תודה לכל המברכים

GalGula

New member
תודה לכל המברכים ../images/Emo140.gif

רמי, בועז - מבטיחה להכנס אליכם ולפרסם את הפורום הזה. זה ייקח אולי קצת זמן כי המחשב ממש עושה לי בעיות. מקוה שאצליח לסדרו בקרוב
. ועכשיו, אחרי כל הברכות והאיחולים, הגיע הזמן לדבר על הדבר שלשמו התכנסנו כאן - סקי! בתור התחלה, הייתי רוצה לדעת מי האנשים שכבר הזדמן להם להכנס לכאן. אז תספרו לי מי אתם ומה הקשר שלכם לסקי, מתי יצא לכם לגלוש, איפה, איך היה... קדימה חברים וחברות, אני יודעת שזה סוף העונה, אבל זה בדיוק הזמן להעביר חוויות - לא?
עוד דבר קטנטן - אני מנהלת זמנית, מהסיבה הפשוטה שבתחום הסקי אני ממש מתחילה. אז מקוה שתעזרו לי עם מידע בנושא, מנסיונכם ומהידע שלכם. מבטיחה שאכניס חומר נוסף לקישורי הפורום, ועוד, זה רק ייקח זמן - מסיבה טכנית בלבד (מחשב קצת דפוק). מחכה לתגובותיכם....

טוב, אני אהיה הראשון ../images/Emo13.gif

אלון, 21, גולש מגיל 14 בערך. יצא לי לגלוש בצרפת, איטליה, אוסטריה, שוייץ וקולורדו. השנה (ושנתיים לפני זה!) לא טסתי (צבא!), אבל האבא והאח הגדול טסו והוציאו לי את העיניים. אני אישית מעדיף סקי במגלשיים ולא סנואובורד, למרות שאני מתכוון לנסות בחורף הבא גם את זה, וגם אני מאד רוצה לנסות BigFoot. מישהו ניסה את זה פעם אולי ויכול להגיד לי אם זה שווה את זה? זה פשוט נראה לי ממש דומה לרולרבליידס (עוד תחביב
) אני חושב שהאתרים שהכי אהבתי היו St. Anton באוסטריה (מרחבים ענקיים בלי עצים, יופי למי שלא אוהב מסלולים), Cortina D´Ampezzo באיטליה (אני פשוט אוהב את האיטלקים), Zermat בשוייץ (אתר גבוה וגדול שאפשר לגלוש ממנו לאיטליה). ומי שגלש רק באירופה חייב לנסות פעם אחת גם במקום אחר. לא יצא רק בקולורדו, ארה"ב בברקנרידג´ - יופי של אתר. זה אחרת כשכולם מדברים אנגלית.
ובקרוב אני מתכוון סקי בניו זילנד - מישהו ניסה, יכול להמליץ? שיהיה בהצלחה! :)

GalGula

New member
היי אלון ../images/Emo13.gif

שאלת לגבי ה-BigFoot. אז למרות שנסיוני מאד מאד מאד דל בסקי, אם להשוות אליך ובכלל, אז דוקא התנסיתי בדבר הזה... למעשה הנסיון הראשון שלי על השלג, אם לא כוללים מזחלת, היה על הביגפוט המזוויע הזה...
. משום-מה לחבר שלי היה הרושם שזה יותר קל ממגלשיים רגילים... טוב, לא עשיתי קורס עדין ולכן אני אולי לא דוגמה טובה. היה לי מאד קשה, לא היתה לי שליטה בכלל. היה לי יותר קל עם מגלשיים. אבל לך אני בטוחה שיהיה יותר קל ממה שהיה לי כי אתה הרבה יותר מנוסה על השלג, יש לך את הרגישות הנכונה שלי עדין אין. אז... בהצלחה! לך על זה!

Wisper

New member
אני טסה לשוויץ ביום ראשון למישהו יש

אולי מושג עד כמה קר שם בעונה זו של השנה?

