שאלה תאורטית ברכיבה

שאלה תאורטית ברכיבה

נותנים לסוסים אצלנו בחווה להתגלגל בחול בסוף יום רכיבה ופעם סוס שהובלתי ניסה להתגלגל כשהאוכף עוד עליו. אז תהיתי אם יש איזשהו סיכוי שסוס ינסה להתגלגל עוד שיש רוכב עליו. אולי זאת שאלה טיפשית אבל רכבתי על סוסה והיא התחילה למשוך את הראש למטה מאד כמו שהם עושים כשהם רוצים להתגלגל נורא נבהלתי והתחלתי מאז לחשוש לרכב עליה. אני מתארת לעצמי שסה"כ המושכות היו קצרות והיא ניסתה לקבל עוד מושכות ממני, אבל משהו בתנועה שלה גם לי לחשוש, אז האם יש סיכוי שסוס ינסה לעשות את זה?

jgut

New member
:) כן יש סיכוי

זה יכול לקורת בכל מיני סיטואציות.
אחת מהן, היא כשהסוס מרגיש צורך להתפלש (נניח כשהוא מזיע) והוא לא כ"כ מכבד את הרוכב שיושב עליו. כשמרגישים שהסוס שרוכבים עליו רוצה להתגלגל, רצוי לדחוף אותו להליכה קדימה. אם כבר מגיעים למצב שהוא נשכב על הרצפה, צריך לרדת ממנו לפני שהוא מספיק להתגלגל ולהקים אותו כמה שיותר מהר.
צריך לבדוק שהסיבה היא "סתם" חוסר כבוד לרוכב ולא שהוא לא מרגיש טוב או משהו כזה.

giri

New member
בדיוק מה שג'יגאט כתבה

ויצא לי להתקל פעם בסוס בי"ס ששכלל את זה לתרגיל קבוע שהוא היה עושה לרוכבים מתחילים.
סוסים הרבה פעמים מושכים את הראש למטה כדי לשחרר אותו, ברור שיותר קל לה בלי קשר במושכות

אבל יש הבדל משמעותי שאתה יכול לזהות - כשסוס עומד להתגלגל, הוא לא רק מוריד את הראש במשיכה, הוא מוריד אותו בתנועה יותר מתנודדת ועצלה, מרחרח את הקרקע, מושך את הרגליים הקדמיות... זה מאד בר זיהוי, וכפי ש jgut כתבה, דרבון קדימה יעזור.

למעלה