קרה לי משהו לא נעים...פשוט כנסו

סוזן50020

New member
קרה לי משהו לא נעים...פשוט כנסו

הבוקר לא הרגשתי טוב והודעתי על כך למפקד שלי. הוא אמר שעליי להוציא גימל, בתגובה לו עניתי שאני מתנדבת ולכן אוציא גימל רק מרופאת משפחה שלי. הלכתי קודם כל לפקידות לקבוע תור, והיא ענתה שהיא מלאה כל היום והיה עליי לקבוע תור מראש. הסברתי לה על עניין מתנדבים ושלא יכולה לקבוע תור מראש וכל מה שיכלה להגיד זה שאלך לרופאה ולברר איתה. אז עליתי לרופאה, וחיכיתי קצת והסברתי לבא בתור שאין לי תור אך חובה עליי להוציא גימל והוא הסכים ברצון. אלא כשנכנסתי, הרופאה צעקה שלא מקבלת חיילים ושעליי לפנות לרופא בבסיס שלי ואמרה לי לצאת ממשרדה. בחיי שלא אהבתי את זה, ומיד התקשרתי לאימי. הבאה בתור שהקשיבה לי בשיחתי עם אימי, החליטה לתת לי להיכנס לפניה, אז נכנסתי והסברתי לרופאתי על עניין מתנדבים ושעליה לבדוק אותי, היא בדקה אותי בחפיפות והדפיסה במהירות אישור מחלה. מיותר לציין שלא הבינה כ"כ עניין של מתנדבים. בקיצור, החלפתי רופאת משפחה לרופאתי החביבה הקודמת שמרפאתה נמצאת רחוק יחסית למרפאה שמול ביתי, העיקר היחס והבנה. אני מניחה שמלא רופאים בורים בעניין של מתנדבים. אז מה עושים במקרים כאלו? זה מבהיל במידה מסוימת. ולפי מה שאני יודעת זה שבמקרה ולא מקבלים גימל אז הולכים למשפט צבאי. האומנם? ועוד שאלה מוזרה, האם אישור מחלה רגיל מרופאת משפחה זה נחשב לגימל?

פשוט נורא... ../images/Emo123.gif

אני כשהייתי בצבא והייתי חולה פשוט הלכתי לרופאת המשפחה שלי והיא רשמה לי אישור מחלה ותרופות. לסוזי - אם רופא המשפחה שלך או כל רופא מומחה רשם לך חופשה בבית (עד שבוע) בגלל מחלה כלשהי זה נחשב לך גימל. אם הוא רשם לך יותר משבוע את צריכה לפנות לר"מ 2 שזה מחלקה צבאית בתוך בית חולים רגיל ושם אם יראו שהמחלה שלך חמורה הם יכולים לאשר לך יותר משבוע גימלים. היו כמה פעמים שהעדפתי לפנות לרופאה הצבאית שלי מתי שלא הרגשתי טוב בין אם זה לתרופות (שבחינם) או גימלים (המקסימום שנתנו לי זה שלוש ימי גימל), אני רק אומרת שזה אפשרי גם, איך שנוח לך ותלוי איפה את נמצאת אם בבית או בבסיס. בקשר לרופאה ההיא , היא פשוט חרא של רופאה ואת צריכה ללכת לרופאה אחרת שמבינה את המצב שלך. רופא אטום הוא פשוט רופא לא טוב. כמה פעמים הלכתי לרופאים עם המדים והם הסתכלו עליי בתמיהה והסברתי להם שאני מתנדבת ואם הם לא מאמינים לי אז שינסו להעביר את כרטיס החבר שלי בקופה וייראו שזה עובד (לחיילים לא מתנדבים זה לא עובד כי הם מטופלים בצבא). והם באמת ניסו וראו שעובד וביטוח הבריאות שלי עדיין תקף אז אין להם בעיה לטפל בי
מקווה שתרגישי טוב והמון בריאות!! אורטל

