שתי שאלות

מיכל1984

New member
שתי שאלות

שלום רב, יש לי שתי שאלות בקשר לטיפול רפלקסולוגי. 1. האם טיפול רפלקסולוגי יכול לטפל בדיכאון- נשמע קצת מופרך אבל הכוונה היא בטיפול בפן הנפשי העמוק ולא רק הפיזיולוגי. 2. האם בעקבות התחלת טיפול יכולה להתרחש תופעה של התחדשות העור בכפות הרגליים. והאם יש חשיבות לאיזור שבו מתרחשת התחדשות העור. תודה רבה.

מסקפטיות עלולות כפות הרנליים לסבול

1. בהחלט תופעת דיכאון יכולה להיות כתוצאה מניתוק האדם מהאדמה, מכאן, מפה, מהבסיסים. הטיפול הרפלקסולוגי מחזיר לאדם את ממד החיבור לאדמה. 2. כן כן , תופעת התחדשות העור בכפות הרגליים במקרים רבים ידועה. בבקשה לא להיות סקפטית לגבי השאלה הראשונה בברכה שמוליק

מיכל1984

New member
אני דווקא לא סקפטית

אחרת לא הייתי שואלת... אם אפשר להרחיב קצת יותר על כל ענין הדיכאון והריפוי ממנו... והתחדשות העור קשור לטיפול או שהיה קורה בכל מקרה? זה נראה לי אולי יותר קשור לגרינברג, לא?

דיכאון - זו מחלה מורכבת...

דיכאון זו אחת ממחלות הגוף והנפש ההולכות ונפוצות יותר ויותר בעולמינו... בקצרה הסברתי את הדברים מנקודת המבט שלי. אני חושב שדיכאון זו סוג מחלה מורכבת של הגוף - והנפש שיש ללמוד אותה ביסודיות... כאן בפורום המקום צר מללמוד ואינני משתחצן... את עיקרי הדברים שאמרתי בסבב הקודם צריך ללמוד הלכה ולמעשה, בצורות הטיפול, בטכניקות הטיפול ובכל הגישה הטיפולית. בברכה שמוליק

היי מיכל

דיכאון הוא מצב רגשי ופיזי. הוא מושפע ומשפיע על רבדים רבים בגופנפש שלנו. התחדשות העור בכפות הרגליים מתרחשת גם סביב שינוי והתחלה חדשה. התחדשות העור באזור הבהונות למשל מקושר לאלמנט האויר ועל דרך החשיבה שלנו. יום נפלא
שרון

דיכאון הוא הצטברות של כאב שלא מתעכל

היי מיכל, דיכאון הוא הצטברות של כאב שלא מתעכל. לגבי השאלה הראשונה, רפלקסולוגיה בהחלט יכולה לעזור (כמדריך בשיטת גרינברג אני סבור שיש כלים נוספים של עבודת גוף כמובן). רפלקסולוגיה (כשהיא נעשית מזווית שנוגעת גם באספקטים רגשיים), יכולה לעזור לגוף לעכל את הכאב העודף. דבר שיביא לשיפור במצב הדיכאון. כדי שהתהליך יהיה אפקטיבי לאורך זמן, יש צורך להתייחס לחוויות שקשורות לכאב הרגשי, לדפוסים שמונעים את העיכול של כאב נוסף וכו'. לגבי שאלתך השניה, כמובן שהעור ישתנה.נתבונן למשל באלמנט אש (הכריות) הרי אם עצב וכאב יתנקזו, יהיו פחות מים בכפות הרגליים בכלל ובאלמנט אש בפרט. אם האדם יפסיק לחוות את החיים שלו ככבדים וקשים, העור הקשה ייעלם בהדרגה (אדמה לוקחת את הזמן שלה...) וכו'. אם יש לך שאלות ספציפיות יותר, את מוזמנת לפנות במסרון. שבת שלום. ניר.

"מבפנים החוצה"

אז אם האדם איננו מעכל את מצבו, הרי שמערכת העיכול הגופנית היא גם מערכת העיכול של הנפש, מתחילה בפה ומסתיימת בפי, למעשה פולחת את כל אורכו של הגוף. מאחדת את השתקפות ארבעת הפזות שלו. אבל אם נתקדם מפזת העקב, אדמה - זמן עבר, דרך פזת הגשר, מים - זמן הווה. דרך פזת כריות המדרך, אש - זמן עתיד. וכלה בפזת האצבעות, אויר - הקשרים והתקשורים. כיוון פעולה זה אמנם יהיה כאילו מנוגד לזרימה הטבעית של מערכת העיכול, אך מתבקש, מבפנים החוצה, עם כיוון זרימת הדם העורקי אל הקצוות לשם עזרה בפינויי אנרגיות הדיכאון המצטברות. ובפועל הצטברויות בגוף ובנפש זקוקות למחשבה של פינויי וכיוון פעולת טיפול מקלה, מבפנים החוצה... בברכה שמוליק

