שיקום לאחר אירוע מוחי

שיקום לאחר אירוע מוחי

בתי, תינוקת בת שנה שנמצאה אצל המטפלת ללא דופק ונשימה לפני כחודשיים וחצי. (הרופאים לא מצאו כל הסבר לארוע) היא היתה מונשמת בטפול נמרץ במשך שמונה ימים, וכיום היא מאושפזת באלי"ן, נושמת בכוחות עצמה, ומניעה את גפיה מעט. היא אינה יוצרת קשר עין, ואינה עוקבת בעיניה. כמו"כ מתקשה מאד לבלוע ולכן מקבלת את תזונתה דרך זונדה. היא מקיאה חלק מהארוחות, לעיתים קרובות. האם פיזיותרפיה עשויה לסייע נגד ההקאות? אילו טיפולים נוספים מומלצים? (היא מקבלת כיום חצי שעה פיזיו ביום, רפוי בעיסוק ולקלינאית תקשורת) שמענו על שיטה הגורסת, שכדאי לתת לה 12 שעות פיזיותרפיה ביממה, ע"י צוות מתחלף, על מנת לגרות את המוח ולעורר אותו. מה דעתך? אודה על התיחסותך. חג שמח אורית.

קישקוש

New member
דעתי..

קודם כל- צר לי על ביתך התינוקת.. אין לי מושג מה הייתי עושה אם היה קורה לי כזה דבר... מהידע המועט שלי (כסטודנטית) אני בטוחה שבאלין נותנים לכם את הטיפול הטוב ביותר, ואת מגוון הטיפולים שביתך צריכה. בד"כ הפזיותרפיסטית והמרפאה בעיסוק (סליחה לגברים, האקדמיה לא החליטה שאם הרב זה בנות אז אפשר לפנות בנקבה?) נותנות הדרכה להורים איך להמשיך את הטיפול גם מחוץ לשעות הטיפול הקונבנציונאליות (גירויים תחושתיים, שמיעתיים, ויזואלים וכו'...). אם לא ניתנה לך הדרכה כזו- פני אליהן ובקשי אותה. זה חשוב לתינוקת שלך. זה יכול לקדם אותה בקצב מהיר יותר. מצד שני- אני חושבת (ויתקנו אותי המומחים ממני) שאם התינוקת תקבל פיזיותרפיה ב"מינון יתר" זה יכול להפריע לתהליך השיקומי... אני לא יודעת להסביר את זה, אבל אני יכולה לחפש מקורות לזה. ההקאות- אני לא כ"כ יודעת על טיפול פזיותרפי לזה, אבל לאחר פגיעת ראש ההקאות הן צפויות, והשכיבה הממושכת בטח לא תורמת לזה. נסי לשאול את הפיזיותרפיסטית שמטפלת בכם על תנוחות מומלצות שבהן התינוקת תהיה, כדי למנוע ככל האפשר את ההקאות.. אם תרצי, יש לי חוברת בעיברית ששיכת לריפוי בעיסוק, שמדברת על פגיעות מוחיות (אצל מבוגרים, אמנם, אבל תוכלי לקבל מזה מושג קל על הטיפולים..) ואני יכולה לשלוח לך צילום שלה, אם תרצי. בהצלחה לתינוקת שלך!! אני מחזיקה לשתיכן אצבעות! (וגם לשאר המשפחה, שאני מקווה שיש לך ושתומכת בך!)

למעלה