שלום לכם

mariana

New member
שלום לכם

קודם כל מזל טוב על פתיחת הפורום יש לי בעיה שנימשכת קרוב ל4 שנים. לפני כ6 שנים היו לי בעיות בגב בצד שמאל למעלה ליד הכתף, כשהייתי מורידה את הראש היה כאילו נמתח לי אי זה גיד או משהו ודקירות חבל"ז כיום הבעיה התדרדרה לכיוון הכתף שמאל, אני לא יכולה להרים איתו חפצים כבדים. לקחתי טיפולים פיזוטרפיים ואני עושה תרגילים בבית, אבל נראה לי שהמצב עבוד, אני מתחילה להיתייאש ואני רק בת 21 יש לי כל מיני קליקים בצוואר בטיפול פיזיטרפי הרופא אמרה לי שיש לי גמישות יתר. השאלה שלי האם ניתם למנוע את הכאב בסוג של ספורט? כלומר אם לשחק טניס טוב או שהוא יגרום לי להיתפרקות? ובמה אני יכולה להיתעסק? תודה לך על הסבלנות

mariana שלום ../images/Emo142.gif

פעילות גופנית מבוקרת מאד ממולצת לתחלואים שונים. במקרה שלך לא הייתי ממליצה להתחיל דווקא בטניס שהינו ספורט לא סימטרי אלא אולי פעילות במים ולאו דווקא שחיה. אל תתיאשי, פני שוב לסדרה נוספת של טיפולי פיזיותרפיה ושם תוכלי לקבל הדרכה יותר מדויקת לגבי הפעילות שתוכל לעזור לך ואני מאמינה שגם יצליחו לטפל בבעיה עצמה.

pelpal

New member
זו לא בדיוק תשובה לשאלה, אבל...

לדעתי, כדאי לבקש מהפיזיותרפיסט/ית, כבר אחרי הטיפול הראשון/שני, כשמסתיים האבחון, מה בדיוק הבעיה, מה הסיבות שלה, מהי תוכנית הטיפול, מה הקשר בין תוכנית הטיפול לבין הבעיה ולהבין את הדברים היטב. למשל, להבין תוך כמה זמן צפוי שינוי אם בכלל. אולי היעד של הטיפול הוא רק מניעת הדרדרות? אולי באמת צפויים כאבים? תוך כמה זמן הדברים צפויים להשתנות? כך, תהיה מחוייבות הדדית בינך לבין הפיסיותרפיסט: הוא/היא יהיו מחוייבים להישגים של תוכנית הטיפול, ואת תהיי מחוייבת לבצע את התרגילים, להגיע לטיפולים סדורים וכדומה.כך גם תוכלי להיות במעקב, האם הטיפול לא מצליח, ואולי כדאי לפנות לערוץ טיפולי אחר / למטפל אחר. בהצלחה.

למעלה