שרשור היכרות

שלום לכולם וברוכים הבאים

לפורום הראשון בתפוז שהוא נטול גלוטן לחלוטין. אמנם את פסח כבר פספסנו, אבל כידוע לכל צליאקיסט - יש לנו עוד חיים שלמים לדבר על הצליאק
אשמח להכיר את כל הצליאקים בתפוז, לכן כדאי לפתוח בהודעת היכרות קצרה - גיל, מתי היה האבחון, האם יש עוד בני משפחה או מכרים, איך ההתמודדות וכיוצא בזה. קצת על עצמי - אני אובחנתי לפני כשנה, בגיל 22, אחרי הצבא. מאז הספקתי להצטרף לאגודה ולגדל אמא לתפארת שיודעת לבשל כל דבר אפשרי ללא גלוטן
(כולל מתכון אדיר לבראוניז שגם אנשים ללא צליאק ביקשו - ויוכנס בקרוב למאמרים עם מתכונים נוספים). מכיוון שאני רק מסיימת את השנה הראשונה סביר שעדיין יש לי חורים בהשכלה, אבל משתדלת לקרוא הרבה וללמוד כל יום משהו חדש - ולכן אני מזמינה את כולכם להציע מתכונים, קישורים לאתרים חשובים, מאמרים וכל דבר שמקומו פה בפורום. תוספות, הצעות ושאלות יתקבלו בברכה. גלישה נעימה!

garbil

New member
שלום ../images/Emo140.gif

אני כל החיים שלי רגיש לגלוטן, ואני לא יודע איך זה מרגיש לא ליהיות כזה... זה משהו שעושה אותי ליוצא דופן(!?) ומיוחג` כי אני היחיד במשפחה שיש לו את זה. מקווה שהפורום הזה יאיר את עיני בדברים חדשים; וגם ישמש בתור קבוצת תמיכה, זה נחמד לדעת שאני לא ה"פגום" היחיד בעולם.

גרביל יקר

וגם לכל השאר:אומנם הפורום הזה מבורך אבל לידיעה שיש פורום פעיל של צליאק גם בנענע...

ידוע שיש בנענע

אבל אני אישית לא מסוגלת לסבול את הממשק של נענע - פשוט מכוער בעיניים. וזו בשבילי היית סיבה מספיק טובה ללחוץ על פתיחה של פורום גם בתפוז...

../images/Emo24.gif../images/Emo140.gifשלום

אני בת 25 ואובחנתי לפני קצת יותר משנה. אני גם רגישה לחלב (גלוקוז) וגם אימא שלי התרגלה מהר מאוד לאפות לי ולהכין לי מאכלים מותאמים אני היחידה במשפחה שמאובחנת כצליאקתית אבל ישנו החשד שאבא שלי גם. הוא אינו מוכן להבדק משום שאינו מעוניין לשנות את סגנון חייו

toogit

New member
אבקשך לשים מתכונים בפורום

זה מאוד מאוד עוזר!

התכנון הוא כרגע

לשים מתכונים בפורום "מתכונים להרזיה" (שאולי גם ישנה שמו בקרוב). הסיבה היא שהפורום ההוא אינו פורום פעיל אלא בעצם ספרית מתכונים סטטית, ויתרונו בכך שכל מי שירצה יוכל להוסיף מתכון ולא צריך לשלוח אותו אלי ולחכות שאוסיף אותו למאמרים - מה גם שמתכונים מטבעם הם רבים, ולהכני סאותם כמאמרי םיצור עומס גדול ויהיה לטעמי לא נוח. בקרוב מאוד ממש אני אסדיר את העניין ויהיה לנו מקום מצוין לשים מתכונים

סביוני

New member
למה לא להעלות אותו ל"מאמרים"?

יש באפשרותך לשים בסרגל האפשרויות של האתר, לא?

גילוש6

New member
איזה כיף פורום צליאק בתפוז

סוף סוף חיכיתי לזה הרבה זמן. לסביוני המון תודה על הידיעה. מי יפרסם את המתכון לקובה אורז אתה או אני?

יש לי אפשרות

אבל אני חושבת שהפורמט של ספרית מתכונים פתוחה לעיון כמו שיש בפורום ההוא יותר נוחה לשימוש.

RebelRex

New member
מזל טוב על הפורום החדש../images/Emo13.gif

ומזל טוב על הכחול בשם

Dizen

New member
מזל טוב ../images/Emo9.gif

[לא חולת צליאק, אבל מכירה מספיק
] שיהיה המון בהצלחה!

