שאלה לגבי דלקת בגיד ביד

netstorm

New member
שאלה לגבי דלקת בגיד ביד

שלום... קוראים לי אור, אני משרת בצבא, שיררתי ביחידה קרבית וכרגע אני מוגדר תומך לחימה. אני סובל כבר שנה מכאבים ביד. הכאבים התחילו לאחר המון שכיבות סמיכה שעשיתי באופן לא מבוקר לאחר תקופה ארוכה שלא התאמצתי כמעט בכלל. הכאבים ממוקמים מעל מרפק יד ימין. הלכתי לאורטופד, שחשב שמדובר בהתחלה בבעיה בעצבים. בדיקת EMG שללה את זה. לאחר מכן, הוא חשב שזה קשור לעמוד השדרה, רנטגן שלל את זה וגם CT שעשיתי גם שללו את זה. כחלק מהטיפול שקיבלתי, ניתנו לי כדורי טריבמין (ויטמין B לסוגיו) וכדורי אתופן. כמוכן, נשלחתי לבצע סדרה של טיפולי פיזוטרפיה. במהלך טיפולי הפיזוטרפיה, המטפלת ביצעה אולטראסאונד במקום הכואב, שימוש בקרח (מעבר עם קרח במקום הכואב ומיד ניגוב במגבת שוב ושוב), ולחיצות ממושכות ממוקדות באזור הכואב. לאחר מספר טיפולים, חל לראשונה שיפור משמעותי והכאב כמעט וחלף. לאחר הפסקה ארוכה של כמעט שנה ממאמץ משמעותי על היד, חזרתי לנסות לעשות מעט שכיבות סמיכה. לאחר מספר פעמים שניסיתי לעשות את הפעולה הכאב התחיל לחזור ואף חזר בסופו של דבר למצב לפני תחילת הטיפול. הפיזטורפיסטית חושדת כי מדובר בדלקת בגיד. האורטופד החליט שלפי דעתו אין כל בעיה אורטופדית, לדעתו הוא בדק את כל מה שיש לרפואה המודרנית להציע ואין פתרון מלבד לחזור לפעילות ולהפסיק להתלונן על הכאבים. הכאבים המדוברים הם עזים מאוד במשך כל היום, אך הם מתגברים בצורה בלתי נסבלת בעת מאמץ כלשהו ואף זמן מסויים לאחר המאמץ. מה עלי לעשות? תודה רבה מראש

כאבים ביד

אני לא בטוח לגבי האבחנה. צילום רגיל של כף יד\שורש כף יד עשו לך? אצל כירורג כף יד נבדקת? כדאי לבדוק את העניין שוב ולא להנעל על אבחנה קודמת.

netstorm

New member
תודה, לא מדובר על כף יד

מדובר על נקודה הנמצאת בדיוק מעל המרפק באמצע הצד האחורי של היד.

למעלה