תעזרו לי בבקשה

ny22

New member
מנהל
תעזרו לי בבקשה

שלום לכולכם, אני בהחלט שמח שקם הפורום הזה, היות וגם אני רוצה להתנדב לצה"ל, אבל לא היה לי את מי לשאול. (לכל המעוניין: הפורפיל שלי כרגע הוא 21 נפשי ויש לי את היכולת לערער עליו מתי שארצה) אז בבקשה תענו לי על השאלות הבאות: 1. איך אני מגיש בקשת התנדבות ולמי אני פונה? 1ב. איך אני מגיש בקשה להתנדבות? 2. מאילו סיבות לא מקבלים התנדבות? 3. מהם התנאים של חייל מתנדב (חיפשתי חומר ולא מצאתי)? 4. האם זה נכון שחייל מתנדב חוזר כל יום הביתה ושהוא יכול להשתחרר מהשירות מתי שהוא רוצה בלי כל מיני סיבוכים? כל מידע נוסף יתקבל בברכה. תודה רבה רבה.

ny22

New member
מנהל
ועוד שאלה אחת.....

האם בשביל להתקבל לתפקיד מסוים, אני אצטרך לעבור את אותם מיונים כמו החיליים ה"רגילים"? תודה.

../images/Emo26.gif

ברוך הבא
לפרומינו הקט
תשובות: 1. את הבקשה להתנדבות אתה שולח בפקס למדור פרט בלשכ"ג אליה אתה שייך. בו אתה מציין שנקבע לך פרופיל 21 נפשי ולכן, אתה רוצה להתנדב. אם יש לך תפקיד ספציפי שבו אתה מעוניין, מה טוב
כמה שיותר משפטים המעידים בברור על מוטיבציה ורצון לתרום, כך סיכוייך גדלים
2. אני עוד לא שמעתי על מקרה ספציפי שמישהו ביקש להתנדב ולא קיבלו אותו (אם כי אני מניחה שיש כאלה...) 3. התאים של חייל מתנדב חופפים את אלה של חייל "רגיל" (משכורת, תנאי שירות, חובות וזכויות החייל כאלה ואחרות..) השוני היחידי הוא שלרוב מתנדבים שזקוקים לשירותי רפואה על בסיס יום יומי מוצבים משרתים קל"ב. כמו כן, קיים איזה שהוא מענק מתנדב (תוספת של כמה שקלים למשכורת), וכן, למעט תפקידים בחיל מודיעין משך השירות (גם לבנים) הוא 24 חודשים ולא 36 חודשים. דברים ששכחתי ו/או שאינם ידועים לי, אני בטוחה שיוסיפו שאר חברי הפורום, ואולי המגוייסים שביננו יוכלו להוסיף לגבי היחס של החיילים האחרים אל המתנדבים במהלך השירות עצמו. 4. חייל מתנדב לא בהכרח חוזר כל יום הבייתה (אני לדוגמא, הולכת לקורס חובשים מה שאומר שאני חוזרת לפחות ב3 חודשים הראשונים רק בסופי שבוע) אם החייל, בשל מגבלתו הרפואית, חייב לפקוד את הבית, הדבר יתאפשר לו
*חייל מתנדב לא עושה טירונות, אלא משתתף במה שמכונה "השתלמות מתנדבים": 4 ימים בבה"ד 7 בהם לומדים את כל מה שטירונים לומדים בשיעורים העיוניים (ערכי צה"ל, דרגות וכד'..), השמועות אומרות שהמשמעת קשה אך תתעודד אין ריצות, טירטורים או כל מאמץ פיזי אחר
אין שמירות (כי אין נשק- אם כי אפשר להוציא אישור מיוחד ולעבור מטווח מיוחד שלאחריו אתה מוסמך לנשיאת נשק), ואין תורנויות. עוד שאלות
:-*

ny22

New member
מנהל
תודה רבה וכן...

