שאלה בנוגע לעקמת לומברית...

אודיfeb1

New member
שאלה בנוגע לעקמת לומברית...

בתור בן 20 שעושה כל ערב פיזיוטרפיה לפי המלצת פיזיוטרפיסט ושוחה פעמיים בשבוע רציתי לשאול, יש לי עקמת לומברית 45-40 מעלות (תלוי במדידה), בגב התחתון, עקמת כפולה - דהיינו נכנסת גם פנימה וגם הצידה. כשאני שוחה, נכון לעכשיו ב10 דקות האחרונות אני שוחה רק עם הרגליים (בסגנון חזה), זאת אומרת ידיים לצידי הגוף ושחייה רק(!) באמצעות הרגליים, זאת כדי לחזק שרירי רגליים עליונים וגב תחתון. לאחרונה חבר אמר לי שזה ממש ממש לא בריא כי אני יוצר חוסר איזון שרירי ובטח שזה לא טוב לגב. יחד עם זאת נאמר לי שזה טוב כי זה מחזק את השרירים הנכונים והצריכים חיזוק אצלי בגב התחתון ומקסימום יהיו לי טיפה יותר שרירים במקומות שלא צריך (לדוג' רגליים עליונות). השאלה שלי היא מי צודק??? תודה מראש. נ.ב. בבקשה אל תמליצי לי לחזור לפיזיטרפיסט, בתור חייל זה יקח שנים...

tomernobel

New member
שחייה וחיזוק גב

על מנת לתת לך תשובה מקצועית ונכונה רצוי שאיש מקצוע יסתכלעליך בזמן ביצוע התרגיל. בכל אופן מכל סגנונות השחייה אני מעדיף לייעץ לשחות על הגב ידיים בצדדים או ישרות מעל הראש וסנפירים (הכי פשוטים לא צריך משהו אקסלוסיבי), ופשוט לטלף על הגב. בצורה זו מופחת הלחץ על הגב יחד עם חיזוקו, חיזוק שרירי בטן וכמובן שרירי הגפה תחתונה. להגיד לך שחזה זה לא בריא...קשה. זה תלוי בביצוע שלך, אבל כן יכול להיות לחץ מיותר בעיקר בגב תחתון איפה שלך כדאי יותר להזהר. שחייה נעימה תומר

נגה ה

New member
../images/Emo182.gifשחיה שיקומית

שחייה היא פעילות מומלצת ביותר כדי לחזק באופן סימטרי את השרירים. בפיזיוטרפיה הרגילה כדאי שתעבוד גם באופן לא סימטרי כדי להאריך את שרירי הצד הקעור ולחזק את שריר הצד הקמור. לגבי העקמת הכפולה, אם הבנתי נכון,בגב התחתון יש גם מה שקרוי לורדוזה מוגברת, כלומר קעור. במקרה כזה מומלץ לשחות על הגב כי שחיית חזה על הבטן תגביר יותר את הקעור. אין השפעה לדעתי מכך שאתה שוחה רק עם הידיים,אתה פשוט מאמץ אותן יותר.

למעלה