רב הורה לסקול כלב בגלל...

yoavha12

New member
הצייתנות תחסל את היהדות

הצייתנות והעיוורון הם הבעיה, האסון של היהדות, שבגלל זה לא מתפתחת, לא מתקדמת והופכת מסוגרת. החופש לחשוב אינו קיים, החופש לערער מטופל מיד. זה המתכון להיעלמות היהדות. האם אחרי התעללות כזו, אותו רב ראוי לשאת בתואר? אני משוכנע שאם מורה בבית ספר היה עושה זאת, למחרת הוא היה מסולק ממערכת החינוך. מעניין מה יהיה גורלו של הרב? תשובה: אני לא נאיבי.

Hacker8880

New member
ובגלל זה צריך זרם חדש ביהדות.כזה:

יהדות מודרנית 2011 ‬ היקום נוצר מחומר ואנרגיה דינמיים ונצחיים.כל דבר ביקום עשוי או חומר או אנרגיה או שניהם ושניהם צורות של אותה תופעה-היש. היקום נוצר תוך שבריר שניה בתופעה שנקראת המפץ- הגדול,ולא במשך 6 ימים תמימים כמו האגדה על אל מסויים... אין קיום ביקום לכל דבר שלא עשוי חומר ואנרגיה ומכאן שאין קיום ליהוה ולאלים או אלילים כלשהם שהם אמורים להיות מעל לחוקי היקום שהם נגזרת של חומר ואנרגיה מעורבבים בחלל ריק.חוקים אלה הם חוקים פיזיקליים ואבולוציוניים ואין שום דבר שהוא מעל לחוקים אלה.כל מה שקורה נמצא במסגרת הזאת של חוקי היקום. בדת החדשה הזו אנו "מאמינים" שהיקום הוא גוף שיתופי שבו גופים ותופעות שונים קשורים ביניהם בדומה לשיתופיות שקיימת בגוף האדם,ומקומו של האדם ביקום שיתופי זה הוא היותו תודעתו ומודעתו העצמית של היקום ומכאן שיצורים תבוניים ביקום הם למעשה מוח קוסמי... מהחומר והאנרגיה הנצחיים נוצרים כל הזמן ונכחדים כל הזמן גופים ותופעות שונים...יש לחומר ולאנרגיה נצח בכדי ליצור כל דבר מהם ואחרי כן נשאר נצח כדי ליצור את אותו דבר שוב ושוב...כלומר כל גוף או תופעה נצחיים גם הם... ברור מהדברים הנ"ל שהדתיים והמאמינים מכל העמים מבזבזים חלק גדול מחייהם בשקר על קיומם של אלים כאלה או אחרים. כמו כן,האתאיסטים או הלא מאמינים לא מאמינים בשום דבר ולכן כל חייהם מלווה אותם הפחד מהמוות שיפסיק את חייהם לנצח וזו הרגשה איומה לדעת שיום אחד תיפרד מכל אהוביך ולא תראה אותם יותר לנצח.