פרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת

Jasy12

New member
פרוגסטרון למניעת לידה מוקדמת ../images/Emo35.gif

מאחר והתחיל לי לידה מוקדמת בהריון הקודם (שבוע 24 = פתיחה, מחיקה, צירים) ולמרות שאחרי אשפוז קצר הצליחו לעצור את הלידה וילדתי בסופו של דבר בשבוע 39, הרופא שלי המליץ לי שבהריון הנוכחי אתחיל לקבל תמיכת פרוגסטרון משבוע 20 עד לסוף ההריון. אני מעוניינת לדעת האם זה "הכרחי". האם יש סיכוי גבוה ששוב תהיה לי לידה מוקדמת בעקבות הנסיון הקודם? האם יש לפרוגסטרון השלכות או תופעות לוואי חו"ח לאם או לתינוק? האם ההורמונים יכולים להשפיע על העובר? אני שואלת כי אני יודעת שלא ממהרים לתת את זה בתחילת ההריון ואלא רק לנשים שממש מדממות ו"חייבות" את זה... אני גם מודאגת לגבי ההשלכות לטווח הארוך (אם זה כמו קבלת אסטרוגן ומגביר את הסיכוי לחלות בסרטן חס וחלילה ). האם יש הבדל בין זריקות לנרות? האם הנרות יכולות לגרום לדימום? השאלה בגדול היא כך: מאחר ובסופו של דבר כן ילדתי בשבוע 39 (אמנם בשמירת הריון בבית בסוף ההריון) אני חושבת שאני בסיכון *גבולי* ללדת מוקדם (בניגוד למי שבפועל ילדה מוקדם) ואני תוהה אם במקרה שלי פרוגסטרון זה "הכרחי", אם זה באמת מסוכן... תודה!

פרוגסטרון

אני מעוניינת לדעת האם זה "הכרחי". לדעתי מומלץ האם יש סיכוי גבוה ששוב תהיה לי לידה מוקדמת בעקבות הנסיון הקודם? כן האם יש לפרוגסטרון השלכות או תופעות לוואי חו"ח לאם או לתינוק? בטוח לתינוק ולאם שיעור ת לוואי נמוך האם ההורמונים יכולים להשפיע על העובר? לפי הידע שבידינו לא אני גם מודאגת לגבי ההשלכות לטווח הארוך (אם זה כמו קבלת אסטרוגן ומגביר את הסיכוי לחלות בסרטן חס וחלילה )- לא הוכחה תוצאה כזו לגבי פרוגסטרון האם יש הבדל בין זריקות לנרות? לא ידוע עדיין כי אין מספיק מחקרים בנושא האם הנרות יכולות לגרום לדימום? לא מקווה שעניתי על הכל ממליץ לך להגיע ליעוץ במרפאת לידות מוקדמות בליס

למעלה