שאלה-טיפול רפלקסולוגי בהחלמה מסרטן

שאלה-טיפול רפלקסולוגי בהחלמה מסרטן../images/Emo13.gif

האם יש מישהו נסיון בטיפול רפלקסולוגיה , בזמן החלמה ממחלת הסרטן ? אני מתכוונת למטופלת שעברה טיפולי כימו והקרנות, לאחר הוצאת גידול סרטני מהראש, וכעט נקיה 3 חודשים , אך כואב לה כל הגוף. האם אפשר לקבל טיפים לטיפול רפלקסולוגי במצבה ? הרופא המליץ לה טיפול שיאצו, שלא מתאים לטעמי בכאבי גוף כאלו. מאחר ורופאים לא מבינים בטיפולים השונים. האם להתחיל בטיפול הרמוני ? האם יש לשים לב למערכות מסויימות ? אני מדברת כעט על טיפול רפלקסולוגי נטו ( ללא התערבות אנרגטית ) אשמח לתגובותכם תודה אריאלה

הטיפול המחלת הסטן ובתהליכי ההחלמה

יש לי נסיון של שנים מרובות בטיפול בחולי סרטן וכאלה המטופלים בכימוטרפיה והקרנות. אין כל משמעות לאיפה לוחצים אלא לאיך... כיוון הטיפול בכללותו הוא מהברך אל העקב ואל האצבעות. עוצמת הלחץ מבינונית עד מלטפת. ריתמוס איטי. למעשה יש לחזק את האלמנטים הבריאים... אלה שלא נמצא בהן רגישויות...כאן הטכניקות המתאימות הן האקטיביות. תוכלי להמשיך לשאול ,אני לשרותך. שאלה לי - מי הרופא שהמליץ שיאצו ? אפשר לשלוח במסר. בברכה שמוליק

אסתר84

New member
היי שמוליק

האם יש סכנה לטפל באדם שסובל מסרטן העור?! . לא מדובר במלנומה אלא בסוג של סרטן שנחשב לא אלים . הוא מאופיין בכתמים שחורים נרחבים ופצעים על גבי עור הרגליים בעיקר באזור כפות הרגליים בצד הדורסלי. האם בכלל נכון לטפל בעור במצב שהוא פגוע? אסתר רומי

היי אסתר

אסתר, לא הייתי מטפל באזורים הנגועים, דהיינו בצד הדורסלי של כפות הרגליים. אך לא הייתי מדיר את ידי מהטיפול בצד הפלנטרי. רצויי להתמקד בצד הפלנטרי בכיוון ובסדר שמהעקב אל קצות האצבעות. זה כיוון זרימת הדם העורקי. מבחינה אנרגטית הפצת אנרגיה אל הקצוות. אפשר להניח את היד השניה על הצד הדורסלי כתומכת ליד הפועלת בצד הפלנטרי. בגדול צריך לטפל כמעט בכל מצב. אם ניתן. הטיפול הרפלקסולוגי מאוד טוב וחשוב לחולי סרטן. אולי הטוב ביתר מכל טיפולי מגע הגוף. בברכה שמוליק

שבת שלום שמואל../images/Emo140.gif

ראשית, אין לי מושג מי המליץ על שיאצו, אני מדברת על שכנה שהסירו גידול סרטני מראשה. ובארוע אתמול, אמרה לי שהרופא המליץ לה שיאצו. ( אנחנו בגליל, ונדמה לי לי שהיא נקבה בשם בית חולים במרכז.) אך איני מתפלאת , לצערי, גם לגיסתי לפני מספר שנים, בזמן החלמה מסרטן שד, הרופאים אישרו לה לעשות עיסויים וכל טיפול , וכך עשתה, למרות שבעדינות אמרתי לה שיש לנקות זהירות, במיוחד בטיפולי גוף עם שמנים ארומתיים. וגם אבא שלי ז"ל תוך כדי מחלת הלימפומה, רופא בתל- השומר, אמר לי שאפשר לעשות לו עיסוי במקומות הכואבים.... לגבי הריטמוס אני מבינה כי הוא איטי, אך לפי תשובתך, האם גם בגיגול בראש, אין להזהר באזור הבוהן ? אני עדיין לא מכירה את כל המקרה, כי היא אמרה שתדבר איתי בימים הקרובים ( כי היא שאלה אם אני מכירה מטפל בשיאצו...) ולפני שאני מתחילה טיפול כלשהו, חשוב לי מאוד להיות הכי זהירה שאפשר, יחד עם מקום של עזרה לכאבי העצמות בכל הגוף כפי שתיארה לי. יחד עם זאת , לטענתה היא נקייה 3 חודשים, שזה זמן די קצר אחרי טיפולים. אשמח לדעתך . בהוקרה אריאלה

אל אריאלה האחת1 והיחידה

כאמור מנסיוני אין כמו הטיפול הרפלקסולוגי לחולי סרטן, גם בזמן טיפול כימוטרפי וגם לכאלה בתהליכי החלמה. הטיפול הרפלקסולוגי הוא בבחינת החיבור אל האדם דרך מימד חיבורו אל הבסיס, אל האדמה. למעשה כל אברי הגוף משתקפים בעיקר בשני קצות גופו : בקורטקס של המוח - אל השמיים ובקורטקס של כפות הרגליים - אל האדמה. אין כל ספק שקודם כל יש צורך להיפגש עם הבחורה... במחלת הסרטן עדיף הטיפול הרפלקסולוגי המתחבר דרך הקצוות אל האדם גופו ונפשו. אך אם נתקע לה בראש שיאצו אז תנסי לעזור לה... אני כאן תמיד לעזרתך... בברכה שמוליק

תודה שמוליק ,אני לא מטפלת בשיאצו../images/Emo13.gif

לכן רציתי לעבור לרפלקסולוגיה. אם תחליט על רפלסקסולוגיה , אכתוב לך. בריאות טובה אור ואחווה אריאלה

../images/Emo24.gif היי אריאלה

ממתין לך. מקווה שהיא תשתכנע על ידך. למרות שאני גם שיאצואיסט, אחת היא לי. בחולי סרטן רפלקסולוגיה. הטיפול היעיל והנוגע. בברכה שמוליק

הבנתי, אז אפשר בבקשה../images/Emo140.gif

לקבל ממך איך אני משכנעת אותה שרפלקסולוגיה יעילה יותר משיאצו. יש לי חברים מטפלים בשיאצו, ועברתי בעבר כמה טיפולים, שממש לא הרגיש לי מתאים למצב הנתון. איך היית משכנע אותה ? האם יש התוויות נגד שונות מרפלקסולוגיה בריפוי מסרטן... תודה לילה טוב אריאלה

בבקשה...

שיאצו הוא טיפול כלל גופני, משמע, פעולות הטיפול נעשות על פני כל הגוף,לאורכו ולרוחבו. ברפלקסולוגיה כלל הגוף נח והשפעת הטיפול נעשית מקצה הגוף. במצב של תהליך החלמה טוב שכלל הגוף "יקשיב" ברגיעה מוחלטת ללא מגע בכללותו. ההקשבה התחושתית דרך כפות הרגליים יש בה עוצמה המתחברת במצב זה הרבה יותר טובה אל תהליכי הריפוי הטיבעיים... מקווה שתקחי מההסבר שלי את הניגון המרכזי ותעבירי אותו דרך האיטרפנטציה החזקה שלך. ספרי לי...
בברכה שמוליק

למעלה