שיניים קדמיות

שיניים קדמיות

שלום ד"ר בוצר, בתי בת חמש וחצי. לפני כחצי שנה טופלה לסידרת טיפולים במרפאת שיניים של קופת החולים , בין היתר אמרה לנו הרופאה שיש לה חורים בשיניים הקדמיות ( לדעתי לא היה שם משהוא קריטי שנראה לעין מבחוץ ולא מאחורנית ) ופתחה לה את השיניים וסתמה. ומאז הסתימות האילו כל הזמן נופלות, ואנו מבלים המון במרפאת השיניים לסתימות זמניות שמחזיקות אולי יום ולסתימות קבועות שלרוב גם לא מחזיקות הרבה. יוצא בסופו של דבר שהילדה מסתובבת עם שיניים פתוחות וחשופות ימים שלמים ( לא כל פעם יש רופא, שישבת וכו..) שלא לדבר על הסבל והכאבים של הילדה... 1. האם רופא לא היה אמור להפעיל מראש שיקול דעת - ונכון שצריך להסיר עששת וכו, - אבל בשיניים קדמיות חלביות שידוע שכ"כ בעייתי לסתום בהם חורים, האם רופא בעל נסיון וראש יותר גדול לא היה אמור להשאיר את המצב כמו שהוא , תוך מעקב, וכל עוד החור לא גדל או הילדה לא מתלוננת לעזוב את זה , הרי ממילא השיניים יפלו תוך שנה שנתיים ??!!! ( אני כותבת מתוך כעס על הרופאה הזאת כי אני רואה את הסבל של הבת שלי - מדבר שאולי יכל להמנע עם קצת מחשבה ) 2. מה היית ממליץ לעשות עם מקרה כזה ? האם לחזור ולסתום כל פעם את החורים, או שהפיתרון הוא לעקור את השיניים ( שנראה לי פתרון גרוע מאד , אבל אולי כאן אין ברירה ) - אני פשוט לא רואה מוצא מהמצב הזה. 3. האם כאשר השן פתוחה וללא סתימה יכולים להכנס זיהומים - מישום מה נראה לי שהשפה העליונה של בתי נפוחה הבוקר ( היא עם שן חשופה כבר מספר ימים אחרי שהסתימה הזמנית החזיקה בדיוק שעתיים ) 4. האם יתכן שהכל ענין של מומחיות של הרופא - טופלנו בקופת חולים ( אתה יודע - זה חינם ע"פ החוק ) ע"י רופאה צעירה שברור שעם כל הכבוד היא לא מנוסה מדי. תודה מראש על תשובותך, וסליחה על האורך, אני מאד מתוסכלת וכואב לי על הילדה. אמא.

הרבה שאלות

קצת קשה להסתמך רק על התאור שלך ולהמליץ על טיפול אבל ללא ספק לא זו הדרך של שחזורים שנופלים כל הזמן. בדרך כלל בשיניים קדמיות עששתיות השחזור של השן אמור להיות על ידי כתרים שהם עמידים יותר. בגיל 5וחצי מידת הסיכון לבעיה מהעששת לשיניים הקבועות נמוכה ולכן לא תמיד צריך בכלל להתערב. נסו לפנות למומחה לרפואת שיניים לילידים( לצערנו ברוב מרפאות קופות החולים אין מומחים) הנושא המטריד בתאורך הוא שאולי ישנה נפיחות של השפה ומצב זה עלול להיות אבצס הדורש טיפול למניעת החמרה בהצלחה

למעלה