שלום לכולם

שלום לכולם

אובחנתי מגיל 3 חודשים כחולה ציליאק כיום אני בן 31 אם שומרים על אכילה של כל מה שקשור בקמח אין סיבה לדאגה עשיתי צבא כמו כל אחד מי שרוצה לשאול דברים נוספים מוזמן לפנות אלי

אם אוכלים תפריט נטול גלוטן

לא אמורה להיות שום רגישות? אצלי למרות התפריט נטול הגלוטן יש לי רגישות גדולה למזונות.(לא הרבה מידי, לא חריף מידי ולא שמן מידי)

shavririt

New member
רגישות כללית למזונות .

נכון, גם ביתי רגישה מאד. כנראה שיש כאלו שנשארו רגישים למרות השמירה על הדיאטה.

kushy2

New member
רגישות למזונות בנוסף על גלוטן

בעלי רגיש לגלוטן, לאורז ,למוצרי חלב וגם לשמרים. ממש קשה לי להרכיב לו ארוחה. אני מוצאת תחליפים, אבל זה ממש קשה. כך שאני מבינה אותך כשאת אומרת שיש לך עוד כמה רגישויות. רות

גוייסת רגיל או התנדבת?

עד כמה שידוע לי צליאק זה פרופיל 21, לא? מהבחינה הזאת יצא טוב שלא אבחנו אותי לפני הצבא, אחרת זה היה מונע ממני לצאת לקצונה ו

נשלח לי מהר מדי...

כשהועלתה האפשרות של צליאק כשכבר הייתי בצבא, נאמר לי שאני יכולה להוריד פרופיל ולהמשיך את השירות כרגיל בהתנדבות. זה לא קרה בסוף כי לא מצאו כלום, אבל בינתיים זה הדבר החיובי היחיד שמצאתי במצב הזה...

לא הצליאק ימנע את הקצונה

יציאה לקצונה של מתנדבים נעשית במסלול שונה משל חיילים רגילים (ככה זה לפחות היה בזמני), ולהם יש מספר מצומצם ביותר של תקנים. חברה שלי שהתנדבה לשירות (ולא בגלל צליאק, בגלל ליקוי אחר) רצתה לצאת לקצונה ולא יצאה בסוף בגלל העדר תקנים (באותו מחזור היו 2 תקנים למתנדבות - לעומת 50 למגוייסות רגילות). כעיקרון יש לך את האפשרות לצאת לקצונה, אבל בגלל התקנים והפרוצדורות המיוחדות הסיכוי שלך יותר קטן משל חיילת רגילה. אגב, לי עשו בעיות בהתחלה כשרציתי לצאת לקצונה, אפילו שלא אובחנתי כצליאק אבל היו לי בעיות רפואיות אחרות. כעיקרון שרדתי כל הקורס בלי לאכול מוצרי גלוטן, אבל היה די מתיש להסביר ולשכנע את המפקדים האחראים שזה אפשרי. בנוסף, סביר להניח שתקבלי ת"ש קל"ב, ואם תצאי לקצונה תידרשי לוותר עליו - וזה עשוי להיות בעייתי קצת עבורך. בכל מקרה, אני מקווה בשבילך שזה יסתדר ושתצאי לקצונה אחרי הכל, כי זאת חוויה מדהימה. מתי את מתגייסת?

אני מקווה שבספטמבר..

ואני לא לגמרי יודעת איך זה עובד עם הקק"צ, אבל אני כבר עברתי מבד"קים ואני מאוד מחכה להגיע לזה. ותודה רבה

JessicaRabbit

New member
אם אני לא טועה...

עם אישור של רופא, השירות של המתנדבים יכול להיות בדיוק כמו שירות רגיל...

תלוי אילו מתנדבים

מתנדבים חולי צליאק לא יכולים לשרת רגיל לגמרי. הסבר: מתנדב נבדל מחייל בכך שהוא מתפקד כחייל אך לא מוכשר לשאת נשק. כעיקרון, כשירות של אדם לגיוס נקבעת על פי המדד הזה - אם הוא מסוגל להשתמש בנשק או לא. למתנדבים מוותרים על זה (וזה שאין קשר בין צליאק ליכולת להשתמש בנשק לא רלוונטית לעניין). מתנדבים עוברים לפיכך טירונות של יומיים, במהלכה הם לומדים על מהות הצבא ועל מה שמחייב אותם שירות בו. לאחר מכן הם משובצים לתפקיד כמו כל חייל רגיל - רק שלהבדיל מחייל רגיל, כל מתנדב מקבל אוטומטית ת"ש קל"ב, ולמי שלא בקיא בראשי התיבות הצבאיים אסביר שמדובר בהקלת תנאי שירות שמחייבת הצבה קרוב לבית (מהסיבה הפשוטה שמתנדבים מסיבות רפואיות זקוקים לתנאים של הבית, ובמקרה של צליאק לאוכל המיוחד שאין במטבח הצבאי). מתנדב או מתנדבת שרוצים לצאת לקצונה - יעברו ועדה מיוחדת, שתכלול רופא שיקבע אם יש כשירות רפואית, ומתוך בעלי הכשירות הרפואית יצאו לקצונה רק מעט מהם, שכן אין יותר מדי תקנים למתנדבים. לפני הקורס, המתנדב יעברו הכשרה טירונית שתהפוך אותו לחייל רגיל, ובין היתר יוכשר להשתמש בנשק. יש קק"צ לבעלי כושר מוגבל, שלא יקבלו סיכת מ"מ ויהיו פטורים מחלק מטלות הקצין, וברי המזל ישלחו לקק"צ רגיל. קשה לי מאוד להאמין שחולה צליאק יקבל אישור לצאת לקק"צ רגיל, מהסיבה הפשוטה שהמטבח הצבאי לא יכול לספק לו אוכל (לפי מה שהבנתי, אפילו סלט לא מומלץ לאכול בחדר האוכל מחשש לערבוב עם חומרים שמכילים גלוטן), ולכן גם הקורס עצמו סותר את הקלת הקל"ב, וגם היות שכל צוער נדרש לוותר על הקלות הת"ש שלו, וחולה בצליאק פשוט לא יכול לוותר על הקל"ב, זה יוצר בעיה. בקיצור - זה לא כזה פשוט, ולא סתם מתנדבים מתנדבים לצבא ולא מגוייסים כרגיל. זה לא אומר שהשמינסטית שלנו לא תוכל לצאת לקצונה, גם תמיד יש את האפשרות של כושר מוגבל וגם יכול להיות שהדברים השתנו. מה שניסיתי להגיד, זה שלחולה צליאק אישור של רופא לא ממש יכול לסייע, כי כל עוד את לא יכולה להיות בבסיס סגור, את לא יכולה להיות חיילת רגילה.

