על מציאות וחלומות...

על מציאות וחלומות...

לשחק במציאות כבחלום, להחזיק בחלום כבמציאות... מי שמבין את המשפט הזה מוזמן להסביר אותו. מי שיודע כיצד ליישם את המשפט הזה, מוזמן לחלוק עם האחרים. שלכם באהבה בן

חוכמית

New member
בן בן

תוכל להסביר?? אתה יודע כיצד ליישם את זה??? אני מאוד רוצה לדעת. לא, לא הבנתי את המשפט, מאוד קשה לי עם הפרוש שלו. תוכלו לעזור לי??? שלכם באהבה.

היי, חוכמיתוש יקרה שכמוך!!!

זה בסדר אם נחכה קצת עם התגובה וההסבר שלי? אני פשוט רוצה לתת לכמה שיותר אנשים אחרים להגיב על המשפט, להסביר אותו לדעתם, אולי להתייחס למה שאחרים כתבו עליו... אז... זה בסדר מצידך, או שבכל זאת את רוצה שאני אקטע את זה ואענה עכשיו? אוהב אותך מאוד! בן

חוכמית... מה שלומך, מתוקה?

והאם התשובות שהתקבלו ממני ומאחרים מספקות, בעינייך? כי אם לא, אפשר להמשיך לדבר על זה... שלך באהבה בן

*אבי*

New member
הממ....

לחיות את המציאות ללא עכבות, ללא פחד, לדעת שאפשר לשלוט בה ולשנות אותה כרצוננו - ממש כמו בחלום...

Dazed&Confused

New member
מממ.... דרך חיי :)

ממש מזכיר לי את מה שניסיתי להביר למורה שלי כשדיברנו על השיר אימג´ן של ג´ון לנון... על הנקודה שבה מכניסים דימיון למציאות כדי לשפר אותה, או סתם לדמיין. ואיך שבחלום אתה לוקח את הדברים ושולט בהם כמו במציאות... ככה הכול יותר ברור ואפשר למצוא את מקומנו בעולם, בתוכינו, ולהפתח לאנשים סביבינו. נושא מאוד מעניין.

Kaya

New member
במילה אחת......

המטריקס

Variety

New member
תגובה

לשחק במציאות כבחלום, להחזיק בחלום כבמציאות... החלק הראשון במשפט איכשהו לא הגיוני, כי המציאות נראת בלתי אפשרית לשינוי, יש חוקים, חוקי מוסר, חוקי פיסיקה\טבע, חוקים חוקים חוקים, ובחלום, בחלומות צלולים בעיקר, אין גבולות חוץ מהדמיון, שאיכשהו מילה הפוכה למציאות, למרות שככל שאני נעשה צלול יותר בחלומות שלי, אני רואה שהמשפט הזה לא כל-כך ניגודי. הרי בחלום, אפשר לראות אפשרויות של עתידים, ואיך הם יקרו. העתידים נראים כמציאות שאפשר להגשים. לכן, לשחק במציאות כבחלום צריך להיות החלק השני של המשפט: להחזיק בחלום כמציאות, לשחק במציאות כבחלום כי אם לא נראה את החלום "רק כחלום" ונאמין שמה שרואים, אלה עתידים שאכן אנחנו בוחרים, ויכולים להגשים כי אנחנו יודעים איך, אז אפשר לשחק במציאות כבחלום, כי אנחנו יודעים איך לעשות את הדברים במציאות כדי שיגשימו את החלום שראינו. לכן, אני מאמין שהבנתי את המשפט ואולי שיניתי אותו כדי שאני אוכל ליישם אותו. חלומות פז, Variety-

וואו, Variety! דבריך מדהימים!!!

תגיד, אתה קורא את מה שאתה כותב?! זה מדהים!!! אתה מדהים אותי בכל פעם מחדש... שלך באהבה בן

Variety

New member
תודה, עכשיו מה שנשאר....

