שיתוף כונן ברשת

Haribo

New member
אהלן,
אני מנסה לשתף כונן ברשת הביתית בין 2 מחשבים.
לחצתי מקש ימני על This PC ואז Map Network Drive
משם בתפריט ה DRIVE הוא נותן לי לבחור כל אות אפשרית פרט לכוננים שבאמת יש לי על המחשב (C,D ו-E לא מופיעים ברשימה).
בחרתי רנדומלית Z.
לאחר מכן, שאני עושה BROWSE בשביל לבחור FOLDER, הוא לא מראה לי בכלל את המחשב שלי והחלונית שנפתחת מראה רק NETWORK מבלי תת תפריט שנפתח ואין לי כלום לבחור.

מה אני עושה לא בסדר ואיך אני יכול לשתף כונן ברשת?

arseny92

Well-known member
מנהל
אהלן,
אני מנסה לשתף כונן ברשת הביתית בין 2 מחשבים.
לחצתי מקש ימני על This PC ואז Map Network Drive
משם בתפריט ה DRIVE הוא נותן לי לבחור כל אות אפשרית פרט לכוננים שבאמת יש לי על המחשב (C,D ו-E לא מופיעים ברשימה).
בחרתי רנדומלית Z.
לאחר מכן, שאני עושה BROWSE בשביל לבחור FOLDER, הוא לא מראה לי בכלל את המחשב שלי והחלונית שנפתחת מראה רק NETWORK מבלי תת תפריט שנפתח ואין לי כלום לבחור.

מה אני עושה לא בסדר ואיך אני יכול לשתף כונן ברשת?
Map Network Drive כפי שנאמר, למפות כונן ממחשב אחר אשר כבר שותף ברשת
כדי לאפשר למחשב אחר למצוא את הכונן על ידי מיפוי כונן, יש לשתף את הכונן, ועושים זאת במאפיינים של הכונן, לאחר מכן בוחרים במיפוי במחשב האחר, ובוחרים את המחשב המשתף ואת הכונן בו
וכן לוודא שהוגדר פרופיל חיבור רשת פרטי

Haribo

New member
היי שוב
באופן מוזר, ביצעתי בProprties של התיקיות את סימון ה Share, מדובר על שניי מחשבים, בכל אחד מהם תיקייה שארצה לשתף עם השני.
בכל מקרה, ביצעתי את פעולות זהות לחלוטין.
מהנייח ללפטופ זה עבד מצויין.
אבל שאני רוצה לשתף תיקייה בין הלפטופ לנייח (שוב, בוצעו אותם התהליכים בדיוק), הנייח לא מוצא לי את הלפטופ ברשימת הכוננים\ מחשבים האפשריים לזיהוי בתפריט ה mapping
מה אני מפספס?

arseny92

Well-known member
מנהל
היי שוב
באופן מוזר, ביצעתי בProprties של התיקיות את סימון ה Share, מדובר על שניי מחשבים, בכל אחד מהם תיקייה שארצה לשתף עם השני.
בכל מקרה, ביצעתי את פעולות זהות לחלוטין.
מהנייח ללפטופ זה עבד מצויין.
אבל שאני רוצה לשתף תיקייה בין הלפטופ לנייח (שוב, בוצעו אותם התהליכים בדיוק), הנייח לא מוצא לי את הלפטופ ברשימת הכוננים\ מחשבים האפשריים לזיהוי בתפריט ה mapping
מה אני מפספס?
למפות כונן רק אם שותף שורש הכונן
אם רק תיקיה כלשהי ותכולתה - רק סיור ב-"רשת/Network"

Haribo

New member
למפות כונן רק אם שותף שורש הכונן
אם רק תיקיה כלשהי ותכולתה - רק סיור ב-"רשת/Network"
אני לא מבין את כוונתך...
במחשב נייח - יש כונן שהוא לא משותף ברשת ככולו (כניסה ל Properties - Share ומופיע Not share), אם זאת, יש בתוכו תיקייה שלה בוצע Share ואני מצליח לגשת אלייה מהמחשב השני, המחשב הנייד.
במחשב הנייד - המצב אותו המצב, בוצעו אותן הפעולות ולפי אותו הסדר, ואני לא מצליח לגשת אליו מהנייח.
תוכל להסביר לי מה לא תקין ואיזה צעדים עליי לבצע...?

