צמיחה איטית

שני911

New member
צמיחה איטית

הבת שלי בת 3 והבן שלי בן 5 ההתפתחות של שניהם תקינה בכל המישורים חוץ מהצמיחה לגובה . אנחנו לא גבוהים אבל גם לא נמוכים . אני 1.60 ובעלי 1.70 הילדה כיום 83 סמ' והילד 101 סמ' הילדה תואמת בגובהה לילדים בני שנתיים וגם הילד נמוך ביותר בגן . ההריון והלידה אצל שניהם היו תקינים . ואפילו אצל הילדה ציין הרופא שהיא נראית ארוכה בזמן הבדיקות בהריון . ניתן לראות לפי בדיקות טיפת חלב האטה בקצב הגדילה בגיל חודשים . אילו סיבות עלולות להאיט את קצב הגדילה של התינוק.? בהנחה שבמישורים אחרים הם עומדים בסטנדרטים כמו קשר לסביבה זחילה עמידה הליכה וכו ? האם יש טיפול להגברת קצב הצמיחה ? האם נכון בכלל להגביר את קצב הצמיחה האם זה לא משהו שעשוי להסתדר מעצמו בזמן אחר כלומר הם ידביקו את הפער בזמן אחר ? האם בכלל ניתן לחזות בנקודה הזאת ?

מאיר72

New member
ישנם טיפולים ברפואה הסינית

לעידוד הצמחיה של הילדים, אבל על מנת לתת מענה אמיתי לכך יש לעבור אבחון מקיף. לגבי שתי השאלות האחרונות שלך לא ניתן לדעת בודאות, הרי אנחנו ידעים למי נתנה הנבואה.

עדיעד3

New member
עידוד הצמחיה../images/Emo6.gif

מאיר איזה טיפול יש לעידוד צמיחה , אם תוכל לשתף אותי כמטפלת...... תודה ויום נעים עדי

אני יכול לשער...

שמבחינת Gu Qi, במקרים של חוסר ספיגה ועקב כך חוסר צמיחה, יש מה לעשות. מצד שני, Jing זה Jing, DNA זהDNS ולא ממש נראה לי שיש הרבה מה לעשות כאן. במקרים בהם ההתפתחות המואטת היא בשל בעיות תזונה או ספיגה פגישה עם מטפל תועיל כי יהיה אפשרי לעלות על הבעייה, אבל מקרים כאלה בילדים כאלו קטנים לדעתי כבר היו מתגלים מזמן.

שני911

New member
אשמח אם להבהרה קצת בנושא המושגים

מה הפירוש של המושגים חוץ מDNA ? בעיקרון לא בדקתי ממש למה הם לא עלו במשקל ? אני ובעלי גם לא אכלו כלום שהיינו תינוקות חשבנו שזה משהו גנטי איך מאבחנים ? בדיקות דם ? איך ? האם יש מאמרים בענין ?

אלו מושגים מתחום הרפואה הסינית.

GU QI - בגדול, האנרגיה המגיעה מהמזון JING, זו המקבילה הסינית לDNA (באופן מאוד גס) - אי אפשר להוסיף לכמות הניתנת לכל אדם אבל ניתן לשמר אותה. איבחון ברפואה הסינית נעשה ע"י תשאול, לקיחת דופק, ולשון. אני אישית לא מכיר מאמרים בנושא.

אני תומכת באותה דעה של עמיתי לפני..

שבמידה ומדובר ב GH [הורמון הגדילה] ו/או בהגעת האפיפיזות לסיום- לרמה בה לא מתאפשרת יותר צמיחה של העצם לאורך, לא ניתן לסייע. עם זאת, ניתן לעזור בחיזוק מערכת העיכול, אם שם הבעיה, אל עף שעל פי הפרטים שמסרת והנתונים המשפחתיים, לא נראה שזה המקור לחוסר צמיח לגובה אצל ילדייך. שירי.

מאיר72

New member
כיוון שמדובר על ילדים קטנים

ורוב הסיכוים שאין בעיה ב וכפי שכתב GH (וגם אם כן אנחנו עדין מדברים רפואה סינית ויש אפשרות להשפיע על זה) וכפי שכתב אור, JING זה JING אבל דבר אחד קטנטן שכחנו, שכחנו את ה YUAN ובו יש את הפוטנציאל שאפשר לנצל, פשוט לא?!