מעט תיקונים,

כיום מתנדבים (כולל צליאקים) יוצאים לקורסים, משרתים בבסיסים סגורים. בקשר לקק"צ- כמו שמתנדב יכול לצאת לקורס בבסיס סגור ויכול לשרת בבסיס סגור (ואגב אני יודעת על יחידה מסוימת שנמצאת בבסיס סגור ש"מלאה" בצליאקים, ובמתנדבים בכלל) אז מתנדב גם יכול לעבור קק"צ. אני לא בקיאה בנושא התקנים למתנדבים בקק"צ אז אני לא יכולה לאשר או להפריח את שאמרת, אבל אני מבטיחה לברר ולחזור עם תשובה. ועוד תיקון אחד קטן- כיום טירונות המתנדבים עורכת כ4 ימים והיום החמישי הוא יום טקס ההשבעה. (אגב, ממש היום התחילה טירונות מתנדבים) עוד בנוגע להתנדבות לצה"ל בפורום: התנדבות לצה"ל בהצלחה לכולם

רק שאלה קטנה

אני פשוט סקרנית - איך אותם צליאקים מסתדרים בבסיס סגור? אני הורדתי ממשקלי כמעט 10 ק"ג בצבא, מהסיבה הפשוטה שלא היה לי מה לאכול שם. הבאתי אמנם סטוקים מהבית, אבל לא עם הכל היה אפשר להסתדר (והאמת שגם קצת התפדחתי, ותמיד היו מי שביקשו שאני אכבד אותם ולכי תסבירי להם שזה לא אוכל רגיל ...) ועוד משהו - זה עושה לי כל כך טוב לשמוע על אנשים כמוך! בתקופה שבה ההשתמטות בשיא, ומחזורים שלמים משתמטים כי פשוט "לא בא להם לבזבז 3 שנים בצבא", זה כל כך כיף לשמוע על כאלו שמתנדבים ומשקיעים מאמצים כדי שישרתו כמו כולם ואפילו יותר מכולם - כמוך שפעלת שתגיעי לתפקיד איכותי ותתקדמי הלאה (ואין לי ספק שתצליחי בזה, לא צריך להיות גאון כדי לקלוט שאת בחורה עם ראש גדול). שרק ירבו כמוך!

אוקיי אז ככה-

דבר ראשון, משהו שמאוד חשוב לי להבהיר, אני באופן אישי בחרתי לא לשרת בבסיס סגור. צליאקים שכן בחרו לשרת בבסיס כזה, לפחות ביחידה ספציפית שאני יכולה לספר עליה, מביאים סטוקים של מזון בימי ראשון ובמהלך השבוע מקבלים אפשרות להגיע לישון לילה בבית וזאת בכדי לחזור בבוקר שלמחרת שוב עם קופסאות אוכל. כמובן שיש להם גישה למקרר ולמיקורגל, בנוסף יש מודעות ביחידה כך שאין בעייה. ותודה רבה על המחמאות, זה שהצבא פטר אותי לא פוטר אותי ממחויבות רגשית למדינה שלי. בסה"כ אני מרגישה שזו חובתי. (מתה מתה מתה כבר להתגייס, מודיעין- here I come!)

גם אני הייתי במודיעין! ../images/Emo13.gif

עכשיו אני אפילו מעריכה אותך עוד יותר!

זה ממש מוזר

על זה באמת עוד לא שמעתי. רגישות ללקטוז מורידה פרופיל, אז על צליאק לא הורידו כלום? גם לי היה פרופיל 97, אבל רק מפני שפישלו בבדיקות שלי (והדגישו לפני שאם הבדיקות יצאו חיוביות הפרופיל שלי מייד ירד ואני אצטרך לבחור בין להתנדב או להשתחרר). הייתי מספיק זמן בצבא והכרתי מספיק חולי צליאק שהתנדבו, בשביל לדעת שצליאק נותן מיידית פרופיל 21. אבל יש חריגות, מסתבר... ובקשר למה שהשמיניסטית אמרה - טוב לשמוע שצה"ל מתקדם! הקטע עם הנשק הוא באמת לא רלוונטי, ותמיד היה עניין של פרוצדורות (פשוט ויתרו למתנדבים על שמירות, אפילו שלא ממש היה הגיון לזה).

למעלה