פרפור פרוזדורים!

ytzhak01

New member
פרפור פרוזדורים!

לאחרונה היו לי, בפעם הראשונה בחיי, מספר אירועים של פרפור פרוזדורים, כלומר קצב בלתי סדיר לחלוטין, שבעקבותיו הגעתי 4 פעמים לחדר מיון, ופעם אף אושפזתי ליומיים. אני(בן 50) סובל כ-3 שנים מלחץ דם גבוה, ומטופל ב-NORMITEN . בבית החולים המליצו לי בתחילה לא להתחיל טיפול לבעיית הפרפורים, אלא רק להוסיף מדלל(CARTIA). אך מאחר והאירועים חזרו תוך מספר ימים כמה פעמים, הומלץ לי טיפול ב-RITMEX300,והפסקת הנורמיטן. הכדורים הנ"ל עשו לי תופעות לוואי(צמרמורת, שינוי בטעם) ואף האיצו את קצב הלב. אגב, בכל הפעמים בבית החולים לא בדק אותי קרדיולוג! הצלחתי לבסוף להיבדק, דרך קופת חולים, ע"י קרדיולוג, והוא המליץ לי להקטין את כמות הRIETMEX ל-150 כפול 3, והוא אף אמר לי לשוב ולקחת נורמיטן במינון נמוך. ראשית, ד'ר קיציס, מה היא תופעת הפרפור ולמה זה גורם?, זה מאוד מפחיד! ואיך ממשיכים לחיות עם זה, והאם מותר להמשיך בפעילות שגרתית, כמו הליכה, יחסי מין, או להבדיל סוגי מאכלים שצריך להתנזר מהם? והאם הטיפול שאני מקבל נראה לך ראוי? בברכה, יצחק

ke12m

New member
דר קיציס

פרפור הוא דופק לא סדיר שלעיתים עלול להפריע מאוד. לאור הסיפור שלך אני חושב שריטמקס במינון של 150X3 טוב אבל בהחלט צריך לקחת תרופה זו עם תרופה ממשפחת חוסמי הביטא כמו הנורמיטן. וכמובן במקביל לעבור בירור - מה יכולה להיות הסיבה לפרפור. קודם הייתי עושה אקו לב ואם יש בעית לחץ דם הייתי מאזן אותו אופטימלית. וגם בדיקות דם כולל בלוטת המגן ועוד. תמשיך עם הקרדיולוג אולי הוא ישלך אותך גם לבדיקת מאמץ. לא הייתי רוצה להכנס למקרה שלך יותר מדי עמוק עם המלצות וכו' והכל בהתכתבות תודה

למעלה