יש לי עוד שאלה: האם אני יכול להשתחרר מתי שאני רוצה, כלומר נניח אחרי חודשיים, אני מרגיש לא נוח (כלומר: אני רוצה לצאת מצה"ל, להשתחרר), האם אני יכול לעשות זאת בלי כל הבירוקרטיה והשיחות? תודה רבה.
ושוב פעם אני חוזר- אני כל-כך שמח שהפורום הזה הוקם.

natalixx

New member
בתשובה לשאלתך...

כן, מתנדבים יכולים להגיש בקשה לסיום שרות ולהשתחרר מתי שהם רוצים .. בי בי, נטלי

למיטב ידיעתי...

אין הדבר מתנהל כפי שציינת. פעם חייתי בפנטזיה ש"אני אתרום שנה מחיי וארוויח שנה אחת של לימודים" עד שהבנתי שברגע שאני מחליטה להתגייס אני לא יכולה להחליט לעזוב בכל רגע נתון (אלא אם מבחינה רפואית אני לא יכולה להמשיך לשרת שירות מלא של 24 חודשים) אשמח לדעת אחרת, אבל רק אם את בטוחה בדבריך

ny22

New member
מנהל
אם אני בן, אז...

גם אני עושה שירות של 24 חודשים?

מעיין©

New member
לא נכון../images/Emo70.gif

מתנדבים יכולם להתיר את ההתנדבות במידה והם נותנים סיבה מספקת כמו הרעה במצב שבשלו הם מתנדבים. זה לא פשוט כמו שאת מציגה את זה.

אוי.. לא עניתי לך בעניין המיונים

אז כן, תפקידים מסויימים שדורשים מיונים אתה בהחלט יכול להגיע כמתנדב. תבקש להגיע למיונים (הרבה מוטיבציה ורצון נראים לעין
) וכמו כל מלש"ב רגיל, אם תעבור אותם, תשרת בתפקיד
יש מיונים שקשה יותר לקבל וכאלה שמקבלים יותר בקלות. אם מתעקשים, אפשר הכל

Boreg

New member
בטוח../images/Emo35.gif

עד כמה שידוע לי בנים מגוייסים ל 36 חודשים ומשוחררים בפועל אחרי 24 חודשים (אלא אם כן הם רצו להשאר) ובנות מגוייסות ל- 24 חודשים ומשוחררות בפועל אחרי 18 חודשים.

מעיין©

New member
רק כדי להיות בטוחה...

מחר אני מרימה טלפון לתא מתנדבים ובודקת את העניין הזה אחת ולתמיד

Dizen

New member
ברוך הבא ../images/Emo13.gif

אני רואה שכבר ענו לך בהרחבה, אז לא אוסיף
|סביו|גם אני שמחה שקם הפורום הזה

ny22

New member
מנהל
תודה רבה לכולכם/ן....

דרך אגב, מי שאמר שבנים משרתים 24 חודשים ואם הם רוצים הם נשארים עוד, הכוונה היא רק למתנדבים? ועוד משהו שעניין אותי, האם ביום רביעי, שבו מסיימים את הטירונות של המתנדבים, יוצאים לחמישי-שישי-שבת הביתה, או שביום חמישי הם הולכים לבסיס שבו הם מתנדבים? תודה רבה.

../images/Emo26.gif

הכוונה היא אכן רק למתנדבים (בנים ובנות כאחד). לגבי שאלתך השנייה, אני ממש לא יודעת. אולי מישהו מחברי הפורום שכבר עברו את הטירונות יוכלו לענות לנו תשובה מהימנה

מעיין©

New member
../images/Emo26.gif

רוב האנשים ביום חמישי כבר מגיעים לבסיס החדש או להצבה של החיל. למשל- אצלנו כל החיילים של חיל האויר התייצבו ביחד בבסיס בשדה דב ושם קיבלו צוי הצבה ליום ראשון. אני ביום חמישי כבר התייצבתי בבסיס שלי. והיו כמה ספורים שהיו חמשוש בבית- ורק יום ראשון התייצבו.

למעלה