שאלה

windyyy

New member
שאלה

שלום אני בת 25 ,במשפחתי היסטוריה ארוכה של בעיות לב וכולסטרול. אבי נפטר בגיל 45 מדום לב ואביו מאותה סיבה בגיל 48. אחות של אבי סובלת מרמת כולסטרול גבוהה בדם כך שאני משערת שאבי וסבי סבלו מאותה בעיה (לא עברו בדיקות בנושא מעולם). לפני כשנה עברתי בדיקות דם שהראו כי הכולסטרול "הרע" שלי מאוד גבוה וכשדיווחתי לרופא המשפחה על ההיסטוריה המשפחתית שלי הוא רק אמר לי להתחיל בדיאטה ולהמנע מגבינה צהובה...(גובהי 176 ס"מ ומשקלי 54 קילו) מגיל צעיר בזמן ריצות אני סובלת משריפה בגרון, חוסר אויר ועיקצוצים וגירודים ברגליים. לעיתים הדופק שלי כה חזק שהבטן שלי ממש קופצת לפי הקצב. בצבא נלקחתי לבדיקות עקב רעד בגפיים ולחץ דם גבוה, אך לא נעשתה בדיקה מעמיקה. בחודשים האחרונים נתקלתי בתופעה חדשה- בשעת לחץ או עייפות אני סובלת מסחרחורת איומה עם לחץ בראש וכן דקירות בחזה והרגשה כאילו הלב שלי מתכווץ וכאבים ברגליים (מין כאב בעצמות או משהו לא ברור). הכאבים ברגליים זה לא דבר חדש ובעבר בגיל צעיר הכאב זרם בכל גופי ומנע ממני תזוזה למשך כמה שעות והרופא טען כי אלו כאבי גדילה. רופא המשפחה ביטל את דבריי וטען שעלי לפנות לפסיכיאטר (!?!?!?) אני נותרתי מבולבלת ומבקשת עצה - האם יש בסיס הגיוני לכאבים ולתופעות או שאכן אלו תופעות נפשיות? האם ניתן לקבוע זאת ללא בדיקות מעמיקות יותר מבדיקת דם רגילה? תודה מראש

ke12m

New member
דר קיציס

אז ראשית - אין כל קשר בין הכולסטרול לתחושות שלך. אבל מאוד חשוב - כמה "מאוד גבוה" היה הכולסטרול הרע. אולי אצלך במשפחה קיימת מחלה תורשתית. לא הגיוני לי ששני אנשים מתו ממחלת לב בגיל כל כך צעיר. אני מציע לך לפנות לקרדיולוג ולהוועץ בו. בקשר למיחושים, אני לא חושב שהם קשורים ללב אבל אני ממש לא יכול להיות בטוח בהתכתבות. שוב, כאמור, תפני לקרדיולוג בקופה ותשמעי אותו. אם תרצי אשמח לראות אותך במרפאות לב באיכילוב 6974624, תקבעי תור וכמובן תביאי את כל המסמכים שלך והבדיקות תודה

למעלה