שברי מאמץ חוזרים שאינם מתרפים

factor

New member
שברי מאמץ חוזרים שאינם מתרפים

שלום לד"ר, בשנה האחרונה מתאמן באופן אינטנסיבי בסוגי ספורט שונים, בלי מנוחה מספקת מסתבר, בעיקר ריצה למרחקים ארוכים (כ-10 ק"מ). מזה כחודשיים אני סובל משברי מאמץ בי-לטרליים, בשתי השוקים - פיבולה שמאל וטיביה ימין. במיפוי עצמות הודגמו מוקדי קליטה פתולוגיים בשתי השוקיים. כמו כן, כאבים בברכיים ממקור לא ידוע מתחת לפיקה (האם יתכן TENDONITIS PATALLAR?), ללא קליטה פתולוגית במיפוי עצמות. ידוע לי כי אני חיובי לANA (אחד לארבעים) - בבדיקת דם לפני שנה עקב סיפור קליני מסובך וחשד ללימפומה - בסוף היה מדובר בזיהום כלשהו במח עצם, בלוטות לימפה עם מעורבות אוטואימונית (חלבון משלים מסוג C3 נמוך). במשפחה מצד האם נטייה למחלת GOUT, אך האורטופד אמר שאין קשר במקרה הזה אלי, ואין שינויים ניווניים לפי תוצאות המיפוי האחרון. לאחר מנוחה מסויימת, חל שיפור בכאבי השוקיים, ואז בעקבות הליכה רגילה והכרחית למחיה - הכאבים חוזרים. הברכיים כואבות באופן תמידי ללא כל שיפור, אך שמתי לב שבבוקר, ללא פעילות גופנית כלשהי, הברכיים לא כואבות. האם מדובר בפציעת שימוש יתר או שמא יכול להיות שמדובר במשהו רציני יותר? בסך הכל, הרגשה כללית טובה. 1.אני עומד בפני גיבוש צבאי בחודש אוגוסט, ואינני יודע מה לעשות בנדון, האם לדחות את הגיבוש? 2.האם כדאי לפנות למרפאת כאב ולבקש אלחוש ארוך טווח (אם קיים) לברכיים ולשוקיים על מנת לשפר את איכות החיים? 3.יכול להיות שמיפוי העצמות פספס אבחון של פתולוגיה בברך ואם כן, מהי הבדיקה הכי טובה לברך (למעט ארתרוסקופיה) שניתן לבצע על מנת לאבחן פתולוגיות מסוג זה? 4.איזה פעילויות ספורט ניתן לבצע? מה לגבי הליכה רגילה ולא מהירה - האם יש להימנע בכלל מכל אימפקט אפשרי או שמא הליכה רגילה אינה מזיקה לבריאות העצם והמפרק? 5.התור הכי קרוב לאורטופד הינו בעוד כשבועיים, ורציתי לדעת האם יש בדיקות הדמייה שאפשר לבקש מרופאת המשפחה-ילדים על מנת להגיע אליו עם מירב הנתונים האפשריים (לא MRI, כי היא מקבלת התקף עצבים ועוויתות כאשר מבקשים ממנה בדיקה כזו, וקשה לי להאמין כי הרופאים המחוזיים יאשרו בדיקה כזו כאשר אינה מבוקשת ע"י אורטופד)? תודה מראש

שברי מאמץ

קראתי את השאלה בעיון. נראה שהמקרה שלך לא לפורום באינטרנט ותצטרך לחכות לתור לאורתופד ולהתייעץ גם עם ראומטולוג. אין צורך להכין בדיקות מראש לאורתופד כי הוא יזמין את מה שנראה לו נכון בכל מקרה. בנוסף רוב האבחנה באורתופדיה מתבצעת על סמך סיפור המחלה ובדיקה גופנית. בדיקות העזר, כמו שהשם אומר, הן רק בדיקות עזר, כולל MRI.

למעלה