עזרה בבקשה

עזרה בבקשה

אני מעוניין ללמוד את תחום הרפואה המשלימה כגון: נטורפתיה או שיאצו או רפואה סינית או רפלקסולוגיה. שמעתי שאפשר ללמוד ואחרי השנה הראשונה לעבוד באותו תחום שלומדים. האם אתם יודעים באיזה תחום אפשר לעבוד אחרי השנה הראשונה? ע"מ שאוכל לאחר שנה להמשיך גם ללמוד וגם לעבוד באותו תחום. איזו מכללה עדיפה? איך אני אמצא את התחום שבאמת מעניין אותי וממנו אפשר להתפתח? תודה מראש

ub8

New member
הי חובש המגבעת

רפואה סינית ונטורופתיה הם מסלולי לימוד של 4 שנים אשר במסגרתן, נלמדים גם מקצועות מגע הסוג שציינת. לא משנה מה תבחר ללמוד עיסוי,רפלקסולוגיה,שיאצו או טווינא. באופן עקרוני, תוכל להתחיל לעבוד לאחר שנת לימודים אחת, במידה ויש לך תעודה וגם להמשיך ללמוד. אם אני לא טועה, ישנם מקומות אשר נוהגים לתת תעודה רק לאחר השנה השנייה. איזו מכללה עדיפה ? שאלה שקשה לענות עליה. קודם תחליט מה אתה רוצה ללמוד. איך תמצא את מה שבאמת מעניין אותך וממנו אפשר להתפתח ? נתחיל מזה שלהתפתח אפשר מכל תחום. את מה שהכי מעניין אותך תצטרך לגלות בעצמך. מה אתה אוהב לעשות ? האם אתה יותר טכני או שאתה מעדיף להדריך אנשים לתזונה נכונה ?

לאחר מחשבה

אני לא בטוח שמגע זה משהו שאני מחפש. סביר להניח שיהיה לי קשה לגעת באנשים, לכן אולי, עדיף משהו שיהיה פחות עם מגע אבל עדיין בתחום הזה.

תחום הרפואה המשלימה לפי ראייתי מצריך גם מגע

מסוים. בשביל להיות מדקר אתה צריך ללמוד תחום מגע וכנ"ל בנטורופתיה. אני חושבת שברגע שתתחיל ללמוד הרבה דברים בחייך ישתנו, ראיית העולם שלך תתחדש, דברים חדשים יעניינו אותך ואני תמיד מספרת שהכרתי מישהי שכפות רגליים דחו אותה והיא חשבה שרפלקסולוגיה עושים עם כפפות ובסופו של דבר היא הבינה כמה יש ברפלקסולוגיה וכמה עוצמה יש בתחום המגע ופשוט נשאבה לתוך התחום . אז המלצתי האישית היא להתחיל וללמוד, להתעניין, להיות פתוח לשינויים ולדברים שאותם אתה הולך להכיר ולהבין שלמגע יש עוצמה! בהצלחה

למעלה