newKiticat

New member
אני הייתי

ועדיין מבקרת פעם בחודש אצל הרופא שלי. הוא היה לאורך כל עניין ההתנדבות והייתי אצלו פעמים רבות על מדים. לשמחתי הוא תומך. לא אומרים לי כלום ובטח שלא צועקים עליי, אולי מעקמים עין מי שלא מבין, אבל אני מוסיפה בחיוך- "אני לא מטופלת בצבא, כי אני מתנדבת מטעמים רפואיים". זה משתיק את כולם. ועל אותה רופאה? להתלונן ומהר. למה את צריכה שיצעקו עלייך???

Dawson girl

New member
הממ..

לדעתי זה די מוזר שרופאת המשפחה שלך שאמורה לדעת הכל עלייך (מבחינה רפואית, הסטוריה וכאלה) לא ידעה שאת מתנדבת ושאת מטופלת אצלה.. אף פעם לא אמרת לה? ממש מוזר שהיא לא ידעה.. ובאמת אסור לה לצעוק עלייך, מה הקטע שלה?...

LordNor

New member
סוזי

קודם כל מצער לשמוע על ההשפלות שספגת מרופאת המשפחה וטוב עשית שעברת לרופאה אחרת. לגבי הגימלים, רופא משפחה מוסמך לאשר עד 6 ימי מחלה, מעבר לזה צריך אישור מרופא היחידה או בחר"פ (לגבי ר"מ 2 שאורטל הזכירה, הם למעשה יחידה קטנטונת שממוקמת בכל בית חולים ממשלתי, וכל חייל שמאושפז בביה"ח מסופח אליה ומקבל את כל השירותים שהוא זקוק מהצבא מר"מ 2, אז אם את למעשה זקוקה רק לגימלים, ר"מ 2 זה לא הכתובת להזכירך) לגבי משפט צבאי, זה לא כל כך משנה אם את מביאה למפקד אישורים על גימלים או לא, זה אמור להירשם במחשבים של הקופה ואם המפקד רוצה לברר, הוא יוכל להתקשר לרופאת המשפחה שלך ולברר אם היא המליצה על גימלים או לא. ואני מאמין שהמפקד שלך לא כזה "מאנייק" שינסה הכל

סוזן50020

New member
באמת תודה על עצות ../images/Emo13.gif

מדובר ברופאה מאד לא נחמדה, ואני מאד מרוצה לעבור לרופאה אחרת. אך היא בטח מתנהגת כך כי היא לא רוצה שיותר ויותר אנשים יקבעו אצלה תור. בקיצור, אני לא חייבת לרדת לרמה שלה, אם היא צועקת אז כל מה שאני יכולה לעשות זה להעיר לה על כך ולעבור לרופאה אחרת וזהו. לא צריך לעשות מזה סיפור גדול, אני לא חושבת שייצא משהו מלהתלונן עליה. חוץ מזה הנה סתם משהו מפחיד

TRANSFER

New member
דבר מגניב../images/Emo13.gif

מצטער לשמוע על מה שקרה לך היום בקופת החולים. בהחלט עניין לא נעים... העיקר שתהיי בריאה

מעיין©

New member
איזו רופאה חצופה../images/Emo70.gif

טוב שעברת לאחרת
ואני מקווה שעכשיו את מרגישה טוב

Dizen

New member
עוצבנתי רבות ../images/Emo46.gif

רופאה מעצבנת. מה זה "לא מקבלת חיילים"
איזה מן משפט זה
היא צריכה לקבל כל מי שפונה אליה לעזרה
אני שמחה שיש לך רופאה אחרת לפנות אליה. תרגישי טוב מותק
+
לפחות האנשים בתור היו נחמדים...