סקפטיות שזורה בדברייך על הטיפול בדיכאון

"נשמע קצת מופרך לגבי הפן הנפשי העמוק". ואני יודע וגם מנוסה בטיפול באנשים הלוקים בדיכאון...עצם החזרת מימד האדמה - הבסיס, לאדם דרך כפות רגליו מחזיר את האדם למציאות החיים. יש כאלה שזה מיידי, יש כאלה שלוקח זמן ממושך יותר. בשבילי מציאות היא החיבור של האדם אל כפות הרגליים ואל האדמה. אין כל ספק שיש שימוש גם בטכניקות מיוחדות...ברפלקסולוגיה. בברכה שמוליק

מיכל1984

New member
שמוליק,

הסקפטיות היחידה היתה בגלל שאני יודעת שהרפלקסולוגיה עוסקת בעיקר בפן הפיסי, פחות בצד הנפשי העמוק. בכל אופן, חוץ מהתקלפות העור בבוהן הגדולה, חלה גם התקלפות עור בעקב. ע"פ דברייך זה הבסיס, האדמה , החיבור לעצמי. האם ניתן לראות בהתקלפות תחילתה של דרך חדשה?

הרפלקסולוגיה בהחלט נוגעת בפן הריגשי, נפשי

ומכאן גדולתה. הרפלקסולוגיה משפיעה ועוזרת גם מבחינה פיזיולוגית וגם מבחינה ריגשית-נפשית ומכאן עוצמתה.. אני אוסיף אוסיף על דבריו של שמוליק זיידל ואגיד שיש צורך לראות את ההתקלפות כדי לומר האם היא אכן התחדשות. התקלפות בד"כ מאופיינת בקילוף של מס' ימים, קילוף דק ועדין, כשם שנחש משיל את עורו ומתחדש. למיקום ישנה משמעות ולכן אם ישנה התחדשות באזור הבוהן הגדולה והעקב ניתן אולי לומר שישנה התחדשות ו/או שישנו שינוי חיובי באשר להשקפת העולם, הדברים שמטרידים אותך, שינוי חיובי בהרגשתך הבסיסית, ההישרדותית, שינוי כלשהו באדמה. בהצלחה!

אסתר84

New member
הי מיכל

אני רוצה להוסיף על דברי מעיין לגבי סוגי התקלפות... ישנה גישה רווחת אצל חלק מהרפלקסולוגים לגבי אופיה של ההתקלפות משך זמנה כמדד לדברים. מבחינה הגיונית אין ספק... לנחש לוקח זמן מסויים שבו הוא "פושט את עורו".. רק שפה לדעתי כאשר זה נעשה בהשוואה לאדם.. "לובש ופושט צורה".. לא בהכרח נמדד לפי שעות ומספר ימים. ישנם שינויים שעשויים להתרחש על פרק זמן שיכול להיות רב הרבה יותר ואכן יהיה מלווה בקילופים, התבקעות עור, עור יבש ואח"כ מתקלף... וחוזר חלילה. למשל בבוהן שהיא מייצגת את הראש.. ישנם כל מיני חלקים מייצגים.. בלוטות האנדוקריניות שבמשמעותן הרוחנית (שאת קצת מתכחשת לה אך בכל זאת אזכירן..) הן מייצגות תהליכים רגשיים רוחניים. אין ספק משבר והחלמה זהו תהליך רגשי רוחני... העקב גם מייצג עבר.. השאלה האם את בודקת את אדמתך לפי עברך בלבד ... חיבור לעצמך זה כל מכלול כף הרגל. האם אזור המים (הגשר של כף הרגל) הרגש הוא לא חיבור לעצמך?! האם האש היצר העוצמה היצירה שלך כאדם אינו חיבור למהותך לעצמך?! האצבעות הכיוון שלך המחשבה אינן חיבור לעצמך? כנראה שכל הכף רגל כולה הינה חיבור לעצמך. כנראה גם שאיזון אינו יכול להתקיים בצד אחד ולהיות מופר בצד שני. הגוף שלנו בנוי כבניין וכשם שלא תוכלי לבנות מבנה ללא יסודות ראויים כך גם לא תוכלי לבנות יסודות ולהסתפק בהם בלבד שכן מה השגת בזה?!. לגבי שאלתך אם ההתקלפות הינה תחילת דרך חדשה? יכול להיות! רק שפה כדאי שתתני תשומת לב לדברים "שרודפים" אותך מעברך. כדי שתוכלי להגיע לשלווה. אגב פה חשוב לציין.. איזון... איזון הינו דבר מאוד עדין. אי אפשר להגיע למצב מאוזן טוטאלי אלא להשלמה. בהצלחה אסתר

למעלה