...זה רק ליישם אותו :) מעניין מה אני רוצה שיהיה העתיד שלי. חלומות פז, Variety-

Jerald_Admonds

New member
../images/Emo39.gif שלום

קוראים לי שי ואני דיי חדש פה:) נעים להכיר את כולכם. בקשר למה שכתבת.. הא לשחק במציאות כבחלום ולהחזיק בחלום כבמציאות.. אני חושב שהמושג בא לשחק קצת עם התפישה שלנו.. אולי הוא מתייחס לעצם העובדה שכולנו בעצם חלומות נפרדים של היקום. או שהוא בא לייעץ לנו להתייחס למציאות שלנו כתור חלום, כי מכיוון שבחלום שברגע שאנחנו מודעים לכך שאנחנו חולמים אנחנו מגיעים למצב של חלום צלול ואז אנחנו יכולים לשלוט בכל מה שקורה סביבנו, כך גם יהיה במציאות שלנו. ברגע שנהיה באמת אבל באמת מודעים לעצמנו ולסביבה נוכל לשלוט בה ולעצב אותה כרצוננו.. אחרי הכל אנחנו מעצבים את המציאות האישית שלנו, והיא משפיעה על המציאות הכוללת. בנוגע לחלק השני, אני מניח שהוא מדבר על כך שאנחנו צריכים להחזיק בחלומות שלנו לא משנה מה. כי ברגע שנאבד אותם גם נאבד את עצמנו. החזקה בחלומות תמנע מאיתנו להכנס לשיגרה משעממת ורובוטית שמכניסה אותנו למעגל של עבודה למען חיים וחיים למען עבודה. כך נוכל באמת להגשים את משאלות ליבנו ולהיות מאושרים, ואז להמשיך הלאה. אם נחזיק בחלומות כבמציאות כך לא נפטור אותם בכזאת קלות ויהיה לנו משהו לאחוז בו, משהו מלא תקווה ואושר שנוכל להשתמש בהם בזמנים שבהם אותם דברים חסרים לנו מאוד. שי.

שי, ברוך הבא ו... תודה!!! ../images/Emo23.gif

נעים להכיר גם אותך!!! אהבתי מאוד את התשובה שלך ואני גם רוצה לצטט קטע מסויים מתוכה: "ברגע שאנחנו מודעים לכך שאנחנו חולמים אנחנו מגיעים למצב של חלום צלול ואז אנחנו יכולים לשלוט בכל מה שקורה סביבנו, כך גם יהיה במציאות שלנו. ברגע שנהיה באמת אבל באמת מודעים לעצמנו ולסביבה נוכל לשלוט בה ולעצב אותה כרצוננו.. אחרי הכל אנחנו מעצבים את המציאות האישית שלנו, והיא משפיעה על המציאות הכוללת" מאיפה הגעת לרעיונות המדהימים האלה? שלך בן

Jerald_Admonds

New member
נעים גם להכיר אותך אחי:)

הרעיונות הללו? פילוסופיית החיים שלי.. אני מאג וככה אני תופס את המציאות.. זה דיי שילוב של הרבה דברים... :) שי.

סרבל

New member
הגשמת חלומותינו...

שלום בן, המשפט שהעלת מצא חן בעיני ומצאתי לו פירוש שנראה לי כנכון, כאשר אתה אומר "לשחק במציאות כבחלום", לדעתי הכוונה היא כי בחלומות שלנו אנו שולטים ותמיד יכולים לומר כי כרגע הכל שליו והכל טוב לנו, חסרי דאגות ומלאי אושר,ולפעמים המציאות אינה דומה לחלום, לכן נשחק במציאות כבחלום, תמיד נסתכל על המציאות באופוריה של חלום ולא נכנס ליאוש, וכאשר בהמשך נאמר "להחזיק במציאות כחלום", ודאי הכוונה היא כי חלום מתפוגג בסופו של דבר די מהר, קמים בבוקר והוא איננו, אולם המציאות ארוכה היא, ולכן להחזיק בחלום כבמציאות הכונה להישאר באותה אופוריה, וכמו שהמציאות לא נגמרת, נהפוך את חלומותינו למציאות, והמציאות שלנו תהיה באורכה מציאות רגילה, אך תוכנה יהיה תוכן חלומותינו. אך אין לשכוח כי "המציאות עולה על כל דמיון".

