פרוטזה והשלכותיה

פרוטזה והשלכותיה../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

שלום. אני הולכת בעזרת פרוטזה(קטיעת רגל מתחת לברך) כ3 שנים. לאחרונה יש לי כאבי גב תחתון (כאבים נסבלים בהחלט,אך לא ממולצים
) שאלתי:האם הליכה עם פרוטזה(אני תמיד הולכת!) משפיעה על הגב
(אני בת 31)

ענת שלום,

באופן כללי יתכן מאד שהליכה עם פרוטזה תשפיע על הגב וזאת משום שיתכן וההליכה לא מאד סימטרית ולכן צד אחד "סובל" יותר מהצד השני (סתם דוגמא). עם זאת יכול מאד להיות שהבעיה לא נובעת מההליכה אלא מהרגלים אחרים לקויים של היום יום (ישיבה, יציבה, הרמת חפצים...). תנסי לאתר מה במהלך היום גורם לך לכאבים ואז יהיה יותר קל לטפל בבעיה.

יעל הי../images/Emo140.gif

אז ככה:הרבה פעמים זה קורה לי למשל שאני יושבת מול המחשב,או אפילו בשכיבה.(שאני בפעולה במשך היום אני לא מרגישה את זה...)(אולי הבעיה בגלל שאני כל הזמן בפעילות? לא יודעת,אולי בגלל מצבי אני חייבת מנוחה? אני רק רוצה להוסיף שהרבה פעמים כאבים באיזור"עצם הזנב". אבל בכולופן קבעתי תור לרופאה שלי יעל תודה

דיברתי עם רופאת המשפחה שלי,וזו

טוענת,שכנראה זה בעיה אורטופדית
. יעל שאלה לי אליך:אם אני הולכת בבית כמובן)נעל כן,ונעל לא(נשמע דיבילי לחלוטין,אבל זה כך.....
(ברגל הבריאה הולכת יחפה.... ו"הרגל " השנייה היא מחוברת לנעל...... האם זה יכול להשפיע על האגן? על הגב התחתון,שהרגליים לא שוות בגובה בהליכה????????? תודה

לי לך

New member
ענת,שמחה לשמוע ממך

לשאלתך: בהחלט יכולה להיות השפעה להבדל באורך הרגליים - מעל 1-1.5 ס"מ הפרש באורך בינהן יכול להיות סיבה לכאבי הגב, פחות מזה, זה בד"כ זניח. מה שלומך חוצמזה? לי לך

לילך../images/Emo24.gif אני שמחה לראות אותך

בקשר לכאבי גב,מחר יש לי אורטופד..... אני ומימי צעד לפני תחילת טיפול 1!(וכולי תקווה שזה יהיה האחרון) דרך אגב,ישיבה לא זקופה יכולה לגרום לכאבי גב?

יציבה לא נכונה

יציבה לא נכונה בישיבה ובהליכה יכולה לגרום לכאבי גב תחתון, כאבי צוואר, כתפיים, שכמות ועוד ועוד...הטיפול בדר"כ תירגול מתאים ע"י חיזוקים ומתיחות של השרירים השונים ובעיקר שרירי היציבה.

היייי../images/Emo24.gif

חזרתי מהאורטופד ואכן: 1.קטיעת רגל יכולה לגרום לכאבי גב. 2.הרופא אמר לי שבאזור שיש לי כאבים לסירוגין,יש שם יותר שרירים מעצמות.... 2.הרופא אמר שזה שאני הולכת ברגל אחת יחפה,זה גם משפיע.....(עובי הסוליה של הנעל היא 1.5 ס"מ) בנוסף ישיבה לא זקופה, אז.....
יש לי את כלללל הסיבות לכאבי גב
ומה שחשוב שהוא אמר שזה לא מסוכן.....אז אני רגועה.
תודה בכל אופן

proxi10

New member
האם שיטת פילטיס

היא המתכון ליציבה נכונה ? אם כן , היכן ניתן לתרגל אותה ?

קישקוש

New member
שיטת פילאטיס..

דווקא שמעתי הרצאה על השיטה. לא יודעת.. אותי לא הצליחו לשכנע.. מנסיון שלי, שיטת פלדנקרייז היא מצויינת. אבל יש גם שיטת אלכסנדר. אותה אני לא מכירה. בכולופן, אם אתה מעוניין בשיטת פילאטיס: 03-5272614 או באתר הבית שלהם.(לוקח לו קצת זמן להיטען. סבלנות..)

מתכון ליציבה נכונה../images/Emo41.gif

אני חושבת שבסה"כ יש היום המון שיטות, תורות, גישות...שיכולות לעזור. המתכון הוא התמדה. פילטיס, פלדנקרייז, יוגה לסוגיה, אלכסנדר ועוד רבים וטובים אחרים, עובדים בטכניקות מעט שונות אך היעד פחות או יותר זהה - שיפור היכולות הפיזיות, פיזיולוגיות, נפשיות והתנהגותיות על מנת לשפר את איכות חיינו. נו, מה לעשות שלכולנו קצת קשה להתמיד ויותר קל להאשים את השיטה
שיהיה בהצלחה

למעלה