שאלה לרופא

חיים 59

New member
שאלה לרופא

שלום רב זה כ-3-4 שנים שרופא עור מוריד לי מהקרקפת מין קשקשים , בעזרת חנקן קפוא. עד כה טיפלו בי שני רופאים. התדירות היא כל 4 חודשים בערך. נדמה לי שחלק מהקשקשים המטופלים צומחים באותו מקום . שאלתי את הרופא שטיפל בי בשנתיים הראשונות מדוע לא עושים ביאופסיה, והוא אמר לי שאין לדעת אם זה אותו מקום בדיוק ואולי זה מילימטר וחצי ימינה או שני מילימטר שמאלה. הרופא השני גם הוא אינו מוכן להקשיב לי והוא מתמיד באותו הטיפול .קראתי את מאמרך, קצת נילחצתי והחלטתי ללכת לשר"פ. היות ומאז הטיפול האחרון עבר פחות משבוע, והפצעים עדין לא הגלידו ולא נשרו, האם יש טעם ללכת כבר עכשיו לרופא מומחה או לחכות עד שיגדלו הקשקשים מחדש?? (ענין של 3-4 חודשים). וחוץ מזה אחד המקומות שבדרך כלל מופיעים הקשקשים היא צלקת שנותרה מהורדה בניתוח של שומה צבעונית גדולה, לפני כ-7-8 שנים- האם זה מחמיר את הבעיה? ובכלל אם הענין כבר נימשך 3-4 שנים אולי זה בכלל לא תאים "מסוכנים"?

גידולי עור בקרקפת

אני חוזר ומצהיר כאן שאיני תומך נלהב בצריבות של נגעי עור, וזה בהמעטה. בעיקר כשהנגעים חוזרים אחרי צריבה אני בעד נטילת ביופסיה מהאזור כדי לוודא שלא צורבים גידול סרטני. אם רק עיברת צריבה המתן חדשיים שלושה כעד שתבדק שוב כי קשה לקבוע במה מדובר כשיש את פצע הצריבה או התגובה לו. אני מציע לך לפ]נות למנתח פלסטיקאי ולקבל דיעה נוספת, אך רק לאחר תקופת ההמתנה כהמלצתי. אתה לא חייב ללכת לשר"פ , אתה יכול לפנות למנתח פלסטיקאי של הקופה בה אתה חבר או בבי"ח ציבורי ולקבל שרות. כמובן שאפשרות הרפואה הפרטית גם היא טובה.

למעלה