שלום :)

Chloe1988

New member
שלום :)

היי
יש לי מספר שאלות אשמח למענה אם אפשר
1. אני כעת בשבוע 4 להריון (החישוב לפי מועד המחזור שהיה ב 1/1) ורציתי לדעת מתי עלי לעבור לקחת פרנטל? כרגע נוטלת חומצה פולית 400 בלבד. האם לחכות עד לתור לרופאת נשים כדי לבדוק אם היא תגיד לי שצריך או שאפשר לקחת כבר מעכשיו?

2. לגבי קפה. אני מרגישה שאני מאוד עייפה בזמן האחרון וקצת קשה לי לתפקד כרגיל ללא קפה. לפני הריון נהגתי לשתות קפה אספרסו כמה פעמים ביום אם הרגשתי עייפות.. ועכשיו מאוד חסר לי במיוחד בבוקר. זה פחות הטעם מאשר האפקט המעיר שהוא נותן. האם באמת אסור קפה בהריון? או אולי רק בשליש הראשון אסור?

3. התאריך המשוער לפי הווסת האחרונה שהיתה ב1/1 הוא ב 7/10 בעז"ה. מה התאריך המשוער לפי מועד הביוץ שחל ב12/1 ? לפי איזה תאריך משוער ללכת לפי המחזור או הביוץ?

המון תודה ושבוע טוב!

תשובה

היי
בשעה טובה :)
את יכולה להתחיל לקחת פרנטל כבר מעכשיו. אין עם זה שום בעיה. פרנטל הוא מולטי ויטמין שיש בו עוד דברים בנוסף לחומצה פולית.
את יכולה להמשיך בשתייה של 3 כוסות קפה ביום. תהני!
ממליצה לך לעשות אולטראסאונד סביב שבוע 7-8 על מנת לוודא קיום דופק עוברי תוך רחמי. במהלך האולטראסאונד יאומת גיל ההיריון שלפיו תמשיכי עד הלידה
בהצלחה רבה רבה

Chloe1988

New member
תודה על התשובות ולגבי הקפה...

אם מותר עד 3 כוסות קפה ביום זה משנה איזה סוג קפה? כי כמות הקפאין משתנה בכל סוג. למשל באספרסו וקפה שחור לדעתי כמות הקפאין גבוהה יותר משל נס קפה לדוגמא.
נניח אפשר לשתות 3 כוסות אספרסו ביום? או שהכוונה רק לקפה שמכיל חלב שמדלל את כמות הקפאין ?

תודה מאוד מאוד

למעלה