ריטלין

ריטלין

חזרתי לקחת ריטלין 30 LA יש לי תחושה של דופק מהיר ולחץ\אי שקט, מעט סחרור, כאב ראש וחום (37.5 ), ופעילות מעיים מוגברת (שלשול) למרות שיש נטייה לעצירות כרוני זה נורמלי?? זה אמור להיות תופעות הסתגלות?

RebelRex

New member
רוב התופעות שאת מתארת הן טיפוסיות לריטלין

ורובן פוחתות עם הזמן . למיטב ידיעתי חום ושילשול הן לא תופעות טיפוסיות של ריטלין ויכול להיות שמדובר בבעיה אחרת שעלתה במקביל והיא מצריכה בירור אצל רופא. אני מניח שאם התופעות שאת מתארת לא משתפרות עם הזמן, ואת מרגישה שהן יותר מידי קשות בשבילך, תדברי עם הפסיכיאטר לגבי החלפת תכשיר. בעיקרון יש סוגים שונים של ריטלין עם פחות תופעות לוואי מהLA , כמו קונצרטה, וכמו תכשירים אחרים שלא רשומים בארץ כמו פוקלין , אדרל וסטרטרה , אותם ניתן להזמין בייבוא אישי דרך בית מרקחת שור טבצ'ניק.

נוירולוג

קיבלתי מנוירולוג לאחר אבחון. החום היה חד פעמי. ולא בדיוק שלשול, פשוט פעילות מעיים מוגברת (יש לי נטייה לעצירות כרונית משומה). התופעות שתיארתי נמשכות למשך שעתיים לאחר נטילת הכמוסה. קונצרטה כמו ריטלין החומר הפעיל? זה לא רשום בארץ גם? מכירה הרבה אנשים שלוקחים את זה. זה גם משפיע בשחרור מושהה ועם פחות תופעות לוואי? זה לגיטימי לבשל מהרופא להחליף?

pazro

New member
תופעות לוואי

כל התופעות לוואי שתוארו מתאימות לתרופה (חוץ מחום). הם לרוב פוחתות מאוד (או נעלמות לחלוטין) לאחר תקופת הסתגלות ( 2-6 שבועות, זה מאוד אישי). קונצרטה מכילה את אותו חומר פעיל כמו רטלין, אך בשחרור מושהה, יעילה לכ11-13 שעות. לרוב יש לה פחות תופעות לוואי. וכן, בהחלט מקובל ואף רצוי לאתגר את הרופא שלך בבקשות ושאלות.

למעלה