שלום חברות פורום יקרות!

PINK POOH

New member
שלום חברות פורום יקרות!

זכור לי ששמעתי על תיסמונת טרנר בעבר, רק אני לא בטוחה, אולי אני מתבלבלת. לפי מה שהבנתי, מי שלוקה בתסמונת הזו, יש (לרוב כמובן, לא לכולם) קומה נמוכה? גם שמעתי שהתסמונת יכולה להמצא רק אצל נשים, ובעצם אצל נשים אלו אין התפתחות של השחלות והן אינן יכולות להביא ילדים לעולם. עכשיו יש שאלה:איך מגלים את תסמונת טרנר ובאיזה גיל? האם כאשר אתם מפתחות קשר עם מישהו, אתם אומרות לו מראש על התיסמונת? ואחרי כל השאלות וכו', אני רוצה להגיד לכם שאתם פשוט חזקות וגיבורות, אני מתארת לעצמי שמגלים את זה עד גיל מסוים בבגרות, והרבה יותר קשה לקבל דבר שלא נולדת איתו. שולחת לכן
ענק, ומחזק את ידיכן.

היי

את צודקת מאוד בקשר לקומה נמוכה לא כולם אבל רובנו נמוכות בגיל צעיר מקבלות הורמון גדילה אני לא קיבלתי כי התחילו לתת הורמון גדילה בשנת 88 89 שהייתי בת 15 כיום בת 30 וגם את צודקת לגביי להביא ילדים לעולם אנחנו יכולות להביא מתרומת בייצית ואם זה לא מצליח אימוץ אני מסתכלת על זה ככה שבכל מקרה יהיה לי ילד או מתרומה או מאימוץ מגלים את התסמונת בגיל קטן יחסית יש כל מיני סימנים כמו התפתחות בגובה צוואר טיפה רחב נפיחויות ברגליים וידיים דלקות באוזניים וכו' כמובן שלא כל אחת סובלת מכל זה כל אחת מקבלת את התסמונת בצורה שונה ותודה על העידוד והתמיכה ואם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול נענה ברצון

ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

אז לשאלתך את לא מבולבלת. הקומה היא נמוכה ותסמונת זאת היא רק אצל נשים היות וחסר כרומוזום X הנשי. אפשר לגלות מהרגע הלידה על התסמונת. לגבי לספר למישהו אז תלוי כמובן בהרבה דברים. הקשר עצמו בעיקר וגם מי הבחור. רצוי שאם הקשר רציני , לספר לבן זוג. תודה על תמיכתך ונשמח בהחלט לענות לך על כל שאלה שיש לך

נכון מאוד

את צודקת במה שאת אומרת ואת זה כבר אמרו לך , אנחנו כמובן יכולות להביא ילדים בהפרית מבחנה או אימוץ(אין מצב שאני לא יהיה אמא) אני חושבת שאני אספר לבן זוג שלי אחרי שאני יוכל להאמין בו וזה לא יקח הרבה זמן כי חשוב שהוא ידע למה הוא נכנס ולא שהוא יציא לי נשואים או משהו אז לספר ולנביא את זה בבום את יודעת אני באמת מרגישה כמו גיבורה ובמיוחד חזקה כי כמעט כל החיים זה מאבק אחד גדול , אם זה לקבל הורנון גדילה , קשיי למידה וחבר בבית ספר ועוד ועוד דברים אז תודה לך ותמשיכי לכתוב

זהבית 1

New member
שלום לך

אני שמחה לדעת שיש אנשים שמודעים לתסמונת הזאת אצלי גם גילו את התסמונת מאוחר ככה שלא יכולתי לקבל הורמונים שיעזרו לי לגבוה עוד קצת ויש עוד כל מיני בעיות בריאות שרק לאחרונה גילתי שהם כתוצאה מהטרנר אני מאוד מקווה שאני אוכל להיות אמא ביום מן הימים להרגיש את ההרגשה הזאת של הריון שאת נושאת תינוק ברחמך לי עדין לא היה חבר ואם יהיה והקשר יהיה רציני אין לי מושג איך לספר לו את זה ואני יודעת שיהיה לי את החשש שאם הוא ידע הוא יעזוב אותי אבל קודם אני צריכה למצוא מישהו

