שאנט

רות6

New member
שאנט

בני בן השנתיים וארבעה חודשים עבר ניתוח שאנט בסוף אפריל. לאחר הניתוח חל שיפור בהרגשתו וביציבתו . לפני כשבועיים , החלה יציבתו להתערער שוב. בדיקה הראתה שתיפקוד השאנט תקין והוחלט להחליף לו את השסתום. כעת , שבוע לאחר החלפת השסתום הוא סובל מהקאות קלות בבוקר בלבד ומחוסר יציבות בולט. גם עכשיו נבדק השאנט ונראה שהוא עובד . מה ,לדעתך , ניתן לעשות ? תודה .

GARM5

New member
שאלה עבור רות

רות שלום, בתור אמא לילד בן שנה עם הידרוצפלוס מולד הייתי רוצה לשאול אותך האם ההידרוצפלוס של בנך הוא מולד ורק בגיל מאוחר עשו לו את השנט? אשמח אם תעבירי לי את מס' הטלפון שך הייתי שמחה לשוחח איתך. בתודה,איילת.

רות6

New member
תשובה לאיילת

ההידרוצפלוס של בני התגלה רק עכשיו , ואנחנו לא יודעים אם הוא מולד או לא. הדיעה הרווחת היא שזהו הידרוצפלוס מולד , אך איש לא עלה על כך כיוון שהיקף הראש שלו תמיד היה בעקומה ולא עלה בצורה מעוררת חשד. וכך התגלגלנו מרופא לרופא עם תופעות שונות ומשונות כמו הקאות לא מוסברות וחוסר יציבות אך רק לאחרונה עלה החשד שמדובר בבעיית נוזלים ( וגם זה במקרה...)וכך בזבזנו זמן יקר ובננו סבל מכאבים לאורך זמן.

GARM5

New member
רות שלום

רות תודה רבה על תשובתך.אני שמחה שבנך מרגיש טוב ופרופ' קונסטנטיני הוא הרופא הטוב ביותר שאפשר למצוא בארץ ואת יכולה לסמוך עליו בעיניים עצומות. רק שאלה אחרונה לי אלייך-אם היקף הראש לא חצה עקומות וגילו את זה רק עכשיו,אז היתה לו כמות נוזלים לא גדולה יחסית,אז למה בכל זאת עשו לו שנט?לא היה סיכוי שזה יעבור לבד?

תשובה

שלום, המקרה מורכב לתשובה בפורום. צריך לראות את הצילומים ולהעריך את המצב הקליני. בכבוד רב, פרופ שלומי קונסטנטיני מנהל המחלקה לנוירוכירורגית ילדים בית חולים דנה, מרכז רפואי תל אביב ע"ש סוראסקי טלפון: 6974686

למעלה