זה לא קל לחיות כשאתה יודע שבכל שניה שחולפת אתה מתקרב לענן השחור הזה ששמו מוות... בדת החדשה הזו כאמור אין כל אלים,אבל בהחלט יש חיי נצח לכל גוף או תופעה שנוצרו אי-פעם מהחומר והאנרגיה הדינמיים והנצחיים וזה כולל כמובן כל אחד ואחד מאיתנו... חיי נצח אלה שלנו יכולים להיות גן עדן נצחי אם נדע בכל קיום לחיות טוב,אולם מצד שני חיי נצח אלה יכולים להיות גהינום נצחי אם יהיה לנו רע בקיומים שלנו... בדת הזו אין צורך בתפילות או בטקסים למיניהם.אנחנו עושים את חלקנו ביקום השיתופי מבלי שנתכוון לזאת ומבלי שזה יפריע לנו בשום צורה ומבלי שנתבקש לכך...כמו כן אנחנו נוצרים שוב ושוב אם נרצה או לא נרצה... בדת הזו אנחנו "יודעים" שהיקום (כולל אותנו כמובן) נוצר במפץ- הגדול מחומר ואנרגיה.אנחנו "מאמינים" שהחומר והאנרגיה נצחיים ומכאן שמהחומר והאנרגיה נוצרים אינסוף יקומים מחזוריים נצחיים... יחד עם זאת שאנחנו לא מאמינים בשום דת אחרת ישנם דתות שהקדימו אותנו ויש בהם דברים נכונים וטובים לאנושות ודוגמא לכך הם חלק מעשרת הדיברות... אלה הם עשרת הדיברות התנכיות: 1."אנכי ה' אלהיך אשר הוצאתיך מארץ מצריים מבית עבדים" 2."לא יהיה לך אלוהים אחרים על פני" 3."לא תשא את שם ה' אלוהיך לשוא" - 4."זכור את יום השבת לקדשו" - 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" ואלה הדיברות של הדת החדשה שלי שחלקם מהתורה וחלקם אני כתבתי: 1."לא תאנוס" 2."ואהבת לרעך כמוך" 3."ואהבת את כל החי" 4."זכור שהחומר והאנרגיה וכל שנוצר מהם נצחי הוא" 5."כבד את אביך ואת אמך למען יאריכון ימיך" 6."לא תרצח" 7."לא תנאף" 8."לא תגנב" 9."לא תענה בריעך עד שקר" 10."לא תחמד בית רעך" בינתיים לדת החדשה הזו שאני קורא לה "יהדות מודרנית 2011" יש 27 מאמינים כולל אותי.ביניהם גם הבת שלי כשהבן שלי ואישתי עדיין לא התנתקו סופית מהדת העתיקה אבל אני מאמין שהם בדרך הנכונה.. בדת החדשה אין חגים אולם יש בין 27 מאמיני הדת החדשה מפגשים בתאריכים קבועים שבהם אנחנו אוכלים ושותים ומשתדלים לחיות כמה שיותר טוב כדי שזה יקרין לנצח וכך חיינו יהיו במעין גן עדן נצחי... הערה:כמובן שלפי דיבר 3 אסור לאכול בשר של חיה כלשהי ו-27 מאמיני הדת החדשה צימחוניים ובנוסף גם לא משתמשים בפרוות של בעלי חיים וכולי. דבר נוסף:כל מצטרף או מצטרפת יקבלו בפגישה הראשונה 3 דפים לקריאה (ובתום הקריאה הדפים יוחזרו אליי) שבהם כתובים בתמציתיות הסברים פילוסופיים ומדעיים שמובילים לתובנות חדשות על החיים,המוות וכולי.

