שאלה

liorba

New member
שאלה

אני רוצה להתחיל ללמוד פיזיוטרפיה בשנה הבאה.רציתי לשאול שתי שאלות. האם המקצוע מחייב עמידה ממושכת? מה את חושבת התכונות שצריכות להיות בבן אדם שרוצה לעסוק בפיזיוטרפיה. בתודה. ליאור.

pelpal

New member
אני נשוי לפיזיוטרפיסטית.. אז לדעתי.

קודם כל צריך לדעת להיות מטפל. כלומר - קשוב לאנשים, אמפתי. צריך להביא בחשבון מפגש עם אוכלוסיות חולות/פגועות - מבוגרים, ילדים, נכים, ספורטאים (שזה גם סוג של פגיעה?). אחר כך, צריך להיות חקרן, לדעת לברר בעיות ולנתח. כמו כן, צריך לדעת לדמיין. למשל, כדי לאבחן בעיה ולטפל, אתה צריך את היכולת לדמיין כיצד השרירים, הגידים, העצמות וכו', עובדים מתחת לפני העור... צריך המון סבלנות. לפעמים אנשים מצפים להשתקם אבל בעצם מה שאפשר זה רק למנוע התדרדרות במצבם.. לעמוד הרבה? נראה לי שצריך לעמוד המון. צריך מצב פיזיולוגי תקין כיוון שמשתמשים הרבה בגוף. צריך לפיכך גם מודעות לגוף, כדי לפעול מבלי לפגוע בעצמך. וצריך גם עצבים של פיל וציונים לא רעים, כי תנאי הקבלה והלימודים הם די קשים.. וחוץ מזה, המון בהצלחה.

../images/Emo45.gif

אני מסכימה מאד עם דבריך, הייתי מוסיפה עוד הרבה תכונות נוספות , אך העיקרית בעיני היא היכולת להקשיב לדברי המטופלים ולא רק לשמוע אותם. שיהיה בהצלחה. דרך אגב, מהן התכונות הנדרשות למי שנשוי לפיזיותרפיסטית?!?

למעלה