שלום

comer789

New member
שלום

אני תושב ראשון לציון ואבי חולה צליאק. ברצוני לברר איפה יש בראשון חנות למוצרים נטולי גלוטן מכיוון שהוא צריך לסוע רחוק כל פעם בשביל לקנות...

comer789

New member
אגב הגשתי בקשה להנהלת תפוז

בנוגע לפתיחת פורום לחולי צליאק, האם בגלל בקשתי ובקשות נוספות נפתח הפורום או שתיכננו זאת ללא קשר?...

lilithmm

New member
שאלה

לרגל פתיחת הפורום
רציתי לדעת למה נאמר "חולי צליאק". לדעתי לא מדובר במחלה אלא ברגישות לגלוטן. האם אתם מחשיבים את עצמכם כחולים?

שלום שלום

הסיבה הראשונה היא שזה נשמע טוב, וקשה להגיד "שלום, אני רגיש צליאק" או משהו כזה - ולא בכל ניסוח נוח לכתוב "מישהו שיש לו צליאק" (ותאמיני לי, כי אני מנסה כמה שפחות להשתמש במילה מחלה
) אבל במידה רבה צליאק היא כן סוג של מחלה, כי היא לא מתבטאת רק ברגישות לגלוטן (בדומה לאלרגיות למשל) - בגלל שבצליאק, צריכה של גלוטן גורמת לגוף לתקוף עצמו וכבר ראיתי שבהרבה מקומות היא מסווגת כמחלה אוטואימונית. מה שבכל מקרה נכון, היא שכל עוד יש גלוטן בתפריט - הבנאדם למעשה חולה בצליאק (עם סימפטומים שונים לאנשים שונים), אבל כל עוד אין גלוטן בתפריט אז למעשה אין הבדל בריאותי בין אדם עם צליאק לכל אדם אחר. אני אגב לא מחשיבה את עצמי כחולה, אבל אני גם די שמחה שיש לי צליאק. אולי מישהו יותר ממורמר כן מחשיב עצמו חולה, אני לא יודעת

garbil

New member
אני ממש שונא את המילה צליאק ../images/Emo5.gif

אני לא מסוגל לחשוב על עצמי בתור "חולה צליאק". אני לא חולה! אני בסך הכל רגיש לגלוטן, ככה אני מציג את עצמי למי שמתעניין וככה אני חושב על עצמי!

שלום ../images/Emo140.gif

בעיקרון בכל חנות טבע יש מוצרים נטולי גלוטן, ואם אני לא טועה יש בראשון ניצת הדובדבן - כדאי לבדוק שם. לגבי פתיחת הפורום - גם אני הצקתי לא מעט, כנראה שבסוף זה משתלם

אני פעם גרתי ברחובות

אבל כבר שנתיים בתל אביב ואולי מדמיינת, אבל אני זוכרת שהיה מול התחנה המרכזית הישנה חנות של ניצת הדובדבן. (אולי זה היה קצת יותר צפונה, אבל בכל אופן על המסלול של האוטובוס רחובות תל אביב
)

למעלה