צחצוח לילדים

צחצוח לילדים

יש לי ילדים בני שנה ואני מצחצחת להם את השיניים עם טיפת משחה, בבוקר ובערב. השאלה שלי היא האם צריך לשטוף להם את הפה? אין סיכוי, לדעתי, שירקו אותם אלא יבלעו. עד כה שמתי ממש נגיעת משחה והם פשוט בלעו את זה. השארתי להם את זה בפה ונתתי להםפ לשחק עם זה אחרי הצחצוח. דבר נוסף, הצחצוח הוא כמובן לא כמו אצל מבוגרים, הם לא ממש פותחים פה כדי שאראה מה אני עושה. האם זה לא אפקטיבי?

nightroll

New member
שאלת המשך לשאלה זו

למיטב ידיעתי אסור לתת לילד לצחצח במשחה כלל, רק במים, ואח"כ במשחה שמותאמת במיוחד לילדים. מאיזה גיל מותר להשתמש במשחה המיועדת לילדים? לבני בן השנה וחצי קניתי מברשת שיניים אוראל-בי סטפס החדשה. הוא לא מרשה לי לצחצח לו את השיניים אז בשלב זה אני נותנת לו לשחק בה מעט וללעוס אותה, שיתרגל. האם עלי להתעקש איתו?

משחה ועוד

משחות לילדים יומלצו על ידי רופא השיניים. בעיקרון שימוש נכון במשחה לא יגרום לנזק. אין לסמוך על ה"צחצוח" של הפעוט. ההורים אמורים לנקות את השיניים ובהחלט כדאי להתעקש. בגיל שנתיים יהיה הרבה יותר קשה להרגיל אותו (מבלי להזכיר את הזמן שעובר ובו החיידקים ממשיכים לשהות על השיניים)

צחצוח

ראו תשובה לשאלה דומה בקישורית המצורפת בקשר לבליעת המשחה. את אמורה לראות את השיניים שאת מצחצחת. ניתן לעשות זאת כשהפעוט /ה שוכב/ת והראש בחיקך. מרימים את השפה העליונה ורואים את השיניים שמצחצחים. כאשר עושים זאת מגיל צעיר מבלי להכאיב אלא תוך משחק.הצחצוח הופך להרגל נעים

למעלה