קצף בפה של חמוסי"?

tomer8611

New member
קצף בפה של חמוסי"?

שלום לכולם
יש ברשותי חמוס בוגר, השבוע בפעם הראשונה הוא היה לו קצף מהפה ונראה היה שהוא במצוקה כאשר התקשה ללכת ונראה כאילו הוא מנסה להקיא משהו. ישר לקחנו אותה לוטרינר.
כשהגענו לשם הוא היה חלש אבל נראה היה שמרגיש טוב יותר
הוטרינטר לא מצא משהו שלא בסדר איתו, מלבד שחום גופו היה קצת נמוך על פי הוטרינר, לאחר בדיקה הוא לא מצא משהו וטען שזה יכול להיות משהו אלרגני ונתן לו זריקת סטרואידים ומשהו לאלרגיות (אנטי היסטמין או משהו דומה, לא זוכר בדיוק), לאחר מכן הוא נח, אכל ושתה ונראה שהוא בסדר.
היום שוב יצא לו קצף מהפה ונראה היה שהוא חלש, נתתי לו לאכול ולשתות ונראה שעבר לו.
מישהו נתקל במשהו דומה ויכול לעזור?

תודה לכל העוזרים

WTR

New member
מה שלומו היום?

האם עדכנת את הוטרינר?
האם נבדק שזה לא אינסולינומה? EGE?
מי הוטרינר המטפל?
האם זה קורה אחרי משהו מסויים? אחרי אכילה? משחק?
האם החלפתם אוכל או שמתם לו אמפולה נגד פרעושים לאחרונה?
החלפת לו מצעים או סוג כביסה?
שטפתם את הכלוב או את הבית עם חומר חדש?
נראה שקשה לו לנשום בזמן הזה? (נשימות מאומצות ועמוקות או פה פתוח)
&nbsp
נסו לחשוב מה השתנה.. ואם כלום לא השתנה וזה ממשיך אז יש צורך להמשיך בבדיקות כמה שיותר מהר

tomer8611

New member
שלומו בסדר אבל הוא עדיין נראה חלש

שלום
אני לא מכיר את המחלת הנ"ל אשמח לשמוע פירוט על מנת שאוכל להעלות את זה מול הוטרינר (מרפאת ברנע ב"ש).
לא נראה היה שהיה גורם מסוים אשר גרם לזה, אבל אולי אני מפספס משהו.
מאז שלקחנו אותו לוטרינר זה קרה לו שהוא נראה חלש ובעל רוק סמיך כזה, נראה כאילו הוא מצונן ובעל ליחה הוא משהו ובאמת נראה כאילו זה מפריע לו והוא מנסה להקיא או להוציא את זה בדרך כלשהי.
בכל מקרה יש לו תור נוסף מחר לוטרינר נקווה שהפעם יהיה תשובות
תודה

WTR

New member
קצת על המחלה

אפשר לקרוא כאן

שירגיש טוב במהרה...

אגב אני לא מכירה את המרפאה והאם הם בקיאים בחמוסים ומחלותיהם, אבל אם תרצו חוו"ד שניה, אז יש את דניאלה יעקב בבית דגן, עמיר מאורר בחולון, מרפאת כל חי ברחובות
אלו הקרובים ביותר אליכם

tomer8611

New member
מדובר בוטרינר שבעבר קיבלנו עליו המלצה בפורום

ד''ר אייל אברהם,
בעבר קיבלנו עליו המלצה פה בפורום
לאחר קריאה על האינסומיה, התסמינים נראים דומים ונעלה אץ
את זה מחר מות הוטרינר,
האם ישנם דרכים לגילוי הגידולים מלבד ניתוח פולשני?

WTR

New member
אפשר לגלות ע"י בדיקות דם לאחר צום

לכן תתייעצו עם הוטרינר האם לדעתו כדאי לבדוק וכמה זמן צריך להיות הצום (כמדומני מדובר ב3-4 שעות ולא יותר, אחרת אם אכן יש אינסולינומה אז החמוס עלול להכנס להתקף)
כדאי לעשות בדיקה זאת מס' פעמים כדי לוודא ליתר בטחון
ורק כאשר החמוס אינו על סטרואידים, אחרת זה משמש את הבדיקה (תבדוק עם הוטרינר כמה זמן ההשפעה של הזריקה שנתן)
&nbsp
לגבי ההמלצה, אני לא יודעת מי המליץ ואם זה חבר פורום אז לוודאי היה לו ניסיון חיובי עם הוטרינר
אני רק אמרתי שאני באופן אישי לא מכירה את המרפאה
המוכרים והבקיאים בתחום החמוס בארץ הם הוטרינרים שכבר ציינתי בהודעה קודמת וגם עדי גנץ שלא ציינתי פשוט בגלל המרחק (נמצא בהרצליה)

למעלה