arseny92

Well-known member
מנהל
אני לא מבין את כוונתך...
במחשב נייח - יש כונן שהוא לא משותף ברשת ככולו (כניסה ל Properties - Share ומופיע Not share), אם זאת, יש בתוכו תיקייה שלה בוצע Share ואני מצליח לגשת אלייה מהמחשב השני, המחשב הנייד.
במחשב הנייד - המצב אותו המצב, בוצעו אותן הפעולות ולפי אותו הסדר, ואני לא מצליח לגשת אליו מהנייח.
תוכל להסביר לי מה לא תקין ואיזה צעדים עליי לבצע...?
אמרת בדיוק את הכוונה

שיתוף תיקייה כלשהי ותכולתה:
נניח תיקייה E:\Folder משותפת בשם FolderShare, אז מהתקנים אחרים באותה הרשת היא תהיה זמינה כ-\\PCNAME\FolderShare בתיקיית "רשת/Network", ואם אין גישה, לוודא פרטי הזדהות מלאים (בפורמט pcname\user) ופרופיל רשת פרטי כאמור

לעומת

שיתוף כונן שלם:
כונן E:\ שלם (ככולו) משותף ברשת, מקבל שם שיתוף מערכתי \\PCNAME\E$, זמין מהתקנים אחרים ב-"רשת" ובתנאי זה, גם זמין למיפוי כשורש כונן, נניח Z:\ להצגה ב-"מחשב זה" מהתקנים אחרים

נערך לאחרונה ב:

Haribo

New member
אמרת בדיוק את הכוונה

שיתוף תיקייה כלשהי ותכולתה:
נניח תיקייה E:\Folder משותפת בשם FolderShare, אז מהתקנים אחרים באותה הרשת היא תהיה זמינה כ-\\PCNAME\FolderShare בתיקיית "רשת/Network", ואם אין גישה, לוודא פרטי הזדהות מלאים (בפורמט pcname\user) ופרופיל רשת פרטי כאמור

לעומת

שיתוף כונן שלם:
כונן E:\ שלם (ככולו) משותף ברשת, מקבל שם שיתוף מערכתי \\PCNAME\E$, זמין מהתקנים אחרים ב-"רשת" ובתנאי זה, גם זמין למיפוי כשורש כונן, נניח Z:\ להצגה ב-"מחשב זה" מהתקנים אחרים
אני מבין את הדרך, אך לא מבין למה זה עדיין לא עובד.
אם בשני המחשבים ביצעתי את אותו התהליך ושניהם מוגדרים פתוחים לרשת, למה הראשון מוצא את השני אבל לא השני את הראשון.

sys_admin

Active member
אז לא. הפעם לא אגבה תשלום.
הפעם זה כבר אבוד, אבל לפעם הבאה כדאי לפני שאתה מצרף קישור כלשהו שלא רלוונטי לשאלה שנשאלה ועוד כותב ש"מאמין שיסגור לך פינה", לפחות תנסה להבין, אם הוא קשור כלל למה ששאלו כאן.
ולא לגרום לפותח הדיון לשבור את הראש בלנסות להבין מה הקשר של קישור לא קשור לשאלה שנשאלה.

כבודו ממש מגזים. מאוד.
אתה מנהל הפורום ? אז אל תנסה לנהל.
אל תרביץ בי תורה !

sys_admin

Active member
לא לנהל, אלה להסביר לך דברים פשוטים, שאם תבין אותם, אז גם להבא לא תנסה לבלבל ולסבך סתם אנשים ששואלים שאלות ויוצאים מנקודת ההנחה שמי שנותן להם תשובה כלשהיא, הוא לא עושה את זה סתם ללא שום קשר לתוכן השאלה.

למעלה