תרופות לאסטמה

רו8

New member
תרופות לאסטמה

בני בן 12, סובל מאסטמה ומטופל בבודיקורט. לתחושתי, בכל פעם שהוא נוטל בודיקורט במינון גבוה, הדבר משפיע על התיאבון שלו, הוא אוכל יותר וכתוצאה מכך משמין. האם רק נדמה לי? שמעתי שסטרואידים יכולים להשפיע על הקיבה גם אינם ניטלים דרך הפה, אלא דרך שאיפה או זריקה. האם זה נכון? אם כן, מה אפשר לעשות נגד זה? האם אפשר לקחת משהו שיגן על הקיבה? האם אפשר להחליף את הבודיקורט בתרופה אחרת? בפליקסוטייד, למשל? או אולי הסינגולייר יכול להחליף את הבודיקורט? (אגב, האם הסינגולייר מכיל סטרואידים?) האם שימוש מתמשך בסטרואידים במשאף אינו יכול לגרום לנזק? תודה מראש.

תרופות לאסטמה

שלום, לפי מיטב ידיעתי משאפי סטורואידים בשיאוף, במינון המומלץ, לא ישפיעו על תאבון ילדך. שוב חשוב להדגיש כי המינון הוא הקובע שכן אין אנו רואים תופעות לואי משמעותיות ממשאפים בלבד. קימות תרופות נוספות אותן ניתן לקבל, כגון הסינגולר, שאינו סטרואיד. בברכה, פרופ´ קויתי

רו8

New member
רק חידוד אחד נוסף:

למיטב הבנתי, פליקסוטייד אכן מקביל לבודיקורט, כלומר, שניהם משאפי סטרואידים. האם אני צודקת? האם ילד בן 12 יכול להשתמש בפליקסוטייד? (כמובן שאני שואלת באופן עקרוני, ומובן לי שכל שינוי תרופה צריך להיעשות על-ידי רופא שמכיר את הילד.)

מ צ

New member
סובלת מאסטמה מגיל 3

קודם כל שלום אני סובלת מאסטמה די קשה מגיל 3 אני כיום בת 18 ומצבה של האסטמה הוטב מאוד אבל כשהייתי יותר קטנה ובמיוחד בגילאי ההתבגרות כמו בנך 12 נטלתי גם אני סטרואידים על בסיס קבוע הסטרואידים לאו דווקא גורמים להגברת התאבון אך הם מנפחים מאוד ולכן את חושבת שילדך משמין עצה ידידותית ממני פני לרופא המשפחה ונסי למצוא טיפול מונע אחר בנוסף לכך חפשי פתרונות ברפואה האלטרנטיבית ודיחפי את בנך לעסוק בפעילות גופנית ולפתח סיבולת ריאות טובה יותר זה יעזור לו גם מבחינה בריאותית וגם גופנית להרזות מקווה שעזרתי תרגישו טוב ובהצלחה

סטרטאידים ואסטמה

שלום, בדיוק עצות מסוג זה שנתנות על ידי "מומחים" לא מסיע אלא רק יכול להטעות. ושוב אחזור ואדגיש כי סטרואידים בשיאוף לא גורמים להשמנת יתר. רק אלה שניתנים לפה או בזריקות יגרמו להשמנת יתר . בתודה, פרופ´ קויתי

אבל למה,,,

בודיקורט, ,באופן קבוע,,,? בשלב מסויים הגוף יפסיק להגיב לו,,, ואז,,?? לא עדיף "לשמור" את הסטראודים,, להתקפות קשות באמת,,?? וכטיפול מונע לקבל משהוא קצת יותר עדין,,? הילדה שלי מגיל 3 חוד´ קיבלה סטראודים,, ואין ספק,, זה משפיע עליהם,,וגם על התזונה,, הפסקתי ומאז,, רק בהתקפים קשים,, היא מקבלת,,,

ר ו8

New member
תודה על ההבנה

שמחתי למצוא הבנה למצוקתי, כבר שנה אני טוענת שבני משמין מהטיפול המונע, והרופאים טוענים בעקשות שההשמנה אינה קשורה כי דרך משאף אין השפעה, ומתעלמים מהעובדה שלאחר הפסקת הטיפול הוא מהר מאד רזה. ייתכן שרוב הילדים אינם מגיבים כך, אך לאלה שכן צריך לתת טיפול מונע חלופי, מתברר שאין כזה, מלבד הסינגולייר, אותו הרופא מסרב לתת כי לטענתו הוא חלש מדי למקרה של בני, גם טיפול בבודיקורט "לשעת חרום" כמו שהוצע הרופא מסרב לתת, בטענה שזה לא מקובל. (פעילות גופנית עוזרת, הומיאופטיה ניסינו אך זה עזר לזמן קצר בלבד). אני פונה אליך ד"ר קיוויתי שוב. אני משוכנעת שהטיפול המונע בסטרואידים אינו טוב לבני, האם יש לך הצעה אחרת בשבילו ובשביל ילדים שמגיבים כמוהו ?

למעלה