זהבית 1

New member
שלום לך

אני שמחה לדעת שיש אנשים שמודעים לתסמונת הזאת אצלי גם גילו את התסמונת מאוחר ככה שלא יכולתי לקבל הורמונים שיעזרו לי לגבוה עוד קצת ויש עוד כל מיני בעיות בריאות שרק לאחרונה גילתי שהם כתוצאה מהטרנר אני מאוד מקווה שאני אוכל להיות אמא ביום מן הימים להרגיש את ההרגשה הזאת של הריון שאת נושאת תינוק ברחמך לי עדין לא היה חבר ואם יהיה והקשר יהיה רציני אין לי מושג איך לספר לו את זה ואני יודעת שיהיה לי את החשש שאם הוא ידע הוא יעזוב אותי אבל קודם אני צריכה למצוא מישהו

PINK POOH

New member
תודה לכולם על התגובות ועל קבלת

הפנים המקסימה! ועכשיו יש לי שאלה נוספת:אחת לכמה מקבלות את התסמונת? וממה זה קורה?(מן הסתם שזה לא תורשתי). וטוב לדעת שאפשר להכנס להריון מתרומת ביצית, וברור שאפשר אימוץ, ואני חושבת שאנשים שלא מסוגלים להביא ילדים לעולם הם האנשים הראויים ביותר לזה. אני אמשיך לבקר פה, ושיהיה בהצלחה לכולן!

שלום

התסמונת מתרחשת כאחת לאלפיים חמש מאות לידות עקב נפילה של כרומוזום X אחד בתהליך ההפריה (הכוונה להפריה רגילה)

לא נדיר בכלל

היום בארץ חיות עם התסמונת 1600 1700 בנות אבל לפי מיטב ידיעתי רוב או מחצית מהבנות בכלל לא מטופלות כי הם מתבבישות או שעדיין לא גילו או שמהו כזה

barbushi

New member
שלום פו !!!

וברוכה הבאה !! תודה רבה על כל המילים החמות..איזה כיף..אני קצת הייתי מופתעת מהמילה "גיבורות" ..
רובנו בריאות טפו טפו ויש בנות עם התסמונת שבאמת עברו דברים דיי קשים אבל בכל מקרה הקטע החברתי והתמיכה תמיד עוזר מאוד ולכן אני מאוד שמחה שאנחנו מכירות אחת את השניה ! וגם מכירים אנשים נחמדים בדרך ..

זהבית 1

New member
היי

שלום אני חדשה כאן ואני יש לי תסמונת טרנר שגילו לי רק בגיל 11 והדבר התבטא בהתחלה בגובה שהייתי נמוכה מתחת לממוצע אז עשו לי בדיקות דם וגילו לי את זה הייתי קטנה שלא הבנתי מה המשמעות רק הפריע לי שצוחקים עליי כל הזמן כי אני נמוכה אחר כך שנהפכתי לנערה נהיה לי יותר משמעות לתסמונת וגילתי שזה לא קשור רק בגובה אלא גם בפוריות אני כולי תקווה שביום מן הימים אני אוכל להביא ילדים לעולם

לזהבית

לי גילו את התסמונת בגיל קטן בגלל שעקבו אחרי עקומת הגובה אני בת 30 והגובה 130 גם אני לא הייתי בן המקובלות בכיתה אבל לא צחקו עליי.בקשר לפוריות אני מסתכלת על זה ככה יש תרומת בייצית ואם זה לא יצליח יש אימוץ בכל מקרה יהיה לי ילד.

למעלה