tty2

New member
סוזן היקרה,

המקרה הזה שאת מתארת הוא לא בודד והוא נובע מהעובדה שהרופא האזרחי לא תמיד מכיר את החוק הצבאי. הרופאים האזרחיים היחידים שמכירים את החוק הצבאי הם אלו שצמחו מתוך הצבא אותם רופאים שלמדו בעתודה הצבאית, או כאלו ש"נתקלו" במקרה כזה בעבר. עד שנת 2001, כל המתנדבים, היו מקבלים את השירות הרפואי בצבא, כמו כל חייל אחר (אני למשל, קיבלתי טיפול רגיל במרפאה הצבאית, אבל אני הייתי בין אלו שהיו שותפים להכנת הפרוייקט הזה של "הפרטת" המרפאות. רק בסוף 2000, החל הניסוי של "הפרטת" השירותים והעברתם מהמרפאות הצבאיות אל האזרחות וקופת החולים. עכשיו דמייני לך, כמה מתנדבים עוברים בכל מרפאה מקומית של קופ"ח? התשובה : לא הרבה בכלל! הסיכוי שהרופאה תכיר את הנוהל, קטן! אני מאמין שיקח עוד זמן מה עד שהרופאים בכל המרפאות ישמעו על הנוהל החדש, ואני יודע שרענון הנושא נמצא על סדר יומו של חיל הרפואה. בלי כל קשר לחוק, הרופאה לא הייתה צריכה לצעוק עליך, ואני במקומך (כמו שכבר עשיתי בעבר) הייתי מתלונן בפני מנהלת המרפאה או המנהלת האדמיניסטרטיבית שלה. זה חשוב לשמוע תלונות כאלו, כי זה עוזר לרופא לשמור על קור רוח. מה גם שאולי בתלונתך, תעוררי את הנושא של המתנדבים במרפאה שלך והנוהל ירוענן שם. ועכשיו, לגבי הגימלים בצבא : חופשה, שלא אושרה מראש ולא דווחה לשלישות, והיא אינה גימל שאושר ע"י רופא ודווח למפקד, היא נפקדות, ואחרי 21 יום היא גם נחשבת לעריקות!!! על נפקדות או עריקות הולכים לכלא! אם דווחת על הגימלים למפקדך הישיר, והוא דיווח לשלישות (באמצעות דוח נוכחות דו"ח 1), אז את מכוסה! אם מפקדך אישר לך לצאת לבדיקת רופא, בלי פס בתוקף, והרופא לא נתן לך ג', מחובתך לחזור מייד ליחידתך או לאשר המשך חופשה אצל המפקד הישיר. מעבר לכך, הגימל הוא גם פוליסת הביטוח של הצבא עליך כשאת לא בבסיס. הגימל שקול לפס יציאה. שניהם מהווים אישור ל"חברת הביטוח של הצבא" שאת יכולה להסתובב ללא "השגחה" מחוץ לכותלי הבסיס. וזה פועל בדיו כמו בחברת ביטוח. אם יצאת מהבסיס, וברשותך לא היה פס בתוקף או גימל לאותו יום, וחס וחלילה נפגעת, הצבא לא מכיר באחריות לפגיעה שלך! גם צו סיפוח/הצבה נחשב לפס. מקווה שאת לא לוקחת את האירוע קשה מדיי, זה אולי מוזר לך אבל גם רופאים הם בני אדם ומאוד יכול להיות שזה לא היה היום הטוב של הרופאה הזו...
טל.

איזו חוצפה../images/Emo46.gif

החבר'ה פה כבר אמרו ה-כ-ל
אני רק יכולה להוסיף חיזוק לעניין שגם לדעתי כדאי לך לכתוב מכתב למנהל סניף קופ"ח שאת שייכת אליו ול"ספר" לו את הסיפור, שישקול נקיטת צעדים נגד הרופאה המזלזלת
מקווה שתרגישי טוב יותר ושלעולם לעולם לא יגרמו לך להרגיש רע עם היותך מתנדבת בשנית
חם ורפואה שלמה לך

למעלה