שלום

לא ברור עדיין אם אכן היה או לא היה, אולם נניח שהיה מקרה טירוף כזה , כמה התעללויות מוטרפות יש בבעלי חיים הנעשים על ידי חילונים מכול מיני "סיבות" , לעומת מדתיים. וכך או כך התעללויות אלה יהיו סיבתם אשר יהיו הנם טירוף.

REALI

New member
יותר מפריע לי ההתעללות בילדים האלו.

ממתי ממנים ילדים לבצע סקילות? לא חבל על כל מאמצי החינוך שהשקיעו בהם? ואני כותב את זה כי אני חושב שדוקא כן מחנכים שם ליושר ורוב הציבור החרדי, אפילו במאה שערים, הם אנשים טובים ועדינים (כפי שאני חושב על כל הציבור בישראל) ולא כפי שוואלה היה שמח להציג אותם.

REALI

New member
תודה, וכמו שאמרת זה ככל הנראה סתם הכפשות.

אז אני חוזר בי מהאמירה הזאת ומתנסח מחדש: יותר מדאיג אותי ההתעללות של התקשורת בכל אדם שרק תצליח להפיל לרישתה הזדוני.

גישה לשאלות ביהדות באופן כללי

ראשית , יש לקחת בחשבון שאנו מדברים כאן על יהדות. על תורת ה'. על גישה שלאורה חיים אנשים רבים, ומתו אנשים רבים. לכן- קצת כבוד לא יזיק. שנית, מתוך גישה של כבוד והבנה, ניתן לשאול שאלות לגיטימיות- וביהדות כל שאלה היא לגיטימית [כמעט]- לפחות יותר מדתות אחרות- אך את השאלות יש לשאול ביראת כבוד. יש כאלו שנוהגים בכבוד ובמתינות כשהם מבקרים במסגד, במנזר או באיזה מקדש בודהיסטי, אבל כשמדובר על היהדות- מרשים לעצמם לכתוב דברים שתחילתם ביקורת כאילו היו חכמים מחכמי התורה, וסוף הדברים להגיע לידי דברי שטנה נוראית. אני כותב את הדברים לא רק בהקשר זה, אלא באופן כללי כלפי המתחצפים שחושבים שהם גדולים מכולם ואין להם טיפת כבוד. גם אני, כתלמיד, מלא בשאלות. שאלה אחת היא: אם באמת מדובר בגלגול, ואם באמת צריך לסקול את הכלב- מדוע ילדים? מדוע לא גדולי בית הדין יהיו שליחי ההשגחה למעשה כזה? אולי העובדה שבחרו דוקא ילדים מעידה שבכל זאת יש ספק בדין ולא רצו שבוגר יטול על עצמו את האחריות באם אכן זה צער בע"ח? דבר אחד ברור, וזה המסר המרכזי שלי, גם לפני שאני שואל, וגם אחרי שאני שואל- אני פונה כתלמיד. תורה היא וללמוד אני צריך. מדוע זה חשוב? כי בלי זה אין תורה. פשוט ככה נקנית התורה ולא אחרת. שנזכה לקבלת תורה באמת.

mador 26

New member
איני יודע אם ליאור ותמר זה אתם-את-או אתה...

בכל מקרה, שבוע טוב, באשר תהיו. באשר להערה שלך בנושא יחס הכבוד ליהדות, אני חושב שיחס הכבודד, צריך להיות קודם כל לאדם. אני בטוח שכל הערה שאינה מתיישבת עם אמונתך, תחשב מבחינתך, לחוסר כבוד ליהדות. האם היהדות מתייחסת ב"כבוד" לזולתם או לאנשים בני דתות אחרות או ללא אמונה דתית כל שהי? כיצד מורי הדרך של היהדות, ואיזה דוגמה הם נותנים לך ולכולם בנושא הכבוד?... ראה: הרב עובדיה יוסף נשא דרשה שהסעירה את ציבור בישראל. במוצאי שבת, 08.08.09 : תלמידים חילונים טיפשים כמו בהמה. בחלק הדרשה שעסק בפרשת השבוע הדביק הרב עובדיה יוסף את התואר בהמה גם לגויים. בהתייחסו לפסוק מהפרשה "ברוך תהיה מכל העמים, לא יהיה בך עקר ועקרה" הסביר הרב "העמים יברכו את ישראל זה כבוד לישראל. זה לא חוכמה שישראלי משבח את ישראל. הראי"ה קוק. הנה הדברים שכתב בספרו "אורות", עמוד קנ"ו: "ההבדל שבין הנשמה הישראלית, עצמיותה, מאווייה הפנימיים, שאיפתה, תכונתה ועמדתה, ובין נשמת הגויים כולם, לכל דרגותיהם, הוא יותר גדול ויותר עמוק מההבדל שבין נפש האדם ונפש הבהמה, שבין האחרונים רק הבדל כמותי נמצא, אבל בין הראשונים שורר הבדל עצמי איכותי." "עם הארץ" בתלמוד הוא מי שאינו מקיים מצוות ואינו לומד תורה (על פי מסכת 'סוטה'), ואומר הזוהר: "עמי הארץ שהם נמשלים לבהמות" (רעיא מהימנא כרך ג' - במדבר, פרשת פנחס, דף רט"ז) בציטוט מהעיתון החרדי "השבוע", מדור "תשעה קבין" מיום 6 באפריל 2001: "הסוטים האידיאולוגיים שקוראים להם גם חילוניים ... שהם בהמות. אולי בהמות משוכללות, לא נעים להגיד, שהרי צורתם החיצונית צורת אדם." אז מה לך כי תלין? אתם הדתיים, ברוב צדקנותכם לא רואים את ה"דבשת" הקלוקלת שלכם עצמכם. בברכה,

