ערכי היהדות.

• פותח הנושא REALI
  • פורסם בתאריך

REALI

New member
ערכי היהדות.

שלום לכל חברי הפורום היקרים! כבני אדם אנו מלאים בערכים, וכשם שפרצופינו שונים כך ערכינו שונים, ובכן הנה השאלה לדיון: מהם ערכי היהדות לדעתי? אילו ערכים לצערי לא מצאתי ביהדות והייתי שמח לו היו שם? אילו ערכים היהדות לימדה אותי, שלא היו לי בלעדיה? אתם מוזמנים לענות על אחת מהשאלות או על כולם כפי רצונכם,

שאלה טעונה

קח בחשבון שכדי לענות על 'אילו ערכים לצערי לא מצאתי ביהדות והייתי שמח לו היו שם'= אני צריך לבטל את הענוה הנדרשת ממני כיהודי כלפי התורה כך שנראה לומר שמי שמבטל עצמו כלפי תורת אלקיו- לא יכול לענות על שאלתך מכל מקום, נראה שיש מקום לתשובה רחבה למי שטרם הרחיב ידיעותיו התורניות או שאיננו מקבל את התורה כאלוקית

REALI

New member
אני לא בטוח שזה כ"כ מזיק לשאול את השאלה הזאת,

אם באמת קיימת השאלה, לדעתי, עדיף לשאול אותה ולחפש תשובה הולמת מאשר להיות ענוים. בכל אופן, באמת אפשר להוסיף שאלה רביעית לדיון: אילו ערכים יש לצערי ביהדות שהייתי מעדיף לו לא היו שם? ...

החיים הם ערך

שבוע טוב מה שלומכם? זה מספר ימים אני ללא מחשב , חשבתי שהבעיה במחשב ומסתבר שהמטען טעון החלפה.להיום בני השאיל לי את המחשב שלו,ואסדר את שלי בימים הקרובים בע"ה. על כול פנים ריאלי העלה נושא לדיון שברצוני להתיחס ממקומי, ריאלי הנך אומר :" כבני אדם אנו מלאים בערכים,וכשם שפרצופינו שונים כך ערכינו שונים", הדבר על אותו משקל שאנו מלאים ברצונות וצרכים. באחת מההודעות בפורום כתבתי בנושא זה של רצון המאציל על הרצונות ומתמלאים הצרכים בשל שהרצון המאציל הנו מואצל מהצריך, במילים אחרות רצוני לעשות את הצריך כדי למלא את רצון השם ממקומי ובכך מתמלאים רצונותי וכול צרכי . באותו אופן ממקומי נושא ערכים , מהיהדות אני למדה שישנו ערך הנקרא חיים אשר ניתנו מאת השם, ערך זה מאציל על תוכן חיי והאופן שאני חיה , כלומר חיים ערכיים , וכול הנצרך למען החיים. כבני אדם אנו מלאים בערכים אולם באם אין את הערך המאציל על ערכים אלו שאנו בני האדם מלאים בהם, הרי שלא מחוייב שהערכים שאנו מלאים בהם הנם אכן ערכי אמת ויתכן והנם על משקל צרכים, בכך גם תרבות של החיים כאריזה ריקה מתוכן של אמת הנה "ערך", או במילים אחרות כול היפה "טוב" , באופן זה האדם פועל בשם איזה ערך שאינו באמת ערך והנו עכר ערך של אמת ובכך כער גם אם האריזה נראית יפה. מכיון שהתורה תורת אמת שלמה והנה תכנית חיים ,הרי שאין ערך של אמת שלא מצאתי ביהדות , ממקומי החיים הם ערך ובכך קדושתם . בברכה

שבוע טוב

חהחהחהחה אחרי ששלחתי את ההודעה שמתי לבי ששם השולח מוזיקאי 29 שכן המחשב של בני, ושכחתי לעשות החלפת שם . טוב זהו

רבי בונם מפשיסחא היה נוהג לומר

שראוי לכל אדם שיהיו לו שני כיסים, באחד מונח פתק :"בשבילי נברא העולם", ובאחר: אנכי עפר ואפר" וראוי לו לאדם לבחור בפתק המתאים בכל פעם. ערכי היהדות בעיני הם האיזון הזה, דרך המלך בין ערכים שונים ואפילו מנוגדים. מודעות לערכים השונים ועמידה בדילמה תמידית. ביהדות אין ערך עליון, יש דרישה תמידית להתמודד.

למעלה