קצבת אזרח וותיק

אני מקבל קצבת נכות94 ואי כושר 100 בחודש פברואר אני מגיע לגיל פנסיה , מה אומר החוק האם המשיך לקבל קצבת נכות וגם קצבת אזרח וותיק . אשתי מגיע לגיל פנסיה בינואר האם היא תקבל ביחד איתי או שאשתי צריכה לפתוח חשבון נפרד ממני , יש בלבול בנושא ואני לא יודע מה עושים .
בתודה מראש .

אורנה01

Active member
מנהל
אני מקבל קצבת נכות94 ואי כושר 100 בחודש פברואר אני מגיע לגיל פנסיה , מה אומר החוק האם המשיך לקבל קצבת נכות וגם קצבת אזרח וותיק . אשתי מגיע לגיל פנסיה בינואר האם היא תקבל ביחד איתי או שאשתי צריכה לפתוח חשבון נפרד ממני , יש בלבול בנושא ואני לא יודע מה עושים .
בתודה מראש .
שלום לך,
אין קשר. כל אחד יקבל קצבה בזכות עצמו. אתה תקבל קצבת אזרח ותיק בגובה קצבת נכות אותה אתה מקבל.
אם אשתך עבדה וצברה תקופות עבודה מלאות היא תקבל קצבת אזרח ותיק מלאה.
12 שנה (144 חודשים),
במקרה אחרון קצבה בסיסית בלבד.
אם לא עבדה תקבל קצבה בגיל 70. מי שמוגדרת כעקרת בית תקבל בגיל הרשום מעלה.
בברכה

אם אני מבין נכון אני הקבל גם קצבת אזרח וותיק . וגם קצבת נכות וקצבת לשירותים מיוחדים אין קשר בין הדברים האם יש קשר לגובה הקצבה אותה אני מקבל .

לגבי אשתי יש לה ע"פ הביטוח הלאומי 61 חודש שזה מקנה גם קצבת אזרח וותיק .
בתודה מראש .

אורנה01

Active member
מנהל
אם אני מבין נכון אני הקבל גם קצבת אזרח וותיק . וגם קצבת נכות וקצבת לשירותים מיוחדים אין קשר בין הדברים האם יש קשר לגובה הקצבה אותה אני מקבל .

בתודה מראש .
מוסיפה עוד, אם לא צברה תקופות עבודה מספקות 144 חודשים לפחות,
היא תוגדר כעקרת בית ותקבל בגל 70. בדקתם במחשבון מה מגיע לה?
בברכה.

אורנה01

Active member
מנהל

בתודה מראש .
כל מה שאתה מקבללפני גיל פרישה, תמשיך לקבל.
אשתך גם תקבל קצבת אזרח ותיק לאשתך היא תקבל קצבה.
תוכל לבדוק במחשבון המצורף, מה גובה אותה תקבל:

בברכה.

מבקש עבורה אם אני יוצא לפנסיה בעוד חודש האם קצבת הנכוח+ שר"פ תופסק ללא קשר לקצבת אזרח וותיק ע"פ מה שאני למד באתר הביטוח הלאומי יש לי קבלת קצבה רק לחודש 01/2021 אך לשער השנה אין מידה האם יש קשר לקצבת אזרח וותיק .

אורנה01

Active member
מנהל
מבקש עבורה אם אני יוצא לפנסיה בעוד חודש האם קצבת הנכוח+ שר"פ תופסק ללא קשר לקצבת אזרח וותיק ע"פ מה שאני למד באתר הביטוח הלאומי יש לי קבלת קצבה רק לחודש 01/2021 אך לשער השנה אין מידה האם יש קשר לקצבת אזרח וותיק .
קצבת אזרח לנכה בגובה הקצבה שהיתה לך.
שר"מ למי שהיה לפני גיל פרישה ימשיך לקבל גם לאחר גיל פרישה.
בברכה.

ע"פ התשובה אני המשיך לקבל קצבת נכות + שר"פ ובנוסף גם קצבת אזרח וותיק . העדכון כאשר הקבל את הפרטים מביטוח לאומי .
בתודה מראש

יש לי שאלה ע"פ : אישור זכאות לקצבאות לפי פרק ביטוח נכות לשנת 2021 , הזכאות האחרונה לקצבת שירותים מיוחדים עד לתאריך 31/12/2021 בתאריך 28/02/2021 תופסק קצבת נכות עקב הגיע לגיל פרישה .אם כך אם אני מבין נכון קצבת שר"פ ממשיכה להיות משולמת עד סוף שנה , בשנה הבאה אני לא מקבל קצבת שר"פ , האם % הנכות ו - % אי כושר נמחק .

אורנה01

Active member
מנהל
יש לי שאלה ע"פ : אישור זכאות לקצבאות לפי פרק ביטוח נכות לשנת 2021 , הזכאות האחרונה לקצבת שירותים מיוחדים עד לתאריך 31/12/2021 בתאריך 28/02/2021 תופסק קצבת נכות עקב הגיע לגיל פרישה .אם כך אם אני מבין נכון קצבת שר"פ ממשיכה להיות משולמת עד סוף שנה , בשנה הבאה אני לא מקבל קצבת שר"פ , האם % הנכות ו - % אי כושר נמחק .
שלום לך,
בהגיעך לגיל פרישה תקבל קצבת אזרח ותיק בגובה קצבת הנכות שהיתה לך.
למי שיש שר"מ, ימשיך לקבל גם לאחר גיל פרישה ללא הפסקה.
בברכה.

אורנה01

Active member
מנהל
האם כול הזכויות שלי בנכות מתבטלות אם הגיע לגיל אזרח וותיק .
שוב שלום לך,
אם יש לך קצבה מלאה, תקבל עוד תוספות כמפורט מתוך זכויות מקבלי קצבת נכות במוסדות וארגונים:
בברכה.

כבלתי מכתב ביטוח לאומי חישוב מחדש על גובה קצבת אזרח וותיק , אך לא מצוין אם אני מקבל גם את קצבה לשירותים מיוחדים .

למעלה