Dym

New member
אני מניח שאני אהיה השני../images/Emo13.gif

קודם כל, ברכות על הפורום החדש - סופסוף אפשר להפסיק ללכת לוואלה (ממשק מזעזע) ולבוא לפורום נורמלי
. קוראים לי ירון, בן 23, והקשר שלי לסקי התחיל לפני 5 שנים בחרמון (ביום ההולדת שלי
); נסעתי ברגילה הראשונה מהצבא ונתפסתי. שנה שעברה (עכשיו כשאני חושב על זה, זה היה בדיוק לפני שנה, ב-17 למרץ 2001) נסעתי לססטריאר, איטליה, לשבוע סקי בקלאב-מד, ושכרתי סנואובורד... זו היתה אהבה מגלישה ראשונה
. השנה לא יצא לי לנסוע לחו"ל, אבל הייתי פעמיים בחרמון, וחנכתי ציוד שקניתי בקיץ; היה פשוט מדהים!!! אני מחכה כבר לשנה הבאה...

Dym

New member
תשובה

סנואובורד של SIMS, נעליים ו-bindings של Nitro.

Dym

New member
אלפיים ומשהו, אם אני לא טועה...

לכיוון ה-3000 ש"ח. חדש דנדש.

Dym

New member
בסביבות ה-1700

אפשר למצוא בורדים זולים יותר (ראיתי גם ב-900 ש"ח), אבל אין לי תלונות - אחרי שראיתי איך נראה הבורד שלי אחרי יום בחרמון המסולע, לעומת הבורד של חבר שלי, שהביאו לו מארה"ב ב-100$, שמחתי על כל שקל שהוצאתי

Prongs

New member
וואלה...

לכל הסנואובורדרים שיש כאן... ממש יעזור לי עם תענו לי על כמה שאלות... אני הולך לעשות סנואובורד פעם ראשונה בעוד 4 ימים בקלאב מד בצרפת. עכשיו השאלה שלי היא ככה, יש לי ציוד ישן לסקי שעבר במשפחה, אבל כמובן שכשהלכתי לסקי פס לקנות כפפות עם מגן למפרק (את זה חייבים) ניסו לדחוף לי עוד כל מיני דברים... אמרו לי שאני חייב מכנסים מיוחדים ודברים כאלה... זה נכון? אי אפשר פשוט לעשות את זה עם ציוד של סקי רגיל? תודה מראש!

Dym

New member
תשובה

קודם כל - תהנה!
(ותאמין לי, אתה תהנה!) אין לך מושג כמה אני מקנא בך. את החופשה שלי באיטליה עברתי עם בגדי סקי שלקחתי מחברים של הורים שלי ולא היתה שום בעיה. אפילו לא היו לי כפפות עם הגנה לפרק כף היד והסתדרתי (אבל מצד שני, כאבו לי הידיים מכל הנפילות
). בטח ניסו למכור לך מכנס עם ריפוד לתחת, אבל עזוב אותך משטויות - אם הציוד שלך ברמה סבירה, אתה לא צריך משהו בנוסף. אל תשכח לספר חוויות כשתחזור...

GalGula

New member
יווווווו איזה כיף לך!

תעשה חיים, ותחזור לספר לנו חוויות כמובן! אגב, אנשים, אתם יותר ממוזמנים גם לצרף תמונות אם בא לכם. נכין גלריה...

liran87s

New member
אז ככה... ../images/Emo45.gif

אני גולש סנוב´ מזה 4 חודשים שבהם גלשתי 10 יום. הייתי שמונה ימים שמתוכם שבע ימי גלישה בסולדן באוסטריה, אתר מדהים. וגלשתי שלושה פעמים בחרמון. קניתי לי ציוד מלא בסולדן. עכשיו אפשר להגיד בוודאות, זה היה שווה את כל המאמץ שעשיתי בשביל לגלוש לשכנע את ההורים שלי לתת לי לגלוש. אני בן 16 ו... בעסה, אני גר בבאר שבע...

liran87s

New member
אחרי התשלום הקניה והטיפולים שע...