שבוע טוב

אין קשר בין מה שכתבתי למה שכתבת אני מדבר על כבוד ליהדות, ואתה מביא דוגמאות לגבי רבנים שונים שכותבים על אנשים שונים החל מהרב עובדיה שכותב על מערכת החינוך והתוצרים שלה- תלמידי ישראל וכלה בראי"ה קוק שמדבר על הבדלי הנשמות- ועליו- משום מה- אתה מרגיש שתוכל להעביר ביקורת, כי בטח אתה למדת בעמקות כמוהו את תורת הנסתר והבנתך בעולם הנשמות והתפקידים שברא ה' בעולם [=מעשה מרכבה], לא נופלת מהבנת מי שהקדיש את כל חייו ללימוד הנושא, שלא לדבר על גדלותו כאדם, אך לא זה הנושא.. אף אחד לא טוען שראובן יותר צדיק משמעון. אם יש לך בעיה עם התבטאויות שונות של רבנים, אז דוקא לך היו מכוונות השורות שכתבתי ואליהן הגבת. יש אפשרות לשאול, ויש אפשרות להתריס. אני אומר כאן בריש גלי: אינני יודע הכל, אינני מתיימר להבין את כל מה שהתכוון לומר הרב עובדיה או כל רב אחר. אבל אני יודע שהוא גדול בתורה, ואני יודע שאם אני באמת רוצה להבין מה אמר, ואפילו אם אני ארצה לחלוק על הדברים, איאלץ קודם כל לשבת וללמוד, לשאול בענווה למה התכוון, ורק כשברור לי, ממנו או מתלמידיו המובהקים, מה כוונתו, אז אני רשאי לומר שבמחילה מכבודו, אני הייתי חושב אחרת. כך, בעדינות. אתה גם יכול לומר שמהמקום שבו אתה עומד, אולי היית מתבטא אחרת. רק תזכור באיזה מקום הוא ובאיזה מקום אתה. רק תזכור שיש יחס של כבוד שצריך להיות, ובלעדיו- אין בכלל דו שיח. כיצד אפשר לדבר בדו שיח ובדרך ארץ כשאתה דואג להתנגח, לומר ש'אתם הדתיים.. 'הדבשת' הקלוקלת'.. ועוד. לא זו דרכנו, ולא זו דרכה של תורה. אם טעיתי, אודה על האמת ואתנצל. אם צדקתי, אוכיח שצדקתי בלי למעט מצלם אלהים שבך, ובלי לנסות להכפיש. אם עשיתי כך- הרי שאני מתנצל. נסה להיות קצת אצילי, לא לחפש להתנגח, אלא לנסות להבין. מותר לך ולי לומר אחרת, אבל יש צורה לומר את הדברים. אגב, אני לא מייצג את הדתיים, ברור שלא את הרבנים, ולשמחתי ממש לא את העיתונאים. תרצה לדבר איתי- אתה מוזמן, באופן נעים, ללא התנשאות של אף אחד. מאחל לך שבוע טוב ונעים [אגב, לפעמים ליאור עונה, ולפעמים תמר. תוכל לפנות אלינו באיזה אופן שתרצה]

mador 26

New member
יחס כבוד

הנושא שהתכתבנו עליו: אתה, על כבוד ליהדות, ואני כפועל יוצא, על כבוד היהדות, לשונה, ובשניהם הנושא היה "כבוד" על אף שזה לא מצא חן בעיניך. אופייני, שהעלאת ציטוטים מכוערים של רבניכם לא ינעמו לעיניך ותטען שקטונתי מלהבין את דבריהם, אך כיצד ניתן להבין את הכינוי "בהמה" שאלה מדביקים על מי שלא מוצא חן בעיניהם. המילה "בהמה", מילה עברית פשוטה ומובנת היטב לכל יודע עברית בסיסית. אין כלל צורך לחקור את תולדות חייו או משנתו של מי שמתבטא בחוסר כבוד לשונה. האם הציטוטים הללו, הם התרסה מצידי? האם אותם התבטאויות של המנהיגים הרוחניים הללו, אינם התרסה בעצמה? כלל לא מעניין אותי האם, ואת מי אתה מייצג, אני הגבתי למה שאתה בעצמך כתבת, וכמובן, שאתה בצורה פנאטית מצדיק את הביטויים המכוערים הללו, רק בגלל שכביכול לא למדת את משנתו של אותו רב. תירוץ עלוב. דע לך, כי ביטויים אלה היגיעו גם לגויים ("הבהמות") ורק בגללם, לא מעט "בהמות" היו מוכנים עוד היום, לוסיף עד קצת גז בתאי הגזים באושוויץ. שבוע טוב.