מאיר, אני עדיין אשמח להסבר מעט מקיף יותר

כי אני באמת לא מצליח להבין למה אתה מתכוון (מבחינת מנגנון טיפולי), וברצינות אשמח ללמוד דבר או שניים חדשים. תודה, אור.

מאיר72

New member
מה שמפעיל את ה YUAN זה

1. נק' המקור 2. נק' YANG 3. מס' נקודות על ה SHAO YANG 4. אקסטרה מה ואיך בדיוק זה כבר תלוי במקרה, אבל קומבינציה כמו GB 39 (למרות שזו נקודה של JING) ונוסיף גם את 37/36 GB + SJ 4 + SJ 7/8 למרות ש 7/8 עפ"י אסכולות מסוימות אסורות לדיקור. אפשר כמובן אם דוקרים את GV 20 (למרות שזה מאוד לא פופולרי לדקור אותה לילדים בגיל שכזה) + שאר נק' הכתר (SHI SHEN CONG) צמחי מרפא שמחזקים את ה YANG כמו: DONG CHONG XIA CAO (מאוד חביב עלי הצמח הזה), DU ZHONG, LU JIAO JIAO (אני לא יודע אם יש את זה או את התחליפים), פולן דבורים. כמובן שיש להתיחס לתזונה ולהימנע מכל המזון המתועש ושאר ההתויות הרגילות (עדיפות למזון אורגני), להוסיף זרעים, אגוזים וכיוב' לתפריט (במידה והילדים מתחת לגיל 5/6 יש להיזהר מאוד עם זה ולתת את זה כממרח כמו חמאת בוטנים/ שקדים וכו') ולזכור שבייצה זה לא כזה נורא.

GB39 (נק' המח) + "מקור המקורות" TW4

נשמע לי יופי של צירוף. אהל נשאלת השאלה האם באמת באמת צריך את זה אצל ילד שהוריו מעידים על עצמם כבריאים למרות שהיו בדיוק כמוהו בילדות? הצירוף הזה דווקא מאוד מעניין (ומודה על זה שלא חשבתי עליו קודם) אבל דווקא נראה לי הגיוני יותר למקרים של חוסר וחולשה כרונית. (אצל מבוגרים נשמע לי מתאים לא פחות).

מאיר72

New member
אם לא צריך לדקור, אז לא צריך

כיוון שמדובר כאן על דיוון היפוטתי, אז בהחלט אפשר לדקור, בקליניקה אם המצב שונה לא חייבים לדקור, מלבד זה הצרוף היה עם 4 נקודות (זה נכתב בבלבול שתי הנקודות העיקריות ועוד שתי נקודות נופסות מהכתובת) GB 39 + 37/36 + SJ 4 + 7/8.

שי C

New member
נקודות למחשבה

- אחד הדברים הראשונים שהייתי בודק זה תזונה. בעיקר צריכת חלבונים עם דגש על בשר - כלומר האם הם אוכלים מאוזן וצורכים בשר וחלבונים בהתאם לכמות המומלצת לגילם ? יעוץ אצל תזונאית תמיד יכול ללמד דברים חדשים. - דבר שני, שמעתי על ילדים שהיו נמוכים בגיל מוקדם, ועשו קפיצה משמעותית בדרך, אז לא צריך כבר להיכנס לחרדה
. - דבר אחרון, האם פנית לרפואה קובנציונלית? בדיקת התפתחות הילד? למה את מעלה את זה דבקה פה?

88 situation

New member
צמיחה

מסניון אישי משפחתי : הייתי בין הנמוכים בכיתה - פשוט לא גבהתי עד גיל 13.... ואז בשניות התחלתי להיות בין הגבוהים, כיום ממוצע 181 ס"מ. תאמיני לי ששאפתי להיות יותר גבוה, הלחץ לא יעזור.. תני לטבע לעשות את שלו ! ומקסימום הם יהיו נמוכים ושמחים בחלקם. ציפייה תמיד מביאה לאכזבה,] מין חוק מרפי שכזה.

88 situation

New member
ולתוספת

אחי הגדול היה בין הגבוהיים, אבל שאף להיות שרירי - ובלע תוספים מגעילים (סליחה על המינוח) שהביאו אותו לשום מקום. כמו כן, אחי הבינוני היה נמוך יחסית לשנינו, וקיבל זריקות על פי רצונו - ועדיין נשאר נמוך. רוב השאיפות מתפוצצות מצי שהו......

למעלה