גילוש6

New member
אני ישנה חדשה בצליאק

גילו לי את הצליאק לפני כ 39 שנים. מגיל 7 ועד לפני כ-10 חודשים אכלתי הכל לא היו לי תופעות של צליאק. לפני כ-10 חודשים בעקבות בדיקות דם לא הכי טובות חזרתי לדיאטת נ.ג. את השלב הקשה אני חושבת שעברתי. לפעמים יש קושי. במשפחתי רק אני נ.ג. לפי דברי סבתי היו לה ילדים עם אותם תופעות ומראה כמו שאני כשהייתי קטנה. רק שאז לפני כ-90 שנה מחלת הצליאק נדמה לי שרק התגלתה.

alonps

New member
שלום ומזל"ט

מזל טוב לפתיחת הפורום. הקשר שלי לרגישות לגלוטן (אצלי בבית לא אומרים צליאק
) הוא דרך בתי שהיום היא בגיל 9+. המחלה התגלתה אצלה בגיל 4 לאחר חודש שבו ירדה כחמישה ק"ג ממשקלה עקב שילשולים והקאות חוזרות ונשנות. המפתיע היה שהדבר קרה בפסח - כל פעם שאכלה מצות החלו הצרות. בשונה מילדי ר"ג טיפוסיים, עד גיל 4 התפתחותה היתה אף מעל גבולות הנורמה הן בגובה והן במשקל. זו הסיבה שהיה קשה להניח שהיא אכן ר"ג. לאחר איבחון מהיר אצל רופאת המשפחה שאנו חייבים לה רבות בשל כך, נשלחנו למומחה. בדיקות הדם והגסטרוסקופיה אישרו באופן ודאי "צליאק". אני זוכר שבאותו יום השמיים שלנו נפלו. לא ידענו מה ואיך. פה אני רוצה לציין לשבח את רקפת שפר מנהלת העמותה שעזרה וסייעה לנו רבות כדי להבין שהשד לא כ"כ נורא. גילינו שלבת שלנו יש כח רצון ויכולת להמנע מהדברים האסורים, גם אם הם מאד מפתים. אני לא בטוח שלו היתה המחלה מתגלה אצלי הייתי מצליח לשמור על דייטה נ"ג כפי שהיא עומדת בה. עלי לציין שזוגתי שתחיה, עושה כל מאמץ כדי שלא יחסר לה דבר. גם שהיא הלכה למסיבות בגן ובביה"ס תמיד היא מצויידת מהבית בכל מאכל שביררנו שיהיה באותה מסיבה. זה יכול להיות לחמניה, פיתה, פיצה עוגה וכו'. כיום כאשר היא בגיל שבו מתחילים לצאת לבילוי שמעבר לבית. המצב מעט יותר קשה והיא שואלת מדי פעם "מדוע מגיע לי את העונש הזה" אבל עדיין היא לא תיגע בדבר החשוד כגלוטן. אני חושב שהצלחנו להחדיר לתודעתה את המשמעות של שמירת הדיאטה לבריאותה. אני חושב שזו נקודה מאד חשובה בהצלחה בשמירת הדיאטה. שיהיה בהצלחה. אלון

limim

New member
נעים מאוד! וגם אני כאן../images/Emo24.gif

עד עכשיו גלשתי בפורום של נענע, אבל הוא ממש לא ידידותי למשתמש. אני נאמנה לפורומים של תפוז (שלום לך "פני בובה" מתוקה! אנחנו מכירות מפורום אחר...). הם הכי נוחים לשימוש ולא מאכזבים בד"כ. אז אציג את עצמי: לימור בת 34 אובחנתי כצליאקית לפני כחצי שנה אני מאוד אוהבת לבשל ועדיין לומדת את הנושא בעיקר לאור זה שבשבוע הבא הבן שלי (בן שנתיים+8) יעבור ביופסיה ואני די מכינה את עצמי לאפשרות שאולי גם הוא צליאקי (לא נראה שזה יפריע לו. הוא מאוד אוהב את המאפים שאני אופה לעצמי..)

JessicaRabbit

New member
מזל טוב!

שלום. אני היום בת 18, אובחנתי גם לפני כשנה, ואני היחידה במשפחתי עם צליאק. אני עדיין בתיכון (בשלבי סיום!) ובהמשך אני מתכננת להתנדב לצבא... מקווה שאוכל לתרום לפורום!

למעלה