כל הכבוד מדור

"דע לך, כי ביטויים אלה היגיעו גם לגויים ("הבהמות") ורק בגללם, לא מעט "בהמות" היו מוכנים עוד היום, לוסיף עד קצת גז בתאי הגזים באושוויץ." כול הכבוד מדור,הצלחת לנקות את הנאצים מכול אשמה." נמצאו האשמים". דרך אגב שמתי לבי לכך שאין לך עניין להשכיל להבין לדון או לתרום איזה דבר להרחבת הדעת ,אלא רק להתנצח ,כך דרכו של אדם בהמי. שלום לום ולא להשתמע

mador 26

New member
אלה בעלת הביטויים השיקריים והערסיים

לא שכחתי את האמירות השיקריות שלך כלפי בעבר, שבצדקנותך המזוייפת שהאשמת אותי כי אני מתחזה וכותב כאן בפורום תחת שמות שונים. לא ניקיתי אף אחד מאנטישמית ואת מה שקרה בשואה, אלא ציינתי את תרומתם של המנהיגות הפרימיטיבית ושל חז"ליכם ורבניכם לאנטישמיות, ושוב כמנהגך. מתייחסת לדבריי בשקר מלוכלך וכי "הצלחת לנקות את הנאצים מכול אשמה." נמצאו האשמים". מכם, לבטח אין לי מה לשכיל,למדתי מספיק. במיוחד מהשפה הבהמית שלך. כאן אני מביע דעתי בנושאי יהדות, כמו שאת עושה, גם לי מותר, ועל אף הפער בהשקפתנו, ואת לא תצליחי לסתום לי את הפה. אין לי עניין להתנצח, במיוחד לא איתך, שהרי כלל לא פניתי אלייך, עובדה שאת פנית אלי (מי ביקש ממך?) רק מוכיח מי המתנצחת. .אשמח מאד שלא תפני אלי להבא, ואשמח מאוד לוותר על הביטויים הבהמיים החושפים את תת הרמה שלך. אני לא כיניתי אותך או מי מהפורום, אף פעם בביטויים מעליבים או בשמות גנאי.עכשיו לצערי,לאחר שגיליתי את פרצופך האמיתי ,אני חייב להשיב לך בשפתך, כי נראה לי שפנאטים כמוך לא מסוגלים להבין ולקיים דו שיח בצורה תרבותית ומשכילה. מאחל לך שפיות

שבוע טוב מדור

להלן ממקומי משמעות אין אלא ישראל-ישר אל נקראים אדם ומשמעות מי שאינו ישר אל נקרא בשר חמורים מלשון חומר ללא רוח. כמו כן יתכן ותחליט להגיב למאמר זה,ובאם לא תקבל התיחסות ממני בימים הקרובים אין זה אלא עד שאסדר את המחשב שלי כרגע משתמשת במחשב של בני עד מחר. בברכה

בינתיים כנראה שתהיה תביעה משפטית

מצד דייני אותו בי"ד כלפי האתר שפרסם את הסיפור. לפי עדויות של מי שהיו במקום, לא היו דברים מעולם. מספרים שהכלב נכנס לאולם, מישהו פנה לדיין שיאמרו לו "מחול לך" כאילו מדובר בגילגול. הדיינים ענו בהתבדחות שקודם כל הכלב ירשם בביה"ד ולא התיחסו לכך ברצינות. מכאן הסיפור התגלגל לברווז העתונאי שקישרת אליו.

למעלה