שימוש במכשיר שמיעה בשבת

שימוש במכשיר שמיעה בשבת

הילד הוא בן 3.5 ואנחנו כבר מצויידים (מזה כשנה)ב- f.m. אנחנו שומרי שבת וככלל לא משתמשים במכשיר ה f.m בשבתות ואת מכשירי השמיעה אנחנו מתפעלים כרגיל בלי ששאלנו אף פעם אם מותר או אסור. האם מישהו יודע מה ההלכה בנושא תפעול מכשירי השמיעה בשבת? ביחס ל- f.m: ראינו שיש שבתות וחגים שה- f.m חיוני להשתלבות של הילד (למשל סדר פסח עם 30-40 משתתפים סביב השלחן...למען האמת עשינו אז דין לעצמנו...) בקיצור האם מישהו יודע מה ההלכה ביחס לשימוש ב- f.m? תודה מראש

אתי77

New member
ברוך הבא!

ובקשר לשימוש במכשירים בשבת, אינני יודעת. יש לי 2 ילדים דתיים בגן, אשאל את ההורים שלהם איך הם נוהגים.

אתי77

New member
מצאתי קישור בינתיים

לפי מה שהבנתי משם, מותר להשתמש אך צריך להדליק את המכשיר לפני שבת ולא לכבות אותו עד למוצאי שבת. אני באמת לא סמכות בענייני הלכה
מצרפת את הקישור, ואנסה לשאול הורים כשיבואו לגן... http://www.medethics.org.il/articles/ASSIA/ASSIA1/R001047.asp

vanloren

New member
איש יקר קצת הגיון לא יזיק

אתה מכבד את השבת,מצויין, אבל תחשוב שאם לא תפעיל לילד שלך את המכשיירם,כל השבת הוא לא יוכל לשמוע ולהיות בחברת המשפחה,להשתתף בדיונים איתכם,לשחק,לשיר, כל זה מותר בשבת לא? עד כמה שידוע לי זה לא אש,לא חשמל,זה רק סוללה,כמו השעון שאולי יש לכם על הקיר,אותו שעון פועל על סוללות,אתם סוגרים גם אותו? אנא ממך,אל תלך עם הראש בקיר, גם ככה מספיק קשה לילדים האלה בחיים,אל תוסיף עוד בעיות. תכבד את השבת,ותכבד את הילד,שים לו מכשירי שמיעה בשבת.

אתי77

New member
כנראה שלא קראת אותי טוב...

כתבתי שאנחנו לא יודעים מה ההלכה, ובכל זאת משתמשים במכשיר. במערכת FM שהיא פחות משמעותית אנחנו נמנעים...רק במצבים שבהם אנחנו מרגישים שזה פוגע בילד כן מדליקים. ובכל זאת מסקרן אותי מהי ההלכה...

vanloren

New member
אני עובדת רק עם ההגיון

אפשר לכבד את השבת,אפשר לבדוק מה ההלכה אומרת בקשר לזה(אם בכלל יש דבר כזה) אפשר לשאול רב.... אבל אני יודעת דבר אחד: הילד צריך מכשירים כל עוד הוא ער,כשהוא ישן מכבים,וכל עוד העיניים פקוחות,הוא חייב לשמוע,בזה, לי כאמא לשני ילדים לקויים,אין ספק. מה תעשו אם כבודה של ההלכה תגיד,שאסור לשים לו מכשירי שמיעה בשבת????? כל השישי שבת,תקראי טוב...כל השבת הוא לא ישמע? את השבת צריך לנצל דווקא כדי להיות עם המשפחה,איך הוא ישמע את הברכות,את הקידוש,???? הילד קטן מאוד,מה מסבירים לילד כזה שפעם שומע ופעם לא? תארי לעצמך איזה באסה בשבילו זה לא לשמוע בכלל בשבתות כשכולם סביב השולחן שרים ומברכים,למה תגידי? סליחה באמת אם אני נשמעת קצת תוקפת,אבל בתכלס אני חושבת אך ורק על הילד שלך. ואני אלך הכי רחוק שיש,גם אם ההלכה הייתה אומרת שאסור,אני כאמא הייתי שותקת ושמה לו מכשירים,אחרי הכל הכל לטובת הילד.

למעלה