שלום אנשים יקרים

טלי..

New member
שלום אנשים יקרים../images/Emo20.gif

לא כתבתי כאן המון זמן מפאת חוסר זמן. מה שלום כולם? ועל מנת לכפר על העלמותי הפתאומית (אם כי לא כלכך חשובה) ברצוני להביא קטע מעניין ושווה קריאה
~איזו קלוריה שווה יותר~ אפשר להתקיים על תפריט בן 1200 קלוריות, שמכיל רק ממתקים ולרדת במשקל. אבל אפשר גם להתקיים עך תפריט מגוון יותר, שמכיל 1200 קלוריות, ולרדת יותר מהר במשקל. כולם כבר יודעים שאם אוכלים פחות קלוריות יורדים במשקל ואם אוכלים יותר אז עולים. אבל האם יש הבדל בין הקלוריות? כלומר, אם נאכל 1200 קלוריות המבוססות על חלבונים וירקות האם נרד באותו קצב? התשובה היא שלילית. קחו למשל את אלמונית, היא בנתה תפריט שהיה מורכב מבמבה וארטיקים, וכשהגיעה ל1200 קלוריות פשוט הפסיקה לאכול. "מה את רוצה ממני, רי בניתי תפשאיט של דברים שאני אוהבת. זה לא כסאח, ואני הרי אוכלת 1200 קלוריות ביום ואני יורדת. אז מה הבעיה?" היא הטיחה בפניי. אין שום בעיה אבל אם היא הייתה בונה תפריט שכולל מאכלים נוספים, בלי לוותר כמובן על הבמבה והארטיק, הירידה במשקל היתהטובה יותר וכמובן שמבחינה בריאותית ותזונתית זה עדיף. בואו נזכור שברגע שאוכלים משהו, הגוף משקיע אנרגיה כדי לפרק ולהוביל את המזון לתאים. באופן כללי, ככל שהגוף משקיע יותר אנרגיה בתהליך הזה, המזון שאכלנו מוסיף לנו פחות קלוריוץ. וזה אומר שכדאי לנו יותר לצרוך אותו. הקבוצה שדורשת את כמות האנרגיה הגדולה ביותר בפירוק היא קבוצת הירקות. מסיבה זאת הירקות מספקים מעט מאוד קלוריות, אם בכלל. ברגע שאוכלים ירקות הגוף משקיע המון אנרגיה בפירוקם! גם בקבוצת הפחמימות (לחם, אורז, פסטות וכו´) שמתפרקת בסופו של דבר לסוכרים, הגוף צריך להשקיע המון אנרגיה בפירוק. לכן כשאוכלים פרוסת לחם, הגוף מתחיל לעבוד די קשה כדי לפרק את הלחם ולהעביר את המרכיבים שלו לתאי הגוף. אם משלבים עם הלחם גם ירק כלשהו, הגוף עובד כפליים וזה פשוט מושלם. לכן כדאי לכלול בתפריט היומי גם מאכלים מקבוצת הפחמימות. ומה קורה כשאוכלים פירות ודברי מתיקה? כמה אנרגיה צורך הגוף על מנת לפרק אותם? התשובה היא אפס, כלום!. הקבוצה הזאת מכילה וכרים פשוטים, שתוך זמן קצר נמצאים בתאים. ומה עם השומנים? כאן הגוף פשוט נח לו, שוכב לו בנחת ושולח אותם בחדווה ובששון ללא פקקי תנועה, ישירות למחסנים. זו הקבוצה המסוכנת ביותר. הספירה הקלורית היחסית של הקבוצה הזו גדולה יותר ממה שהיא מכילה. ומה בעצם מכילים הממתקים האהובים עלינו, כמו שוקולד, גלידות, עוגיות ועוגות?.. זה בעצם שילוב של סוכרים ושומנים. ואני שואלת..מתי ימציאו את הממלפפון בטעם שוקולד
הכותבת היא מרכזת סדנאות לתזונה וירידה במשקל, מרכז רפואי הרצליה
הספירה לאחור
100 גרם שוקולד= 5.5 פרוסות לחם רגיל=11 פרוסות לחם קל=סלט+חבילת גבינה 5% + ביצה + פרוסת לחם + שוקולד מקופלת= 500 קלוריות. שלכם ובשבילכם טלי.

s u g e r

New member
קראתי בהנאה...

יו, טלי, את פשוט מקסימה... נהניתי כל כך לקרוא את ההסבר!!! יאללה, פעם ראשונה שאני מבינה למה יש הבדל כזה בכמות הקלוריות. הדפסתי לי ואשמור את זה. את פשוט מעולה!!!

yabi

New member
בקשר לפירוק האוכל בגוף

פעם ניסיתי את השיטה של הפרדת פחמימות וחלבונים באותה ארוחה מתוך הספר "רזה לתמיד" של הרווי ומרילין דיאמונד.שם כתוב (עד כמה שאני זוכרת ותתקני אותי אם אני טועה)שדווקא המאכלים שהגוף משקיע יותר אנרגיה ע"מ לפרק אותו,הם המאכלים הפחות רצויים,משום שאם הגוף משקיע כ"כ הרבה אנרגיה על פירוק ועיכול אז לא נשאר לו מספיק אנרגיה לדברים אחרים.לכן אנחנו עייפים לאחר ארוחה מלאה וכבדה. יכול להיות שלא הבנתי נכון.בכל אופן אני די מבולבלת. נשמח אם תוכלי לפרט יותר. יעל.

הממ... אני דווקא רוצה להתייחס לזה ש

טלי חזרה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
טלי, כמה התגעגענו!!! אין לך מושג!!! איזה כיף שחזרת!!!
נו, אז מה מצבך? איך הולך לך? דורשת פרטים!
אוהבת המון וכ"כ שמחה לראותך :) עדי

פורומית

New member
גם את צודקת, וגם היא צודקת...../images/Emo6.gif

הענין הוא שיש המון, אבל המון, שיטות ודעות. מה שהיא אמרה נכון מאוד, ומצד שני גם מה שאת אמרת נכון, השיטה של הפרדת פחממות וחלבונים בנויה על תאוריה משלה שאומרת שחלבונים הולכים לחוד ופחממות לחוד, וזה דוקא על מנת להקל על העיכול במטרה להשיג ירידה במשקל (איך בדיוק, תבקשי מארינה שתספר לך, היא הולכת לפי השיטה הזאת), נוסף לכל יתר המעלות לדעת השיטה הזאת, כמו טיהור הגוף וכו´... כמה שלא תשמעי דעות, תמיד תשמעי הפוך או אפילו נוגד, הכי חשוב להחליט על איזה שיטה הולכים, ולא לקחת חצי מפה וחצי משם

kodgirl

New member
כן גם אני קוראת את זה בעיתון

"שלך" כל שבוע יום שני או ראשון אם אני לא טועה.

טטנוס

New member
טלי יקרה שלי....../images/Emo24.gif

קודם כל אני רוצה לומר ש: its good to have you back
עכשיו... מאוד שמחתי לגלות שבמקום חבילת שוקולד מסכנה אחת, אפשר לאכול ארוחה שלמה ובנוסף אפילו להנות משוקולד הרבה יותר טעים! <מקופלת..יאמי!
> ובכלל- המון תודה על המידע הכ"כ חשוב שהבאת לנו! ממליצה לכולם לקרוא! מקווה לראותך פה לעיתים יותר קרובות!
התגעגענו אלייך כולנו המון...תחזרי אלינו במהרה...
ושיהיה ערב טוב ושבוע נפלא

למעלה