ברוך הבא לפורום, סרבל!! ../images/Emo39.gif

אני מקווה שתישאר איתנו ותחלוק איתנו את ידיעותיך וגם סתם הגיגיך... נראה שיש הרבה באמתחתך... ואנחנו כל כך נשמח לשמוע ולקחת חלק בדברים הנפלאים האלה... וגם אהבתי מאוד את הפירוש של "הגשמת חלומותינו" - לפיו החזקת החלום כמו במציאות מאפשרת לנו להאריך את זמן החלום ובעצם לשלב אותו במציאות... רוב האנשים התייחסו לחלום במשמעות של חלום-של-שינה ואילו אתה התייחסת לחלום יותר כאל "חלום להגשמה"... יפה! אהבתי! שלך בתודה בן

ברוכים הבאים לכל המצטרפים החדשים... ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif ../images/Emo45.gif

ותודה רבה על התשובות הנפלאות והמדהימות! אכן, נכתבו פה דברים עמוקים, מקוריים ויפהפיים... אני בכלל לא בטוח שכבר יש צורך בדעתי, אבל בתור ה"הוגה" של המשפט הזה (תראו איך האגו שלי ישר לוקח בעלות על משהו שהינו, ביסודו, שייך רק ליקום), אני אנסה בכל זאת להסבירו גם במלים שלי... ובכן, "לשחק במציאות כבחלום" = המציאות היא חלום ולכן לעצב את המציאות שלנו כמו שאנחנו מעצבים את החלומות שלנו בקלילות בהומור בהתאם לאופיינו ולתשוקותינו הכמוסים ביותר בהתאם לרצונותינו החבויים והגלויים כאחד וללא כל פחד "להחזיק בחלום כבמציאות" = אנחנו תופשים מציאות אחידה ומסודרת ולכן גם את החלום אנחנו יכולים "להחזיק" בתפישתנו "להקיף" בתפישתנו כך שהוא לא יימוג ולא יערפל אותנו ונמשיך לזכור את עצמנו במהלכו ולהיות אנחנו ולהיות נאמנים לנו ולשמור עליו שלא יתפוגג. אבל... זאת רק פרשנות שלי. היא איננה טובה יותר מהפרשנות שניתנה על-ידכם!!! שלכם באהבה בן

לשחק במציאות כבחלום - איך?!

פשוט מאוד: 1. לזכור ולהבין שזה חלום; 2. להבין שאנחנו החולמים של החלום ושזהו החלום שלנו; 3. להתבונן על מרכיביו; 4. כמו שאנחנו עושים בכל חלום (צלול) נורמלי - לשנות איזה מרכיבים שאנחנו רוצים... הערה: לעיתים כל אחד מהשלבים האלה דורש שנים של עבודה כדי להגשימו במלואו - ולעיתים זה פשוט וקל כבר מהנסיון הראשון... שלכם באהבה בן

להחזיק בחלום כבמציאות - איך?!

פשוט מאוד: 1. כשאנחנו חולמים, למצוא את כפות הידיים שלנו; 2. אחרי שמצאנו אותן, להתבונן בתשומת לב על כל פריטי החלום, הכוללים הן את עצמנו (גופנו) והן את סביבת החלום שלנו; 3. לא לתת לשום דבר להימוג או להיטשטש, אלא להתעקש "להחזיק" במציאות החלום במשך זמן רב ככל האפשר; 4. לסייר בחלום בנחת, לחקור את המציאות הזו בזהירות ובהנאה והעיקר - לזכור שהחלום יכול להשתנות, אך החולם לעולם לא!!! בהצלחה, שלכם באהבה, בן

למעלה