם בו הינך מודיע לה כי אתה מתנגד להוצאת הילה מן הארץ. במקביל רצוי להתחיל בהליכים משפטיים.

ועוד...

יתר על כן
הוצאת הילדה לחו"ל עשויה להחשב כחטיפה, ויפעלו כנגד האם הליכים על פי אמנת האג. מומלץ שתשלח מכתב התראה לאם בו הינך מודיע לה כי אתה מתנגד להוצאת הילה מן הארץ. במקביל רצוי להתחיל בהליכים משפטיים.
ועוד...
מכיוון שהילד טס עם משפחתו החדשה למגורים בחו"ל, קיימת פסיקה (עד כמה שאני זוכר - רות בבקשה להתייחס לעניין) כי לא ימנעו מהילד לצאת לחו"ל כי בעצם מדובר על אינטרס וטובתו גם של הילד. כדאי להביא ראיות כי הניתוק מהורה אחד אינו לטובתו וכי לאור הקשר החזק יש להשאירו בארץ. בכל זאת, לאחר הבקשה לעיכוב יציאה יש גם דיון בעניין וצריך להציג את הדברים.

פסק הדין שאתה מתייחס אליו

ועוד...
מכיוון שהילד טס עם משפחתו החדשה למגורים בחו"ל, קיימת פסיקה (עד כמה שאני זוכר - רות בבקשה להתייחס לעניין) כי לא ימנעו מהילד לצאת לחו"ל כי בעצם מדובר על אינטרס וטובתו גם של הילד. כדאי להביא ראיות כי הניתוק מהורה אחד אינו לטובתו וכי לאור הקשר החזק יש להשאירו בארץ. בכל זאת, לאחר הבקשה לעיכוב יציאה יש גם דיון בעניין וצריך להציג את הדברים.
הפך את פסק הדין של בית המשפט המחוזי שקבע שחזקת הגיל הרך אינה רלוונטית עוד, וקבע שיש ללבדוק כל מקרה לפי נסיבותיו. לא ניתן לדעתי ללמוד מספק הדין שבכל מקרה טובת הקטין היא לצאת עם אימו לחו"ל. יש הרבה מאוד נסיבות שנלקחות בחשבון.

תודה

הפך את פסק הדין של בית המשפט המחוזי שקבע שחזקת הגיל הרך אינה רלוונטית עוד, וקבע שיש ללבדוק כל מקרה לפי נסיבותיו. לא ניתן לדעתי ללמוד מספק הדין שבכל מקרה טובת הקטין היא לצאת עם אימו לחו"ל. יש הרבה מאוד נסיבות שנלקחות בחשבון.
תודה
זכרתי שיש פס"ד כזה אך לא זוכר את שמו. את יכולה לתת הפניה לפס"ד ? תודה

ילד בחו"ל

תודה
זכרתי שיש פס"ד כזה אך לא זוכר את שמו. את יכולה לתת הפניה לפס"ד ? תודה
ילד בחו"ל
בתיק דומה שניהלתי נדרשו הפרטים הבאים: א. היכן הקטין ילמד ויתחנך ויגדל בחו"ל. רשות הרווחה בחו"ל נדרשה להגיש דו"ח מיקדמי לגבי עתיד הקטין במוסד החינוכי ובאיזור מגוריו העתידי כולל התייחסות לשאלה היכן ההורים יתגוררו וממה יתפרנסו והכיצד יממנו את צרכי הקטין בחו"ל. ב. נקבע שהסדרי הראייה יהיו ע"ח האדם הלוקח את הקטין לחו"ל והוא יממן פעמיים בשנה הטסת הקטין לישראל עם רשימת פרטי ביגוד וביטוח ונקבע כי צד ג´ יהיה ערב כספית למימון כרטיסי הטיסה ויעבירם בהתראה של 2 שבועות מראש. ג. קביעת ערבות צד ג´ בסך 50,000$ באם הסדרי הראייה יוכשלו במתכוון ע"י ההורה הלוקח את הקטין. נקבעו חלופות במקרה של מחלה ודחיות בסדרי הראייה. ד. עפ"י עקרון טובת הקטין,ההורה שנשאר בישראל זכאי להגיש בקשות שונות לכתובת מוסכמת ומסויימת שתשתמש להמצאת/מסירת המסמכים. ה. סעיף שיפוט בהסכמה בבימ"ש בישראל כאשר הצד שכנגד מתחייב להופיע לדיונים ו/או ימנה פרקליט להיבטים טכניים. אריאל שי עורך דין

מצב
הנושא נעול.
למעלה