שיתי לו אחרי שקניתי - 1240 ש"ח. אם לא הייתי קונה הייתי צריך לשלם על השכרות 1480 ש"ח.

GalGula

New member
היי לירן!

מה הביא אותך לכל ענין הסקי? ואגב - אשמח לדעת קצת יותר על סולדן.

liran87s

New member
לפני 4 שנים... (המשך בפנים)

הייתי בצפון, ושמעתי שיש שלג בחרמון, ניסיתי לשכנע את ההורים שלי ללכת לשם אבל הם פחדו מכל דבר אפשרי, קטיושות, שאין לי ביגוד מתאים, שאם ניסע זה יעכב אותם... כל שנה ניסיתי לשכנע מחדש וכל שנה נתקלתי בסירוב. אז מה שהשתנה השנה זה הצפתי אותם בחומר על סקי (בעיקר סנוב´) התחלתי לנסות לשכנע אותם בערך לפני שנה... הפעם נכנסתי חזק לעניין וקניתי חלק מהציוד בלי לשאול אותם - אז כבר לא היתה להם ברירה - סחבתי אותם פעמיים לסקימולטור עד שהם הבינו שאין להם ברירה אלא לתת לי לנסוע. איזה הצעות הם הציעו לי במקום... 12 אלף שקל - לעשות בהם מה שארצה (חוץ מסקי,אופנוע ודברים לו חוקיים למניהם), שניסע ביחד לניו-יורק ועוד ים של הצעות במקום סקי אבל אני התעקשתי וטוב שכך... בקשר לסולדן, המקום הזה מדהים - זה אומנם אתר הסקי היחיד שהייתי בו אבל באמת נהנתי שם, הייתי עם הדרכה (נוקשה מאוד) מישראל. העיירה פשוט מדהימה, עם כל הנוף מסביב - היה שם גם מועדון במלון שהייתי בו, היה ממש טוב... סולדן נמצא שעה או שעתיים (לא זוכר בדיוק) מאינצבורק - מה שאומר שיש איפה לעשות קניות... יש תמונות בלינד המצורף - אלבום "טיול לאוסטריה - לירן שביט"

GalGula

New member
פתאום שמתי לב

שאני לא סיפרתי על עצמי. אז ככה - אני ממש ממש חדשה בכל ענין הסקי. הפעם הראשונה שנתקלתי בזה היתה ממש לא מזמן - כשהייתי אצל חברי. חברי הוא אוסטרי, ובערך עד גיל 15 גלש המון. מאז לא ממש גלש, עד שהייתי אצלו לפני פחות מחודש. עכשיו הוא בהתלהבות מחודשת מהענין, הוא אפילו התחיל ללמוד סנואובורד, לקח שיעור אחד בינתיים אבל זאת רק ההתחלה. בשל העובדה שעדין לא למדתי לגלוש - מצאתי את עצמי יותר על השלג מאשר על המגלשיים (או הביגפוט
), אבל כנראה שבדצמבר אעשה קורס. מה גם שבעוד מס´ חודשים ככל הנראה אני הולכת לחיות באוסטריה, לפחות לתקופה, ונחיה במרחק של כשעה נסיעה מאתרי סקי, וזאת תהיה הזדמנות נפלאה להתחיל - נראה לי שאני הולכת לאהוב את זה...
נכון לעכשיו הציוד היחידי שיש לי הוא מעיל סקי
.... אבל אני לא דואגת, ברגע שאצטרך ציוד - אקנה. מה גם ששם באוסטריה כמעט כולם עושים סקי, אז אפשר ללוות ציוד מהשכנים (מה שעשיתי עד כה) או להשכיר... זה פשוט מדהים - כאן בישראל למשל, בד"כ ביה"ס מארגן לילדים שעורי שחיה בגיל מסוים. שם זה קורה גם, אבל שנה אחרי או לפני - הם כבר לומדים סקי....

למעלה